Miasto - Tygodnik Koszaliński

Wyróżnienie! Comfort Glass z laurem Newsweeka

Comfort Glass z laurem Newsweeka :: Fot.Archiwum

 

- Z przyjemnością informujemy, że koszalińska firma Comfort Glass Sp. z o.o. otrzymała prestiżowe wyróżnienie dla Firm Rodzinnych w rankingu Newsweeka – podzieliła się wiadomością Joanna Pokładowska, dyrektor Koszalińskiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Firma Comfort Glass działa od lipca 1991 roku.Założył ją jeden z obecnych współwłaścicieli - Romuald Sobieralski.

Liczy się pomoc! Grali dla Fabiana

Grali dla Fabiana :: Fot.Wademar Kosowski

Na sianowskim Orliku po raz kolejny rozegrano charytatywny turniej piłkarski, którego organizatorzy i uczestnicy grali dla osoby wymagającej leczenia i rehabilitacji.

Tym razem grano dla 5-letniego Fabiana. W stojących na wysokim poziomie rozgrywkach zwyciężyła drużyna hurtowni Arka, przed Urzędem, Marmurkiem i Oldboysami.

Trzeźwy poranek prawie doskonały

Trzeżwy poranek :: Fot.Mariusz Czajkowski

Dziś od wczesnych godzin porannych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Koszalin kontrolowali kierowców.

Mundurowi poddawali badaniu na trzeźwość osoby jadące drogą wojewódzką nr 167 na odcinku Niedalino - Zegrze Pomorskie.Przez dwie godziny sprawdzono około 80 kierowców, z których trzej nie pojechali dalej.

Cenna inicjatywa! Jerzy Olejniczak patronem hali?

Hala :: Fot.Mariusz Czajkowski

Od nas zależy, czy inicjatywa, aby Świętej Pamięci Jerzy Olejniczak został patronem hali widowiskowo - sportowej w Koszalinie, zakończy się sukcesem.

Jakiś czas temu rozpoczęła się debata na temat nazwy hali. Pomysły były przeróżne. Zakończyło się jednak na tym, że hala nazwana zostanie tak, jak nazywać się będzie sponsor. To zrozumiałe. Nazwy obiektów są sprzedawane, czego także jestem zwolennikiem. W końcu lepiej, aby hala utrzymywana była z pieniędzy sponsora, a Miasto i Politechnika musiały „dorzucać do interesu” mniej niż zakładano.

Zaproszenie na Wyspiańskiego 9! W poszukiwaniu wizerunku ulicy

Koszalin   :: Fot.Archiwum

Gospodarzem spotkania jest ulica Stanisława Wyspiańskiego w Koszalinie.

Znakomita większość budynków usytuowanych wzdłuż obydwu pierzei została wybudowana w 1910r.Jesienią 2012 roku obchodzi swoje stu dwu letnie urodziny.

Z początkiem XIX w miasto przekroczyło magiczny krąg murów miejskich. Powstawały nowe dzielnice. Koszalin rozbudowywał się w kierunku wschodnim. Powstały przedmieścia nazwane imieniem Fryderyka Wilhelma, który na początku XVIII przyczynił się do odbudowy miasta zniszczonego w tragicznym pożarze 1718r.

Z początkiem XX wieku wytyczono ulicę Tessmarstrase po 1945 r przemianowaną na St. Wyspiańskiego.Wzdłuż północnej pierzei miasto wybudowało szereg kamienic z mieszkaniami dla urzędników państwowych

Koszalin w normie – pomiary zanieczyszczeń

Koszalin   :: Fot.Mariusz Czajkowski

Właśnie ukazał się najnowszy raport Światowej Organizacji Zdrowia, dotyczący zanieczyszczonego powietrza.

WHO normę dotyczącą stężenia pyłu zawieszonego (PM10) ustaliła na poziomie 20 µg/m3 w skali całego roku.Niestety po przebadaniu 65 polskich miast okazało się, że tę normę spełnia mniej niż 10 procent miast, w tym Koszalin, który ma wskaźnik taki sam, jak przed rokiem -  19 µg/m3. 

Praca z pośredniaka – dodatkowe fundusze

Powiatowy Urząd Pracy w Koszalinie pozyskał dodatkowe środki Funduszu Pracy z rezerwy Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

To 1 mln 20,8 tys. zł. na realizację programów mających na celu promocję zatrudnienia, aktywizację zawodową bezrobotnych i łagodzenie skutków bezrobocia na terenie działania pośredniaka w Koszalinie.Łączna kwota środków będących w dyspozycji PUP na aktywne formy wsparcia w 2012 roku, to 14 212,6 tys. zł., z czego 7 218,3 tys. zł. zostało przez PUP pozyskane w ramach aplikowania o dodatkowe środki z Unii Europejskiej oraz będące w dyspozycji MPiPS.

Bezrobotni mogą jeszcze skorzystać ze szkoleń indywidualnych, jeżeli pracodawca uprawdopodobni ich zatrudnienie, otrzymać wsparcie w postaci środków na podjęcie działalności gospodarczej. Pracodawcy natomiast mogą organizować staże dla osób bezrobotnych, a przedsiębiorcy stworzyć stanowiska pracy dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP i otrzymać refundację kosztów utworzenia tych stanowisk.

Ratuszowe tajemnice! Wielki remont na Sucharskiego

Wielki remont na Sucharskiego   :: Fot. www.facebook.com/ILoveKoszalin

Janusz Jackiewicz informuje:

- Właśnie ogłoszono wynik przetargu na remont i przebudowa boiska wraz z trybunami przy ul. Sucharskiego w Koszalinie - ETAP I wykonanie oświetlenia, odwodnienia i przebudowa trybun.Zakres robót obejmuje wykonanie oświetlenia, odwodnienia (podziemna kanalizacja deszczowa) oraz przebudowę trybun i chodnika

Za 131 tysięcy zł. zadanie zrealizuje Przedsiębiorstwo Projektowo - Wykonawcze TEBRA G. Kowalczyk Spółka Jawna, ul. Jantarowa 46, 75-256 Koszalin.

O Bogu w sztuce, teatrze, architekturze

Rozpoczęły się XX Koszalińskie Dni Kultury Chrześcijańskiej, których głównym organizatorem jest Klub Inteligencji Katolickiej w Koszalinie. Organizacja świętuje w tym roku 30-lecie działalności.

W programie spektakle, wystawy, konferencje naukowe i rozpoczęcie czytania Pana Tadeusza”Adama Mickiewicza.

Strona 1223 z 1330

Oglądasz teraz: Start