Miasto - Tygodnik Koszaliński

Jubileusz Szkoły muzycznej w Teatrze Variete Muza

 Szkoła muzyczna świętowała :: Fot. Mariusz Czajkowski

W sobotę w koszalińskim teatrze świętowano XV-lecie Szkoły Muzycznej YAMAHA.

Na gości czekała profesjonalna prezentacja najnowszej generacji instrumentów muzycznych firmy YAMAHA (między innymi keyboard Tyros 4, syntezator Motif, gitary elektryczne, perkusja elektroniczna DTX).

„Śródmieście” w Świdwinie

„O dwunastej godzinie”, „Tango łuczakowskie”, „Husia siusia” czy „Urodzeni we Lwowie”, w sumie osiem piosenek wykonało Stowarzyszenie Śpiewacze „Śródmieście” w Świdwinie.

Koszalińscy śpiewacy wystąpili w składzie: Regina Woźniak, Teresa Senio, Teresa Rogozińska, Jadwiga Skiba, Urszula Soja, Krystyna Kosel, Maria Kubla, Stefania Michałko, Helena Jankowska, Jadwiga Jędruch, Genowefa Bobińska, Bronisław Tablewski i Czesław Kaszubiak.

UNICEF patronem ZS nr 13

 UNICEF jest ich patronatem :: Fot. Mariusz Czajkowski

Co łączy znanego piłkarza, Sebastiana Milę, i Małgorzatę Chyłę, prezes koszalińskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego? Są absolwentami Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Franciszkańskiej 102.

Placówka świętuje 65–lecie. Razem z Gimnazjum nr 5, z którym tworzy Zespół Szkół nr 13, dostała imię i sztandar. Szkołę ukończyło ok. 500 absolwentów. Pracowało w niej ponad 300 nauczycieli.

Kacza rodzina uratowana

Zwierzęcy dramat rozegrał się we wtorek, 5 czerwca, w koszalińskim parku. Strażnicy miejscy dostali zgłoszenie o tonących małych kaczuszkach, które w dziwny sposób spłynęły z koszalińskiego wodospadu.

Po kilkunastu minutach byli na miejscu. Zauważyli, że jest tam krata, która ma za zadanie oddzielać odpady od wody.

Chciał powiesić się na drzewie!

 Samobójca na Połczyńskiej. Akcja służb trwała kilka godzin :: Fot. Mariusz Czajkowski

W sobotnie popołudnie koszalińskie służby zostały zaalarmowane o mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo. Ten wszedł na drzewo i zawiązał linę.

Groził, że powiesi się na oczach ludzi. Niecodzienne zachowanie mieszkańca naszego miasta ściągnęły tłumy gapiów. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ul. Poprzecznej z Połczyńską w Koszalinie.

Dotacje i znikające kierunki

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa (PWSZ) zawiesza w tym roku nabór na kierunki filologiczne, m.in. angielską i francuską, bo brakuje chętnych.

- Nie możemy prowadzić kształcenia, jeżeli zainteresowanie jest niewielkie. Musimy być elastyczni – tłumaczy Jan Kuriata, rektor PWSZ.

Budowy niebezpieczne

 Wypadek na mieleńskiej budowie :: Fot. Mariusz Czajkowski

W poniedziałek, 4 czerwca na budowie kompleksu mieszkalnego przy ul. Pionierów w Mielnie doszło do wypadku. Jeden z budowlańców o mały włos straciłby życie. Okoliczności zdarzenia badają inspektorzy BHP oraz Państwowej Inspekcji Pracy.

W poniedziałek wieczorem koszalińskie służby ratunkowe zaalarmowane zostały o wypadku przy pracy. Na budowie w Mielnie mężczyzna doznał poważnego urazu placów.

Miasto patronat: „Myślę, więc jestem”

Popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów, a także aktywizacji nauczycieli tej dziedziny wiedzy na rzecz pracy z uzdolnioną młodzieżą, to cele VI Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Cogito ergo sum” (Myślę, więc jestem).

Patronat nad przebiegiem tej rywalizacji objęła nasza redakcja.

Remis naszej reprezentacji

 Radość koszalińskich kibiców po pierwszej bramce :: Fot. Mariusz Czajkowski

W piątek odbył się pierwszy mecz w ramach EURO 2012. Polska drużyna zmierzyła się z greckimi zawodnikami. W 17 minute bramkę dla naszej drużyny strzelił Robert Lewandowski.

Później grecy wyrównali wynik. Ostatecznie mecz zakończył się remisem. Polska-Grecja 1:1.

Strona 1243 z 1266

Oglądasz teraz: Start