Miasto - Tygodnik Koszaliński

Mieszkańcy się doczekali! Przebudowa i budowa

Przebudowa :: Fot.Mariusz Czajkowski

Wkrótce, 14 września, Zarząd Dróg Miejskich w Koszalinie dokona otwarcia ofert na przebudowę i budowę drogi łączącej ul. Akademicką i Krzyżanowskiego.Chodzi o 60-metrowy odcinek nowej drogi.

Brak drogi utrudniał  życie mieszkańcom osiedla. Dlatego o inwestycję, która  poprawi komunikację w tym rejonie miasta, u prezydenta Piotra Jedlińskiego mocno zabiegała Rada Osiedla im. Tadeusza Kotarbińskiego

Program szczepień po raz szósty

Szczepienia :: Fot.Archiwum

Z końcem września rusza po raz szósty „Miejski program szczepień ochronnych przeciwko grypie dla osób z grupy podwyższonego ryzyka powyżej 65 roku życia”.

Prezydent Piotr Jedliński przeznaczył na jego realizację w budżecie miasta 100 tysięcy złotych.

Wojskowa rocznica nie tylko w pułku

Wojskowa rocznica   :: Fot.Mariusz Czajkowski

W sobotę, 8 września, gwarno było na terenie 8. Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego.

Tutaj przebiegło uroczyste spotkanie z okazji 68.rocznicy sformowania 8. Dywizji Piechoty i 10. rocznicy powstania Stowarzyszenia Żołnierzy 8. Dywizji im. Bartosza Głowackiego.Spotkanie rozpoczęło się złożeniem kwiatów przy tablicy upamiętniającej 8. Dywizję, apelem pamięci, salwą honorową.

Czy Kornas da radę? Buduje 3 akwaparki

Wizualizacja  :: Fot.Archiwum

Pierwsza łopata pod budowę akwaparku ma być wbita w poniedziałek, 10 września. Inwestycja ma zakończyć się w ciągu dwóch lat.

Czy wybrana na wykonawcę w przetargu firma Kornas zdąży? Jednocześnie zamierza realizować trzy tego typu inwestycje:w Koszalinie, Szczecinie i Lidzbarku Warmińskim.

Masz sprawę? Zgłoś problem radnemu

Poniedziałek, 10 września

*  w godz. 17-18 w siedzibie Rady Osiedla "Unii Europejskiej" przy ul. Fińskiej 35 dyżurować będzie członek RO - Jarosław Piotrowski

* w godz. 16-17 w siedzibie Rady Osiedla "Na Skarpie" przy ul. Na Skarpie 17 dyżurować będzie radna Dorota Chałat oraz członkowie RO - Teresa Tomczyk i Małgorzata Szmat

Remis w meczu na „szczycie” IV ligi

Mecz  :: Fot.Mariusz Czajkowski

W 5. kolejce spotkań grupy zachodniopomorskiej IV ligi do meczu czołowych zespołów doszło na boisku w Kretominie.

Lider rozgrywek Leśnik Rossa Manowo podejmował tam Bałtyk Koszalin, który do tej pory plasował się na trzecim miejscu w tabeli. Spotkanie zakończyło się remisem 0:0.Był to typowy mecz walki, w którym gra była wyrównana w pierwszej połowie.

Geodeci świętują w Koszalinie i Mielnie

Geodeci świętują  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Stowarzyszenie Geodetów Polskich Oddział Środkowopomorski w Koszalinie obchodzi w tym roku 60-lecie istnienia.

Z tej okazji w Delegaturze Urzędu Wojewódzkiego miała miejsce uroczystość z udziałem Głównego Geodety Kraju, Kazimierza Bujakowskiego, i prezesa Zarządu Głównego Stowarzyszenia Geodetów Polskich, Stanisława Cegielskiego.

Spotkanie wielokulturowe

Spotkanie wielokulturowe  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Zarząd Koła i Oddziału Związku Ukraińców w Polsce przy współpracy z Towarzystwem Społeczno-Kulturalnym Mniejszości Niemieckiej „Pomerania" w Koszalinie oraz Centrum Kultury 105 serdecznie zapraszają na VII Spotkanie 4 Kultur, która odbędzie się w dniu 8 września (sobota) o godz.18 na placu przed Amfiteatrem. Wstęp wolny.

Ludzie listy piszą. Chaos architektoniczny w centrum Koszalina

Nasz Czytelnik Janusz Jackiewicz pisze:

W serwisie  http://otodom.pl pojawiło się ogłoszenie o sprzedaży mieszkań w mającej powstać willi. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to jak wygląda i gdzie jest umiejscowiona (patrz: załączone zdjęcia).Moim zdaniem to skandal, żeby budynek o takiej specyfice architektonicznej stawiać w takim miejscu, do którego nijak nie pasuje.

Kto go zaprojektował? Kto zatwierdził? Czy miejski konserwator zabytków go opiniował?.

Strona 1243 z 1330

Oglądasz teraz: Start