Miasto - Tygodnik Koszaliński

POLICJANCI PRZED PIERWSZYM SZKOLNYM DZWONKIEM

Bezpieczna droga  :: Fot.Policja

„Bezpieczna droga do szkoły” to hasło tegorocznej kampanii  profilaktycznej skierowanej do pierwszoklasistów ze szkół podstawowych.  W jej ramach policjanci z Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Koszalinie witali dziś o poranku uczniów Szkoły Podstawowej w Konikowie.

Dziś o poranku policjanci z Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Koszalinie pojawili się w pobliżu Szkoły Podstawowej w Konikowie.

 

PREFERNECYJNE POŻYCZKI DLA ABSOLWENTÓW CHCĄCYCH ZAŁOŻYĆ WŁASNĄ FIRMĘ.

Maciej Baranowicz – Kierownik Funduszu JEREMIE w Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Maciej Baranowicz – Kierownik Funduszu Pożyczkowego JEREMIE w Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w rozmowie z Tygodnikiem Koszalińskim MIASTO zachęca absolwentów do sięgnięcia po preferencyjną pożyczkę na cele związane z założeniem własnej firmy.

Jak każdego roku koniec wakacji oznacza, że absolwenci wyższych uczelni i szkół średnich zasilają szeregi bezrobotnych, bo najczęściej nie mogą znaleźć pracy. Jaką mają alternatywę w trudnych dzisiejszych czasach?

Kręgle podwójnie

Kręgle  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych IKAR   Grupa Młodzieżowa INTEGRACJA organizują w sobotę, 8 września, dwie imprezy.

W MK Bowling, przy ul. Okrzei 3 (Galeria Kosmos) odbędą się V Jubileuszowy Integracyjny Turniej Gry w Kręgle na Wózkach Inwalidzkich SŁUPSK – KOSZALIN – KOŁOBRZEG i VI Integracyjny Turniej Gry w Kręgle. Początek o godz. 10.00..

Pogranicznicy grają w futbol

Mecz  :: Fot.Mariusz Czajkowski

W dniach 5 – 7 września br. odbędą się Mistrzostwa Straży Granicznej w piłce nożnej, organizowane przez Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie i Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Kto wyremontuje ulicę Grottgera?

Remont  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Wkrótce, 11 września, pracownicy Zarządu Dróg Miejskich w Koszalinie otworzą oferty, które wpłyną w przetargu na wykonanie nowej nawierzchni ulicy Artura Grottgera w Koszalinie.

Wykonawca będzie miał czas do końca października na położenie 266 metrów bieżących asfaltu, wyregulowanie studzienek kanalizacji deszczowej, krawężników i  urządzenie zieleni.

Bezpłatne porady prawne

W środę, 5 września, w ramach Biura Porad Społecznych, w godz. 16 – 18, w siedzibie Rady Powiatowej SLD przy ul. Piłsudskiego 11-15, p.221, porad prawnych będzie udzielał Adam Ostaszewski. Zainteresowanych ten radca prawny przyjmuje bezpłatnie.

Ponad 18 tysięcy na pokładzie Koszałka

Koszałek  :: Fot.Marek Łagocki

W piątek, 31 sierpnia Koszałek po raz ostatnie w tym roku pływał po jeziorze Jamno. W poniedziałek statek został wyciągnięty na ląd i przetransportowany do bazy w Miejskim Zakładzie Komunikacji.

Teraz przyszedł czas na podliczenie zysków i strat.

Witaj szkoło! Marzenia o Orliku

Wiesława Stasiak :: Fot.Marek Łagocki

Rozmowa z Wiesławą Stasiak, dyrektor Gimnazjum nr 2 im. Janusza Korczaka, w którym 3 września o godz. 10 odbyła się miejska inauguracja roku szkolnego.

Czego życzy pani uczniom i nauczycielom na progu nowego roku szkolnego?

- Życzę, by znalazły się pieniądze na naukę w praktyce, czyli wycieczki, wyjście do kina, teatru. Marzy nam się też Orlik zamiast betonowego boiska, bo nasi uczniowie spędzają na nim dużo czasu po lekcjach.

Więcej w nowym wydaniu Tygodnika Koszalińskiego MIASTO

Bezpieczny powrót do domu

Policja w szkole :: Fot.Policja

Rozpoczął rok szkolny. Do pierwszoklasistów skierowany jest wspólny program koszalińskiej policji i Urzędu Miasta w Koszalinie pn. „Wróć bezpiecznie do domu”.

- Dziś (3 września – dop. red.) policjanci z Wydziału Prewencji komendy miejskiej w Koszalinie wzięli udział w inauguracji nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 7 – informuje st. sierż. Monika Kosiec.

- Mundurowi wspólnie z rodzicami i gronem pedagogicznym uczestniczyli w oficjalnym apelu i zaprzysiężeniu pierwszoklasistów.

Strona 1271 z 1354

Oglądasz teraz: Start