Miasto - Tygodnik Koszaliński

Morze sensacji w Kołobrzegu

Całonocny maraton filmowy na plaży, sensacyjne pokazy kaskaderskie, projekcja prapremierowa i panel dyskusyjny na temat polskiego kina sensacyjnego – m.in. te atrakcje znajdą się w programie Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego „Sensacyjne lato filmów" (KKF).

Pierwsza edycja festiwalu odbędzie się w dniach 9-12 sierpnia w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu oraz na kołobrzeskiej plaży.

Pierwszy rok mydlarni

 Urodziny mydlarni :: Fot. Mariusz Czajkowski

Mydlarnia U Franciszka, sieciowa drogeria z naturalnymi kosmetykami, świętuje pierwsze urodziny. Z tej okazji do 31 lipca br. na wszystkie produkty jest 5 proc. rabatu.

Mydlarnię przy ul. Zwycięstwa 155 odwiedza coraz więcej klientów, a powodzeniem cieszy się też sezonowy lokal w Mielnie przy ul. Chrobrego 11.

Spotkanie z Wyspiańskim

Muzeum w Koszalinie zaprasza na wakacyjna odsłonę Galerii Jednego Obrazu. Tym razem zobaczymy dzieło Stanisława Wyspiańskiego „Dziewczynka gasząca świecę” z 1893 r.

Eksponat pochodzi ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie.

Puciato ograł rywali

 Puciato ograł rywali :: Fot. Archiwum

Koszalinianie nie zawiedli w zawodach squasha w Centrum Rekreacji Pajamad Squash i Fitness w Kołobrzegu/Budzistowie.

Zwycięzcą ogólnopolskiego turnieju został faworyt - Marcin Puciato z naszego miasta.

Luxtorpeda zagra przed Amfiteatrem

Zespół powstał w 2010 r. z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ.

Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii.

Integracja przyszłości

 Integracja przyszłości :: Fot. Rosław Szaybo

Tegoroczny Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja (Integracja) odbędzie się 4-8 września. Nie tylko w Koszalinie, ale i dwudziestu mniejszych miejscowościach, w formie tzw. Małych Festiwali.

Jak zawsze w programie jest konkurs filmowy, wystawy, koncerty, spotkania i dużo dobrej energii. Przewodnia myśl brzmi: „Jestem z XXI wieku, żyję przyszłością".

Zabił młodego kotka

Do zdarzenia doszło w środę w Sianowie. 59-letni mężczyzna spacerował ze swoim psem. W pewnym momencie zatrzymał się i usiadł na murku.

Wtedy w jego pobliżu pojawił się młody kociak. Widzący zwierzę pies zaczął się szarpać i ujadać. Mężczyzna wziął kotka w ręce i zupełnie bez powodu z całej siły uderzył nim o betonową płytę.

Miasto patronat: Latający piknik w Osiekach

 Piknik Lotniczy w Osiekach :: Fot. Archiwum

Symulator lotów szybowcem, loty widokowe śmigłowcem Robinson, wystawa modeli samolotów, rakiet i balonów – te i inne atrakcje czekają na uczestników 3.Pikniku Lotniczego w Osiekach w gminie Sianów, na boisku przy ul. Łąkowej.

Impreza odbędzie się w sobotę, 28 lipca, od godz. 12 do niedzielnego poranka.

Turniej squasha

W sobotę, 28 lipca, w Klubie Adria Squash przy ulicy Grunwaldzkiej 8-10 w Koszalinie odbędzie się turniej Unitral SPA Cup.

Początek rywalizacji zaplanowano o godz. 11, a zakończenie około godz. 17.

Strona 1234 z 1285

Oglądasz teraz: Start