Miasto - Tygodnik Koszaliński

Integracja nauki i biznesu – zapisy na spotkanie

Spotkanie  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum wraz ze Środkowopomorską Radą Naczelnej Organizacji Technicznej z Koszalina zapraszają na integracyjne spotkanie nauki i biznesu, które będzie połączone z możliwościami wzmocnienia i nawiązania kontaktów z regionu, kraju, Europy i ze świata.

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną krajowe i międzynarodowe źródła finansowania projektów (m.in. system ONZ, Asian Development Bank, Interamerican Development Bank, międzynarodowe fundacje, bilateralne agencje współpracy, etc.), a odbędzie się ono we wtorek, 27 września, w godz. 10 – 14, w siedzibie Środkowopomorskiej Rady NOT przy  ul. Jana z Kolna 38.

 

Osiedlowe problemy! Dyżury radnych

Środa, 19 września

*  w godz. 17-18 w siedzibie PiS przy pl. Wolności 2-3 dyżurować będzie radna Anna Mętlewicz

Czwartek, 20 września

* w godz. 17-18 w siedzibie Rady Osiedla "Śródmieście" przy ul. Andersa 24 dyżurować będzie radna Izabela Wilke i policjant z II Komisariatu, natomiast w godz. 16-18 dyżurować będą członkowie RO - Krystyna Górka i Adam Jagielski

Debata o losach pomnika: przed ratuszem czy w parku?

Debata o losach pomnika: przed ratuszem czy w parku? :: Fot.Mariusz Czajkowski

We wtorek, 18 września, o godz. 17.30 w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej, odbędzie się debata społeczna poświęcona planom przeniesieni pomnika Byliśmy Jesteśmy Będziemy z Rynku Staromiejskiego.

W debacie zaprezentowane zostaną stanowiska uzasadniające przeniesienie pomnika, ale też przeciwne tym planom.

SLD zaprasza na debatę wszystkich zainteresowanych mieszkańców Koszalina.

Pielęgnacja, stylizacja, wizaż i psychoterapia

Pielęgnacja, stylizacja, wizaż i psychoterapia :: Fot.Mariusz Czajkowski

Stowarzyszanie Koszaliński Klub AMAZONKA zaprasza wszystkie koszalińskie  Amazonki na konsultacje z Alicją Stawczyk z córką Sandrą z Salonu  Fryzjersko-Kosmetycznego przy ul. Lechickiej. Tematem wtorkowego, 18 września, spotkania będą pielęgnacja  i stylizacja włosów oraz wizaż.

Początek o godz. 17 w siedzibie klubu przy ul. Morskiej 9.

Dzień Sybiraka pod pomnikiem Ofiar Bolszewizmu

Sybiracy  :: Fot.Mariusz Czajkowski

W poniedziałek, 17 września, o godz. 17.15 przed pomnikiem Ofiar Bolszewizmu w Koszalinie odbędą się uroczystości patriotyczne upamiętniające 73. rocznicę  napaści Związku Sowieckiego na Polskę.

Podczas spotkania odczytany zostanie Apel pamięci, złożone wiązanki kwiatów. Okolicznościowe wystąpienie wygłosi prezydent Piotr Jedliński.

„Fair Play” - firma z Koszalina liczy na tytuł

NORD NIERUCHOMOŚCI Agnieszka Niechajczyk z Koszalina uczestniczy w ogólnopolskim programie „Przedsiębiorstwo Fair Play”, w którym oceniane są wszystkie aspekty działalności firmy, sposób i styl prowadzenia przedsiębiorstwa, a nie tylko jego wyniki ekonomiczne czy jakość wyrobów.

Program ten ma na celu promowanie etyki oraz społecznej odpowiedzialności biznesu w działalności gospodarczej rozumianej jako właściwe zarządzanie relacjami z różnymi interesariuszami firmy, tj.: z klientami, kontrahentami, pracownikami, wspólnikami, społecznością lokalną, a także władzą lokalną i państwową.

 

Dyżur radnego

W poniedziałek, 17 września, w ramach Biura Porad Społecznych od godz. 17 do 18 w siedzibie Rady Powiatowej SLD przy ul. Piłsudskiego 11-15, pokój nr 221, będzie dyżurowała radna Rady Miejskiej Dorota Chałat.

O wizji przebudowy Rynku Staromiejskiego

O wizji przebudowy Rynku Staromiejskiego :: Fot.Mariusz Czajkowski

W poniedziałek, 17 września, o godz.19.00 w sali kinowej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej przy pl.  Polonii 1 odbędzie się spotkanie z mieszkańcami Koszalina, którzy chcą dokładnie zapoznać się ze zwycięską koncepcją przebudowy Rynku Staromiejskiego.

W spotkaniu uczestniczyć będzie autor projektu -  architekt  Jacek Bułat (Autorska Pracownia Architektoniczna z Poznania). Podczas spotkania architekt zaprezentuje i omówi  koncepcję zagospodarowania i przebudowy "serca" miasta.

Na miejscu będzie można porozmawiać o poszczególnych rozwiązaniach architektonicznych, zgłosić swoje uwagi i spostrzeżenia. Jest to o tyle istotne, że Autorska Pracownia Architektoniczna przystąpiła zgodnie z umową podpisaną z miastem  do przygotowywania bardzo szczegółowej koncepcji przebudowy rynku, którą w ciągu miesiąca będzie akceptował prezydent Piotr Jedliński.

 

Wspólna akcja policji i Straży Miejskiej

Wspólna akcja policji i Straży Miejskiej :: Fot.Mariusz Czajkowski

Dzielnicowi z I komisariatu policji w Koszalinie przeprowadzili działania prewencyjne pn. „Bezpieczne Osiedle”. Do współpracy zaprosili Straż Miejską. Tym razem akcją objęto rejon ulic: Spasowskiego, Jagoszewskiego, Krzyżanowskiego, Próchnika, Akademicka, Wańkowicza i Fałata.

- Głównym celem działań było reagowanie na nieprawidłowo zaparkowane pojazdy – informuje st., sierż. Monika Kosiec z KMP. - Często zdarza się bowiem, że mieszkańcy pozostawiają swoje auta w miejscach niedozwolonych, blokując przejazd służbom ratunkowym i innym użytkownikom dróg osiedlowych.

Strona 1272 z 1365

Oglądasz teraz: Start