Miasto - Tygodnik Koszaliński

Ruszyła budowa akwaparku

Budowa :: Fot.Mariusz Czajkowski

W poniedziałek, 10 września, po 10 latach od snucia wizji, w Koszalinie na placu przy ulicy Rolnej uroczystym wbiciem łopaty ruszyła budowa parku wodnego.

Projekt architektoniczny obiektu przygotowała stołeczna pracownia Płaskowicki & Partnerzy. Za prace budowlane odpowiada kołobrzeska spółka Kornas Development.

Rodzinnie i integracyjnie

Festyn :: Fot.Mariusz Czajkowski

Już po raz trzeci Koszalińska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Przylesie”, parafia pw. Ducha Świętego, Samorządowe Rady Osiedli KSM „Przylesie” i Centrum Kultury 105 zorganizowały festyn pt. „Postaw na rodzinę”.

Dla małych i dużych przygotowano wiele atrakcji, rodzinne konkurencje sportowo- rekreacyjne, pokazy sprzętu służb mundurowych, zabawy z klaunami Kulkami,szczęśliwe losy.

Święto siatkówki

Święto siatkówki :: Fot.Mariusz Czajkowski

W dniach 14-16 września w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Śniadeckich w Koszalinie odbędzie się Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Prezesa Grupy Azoty Tarnów.

W trzydniowej imprezie udział wezmą kluby: Vakifbank Stambuł (aktualny wicemistrz Turcji),  Allianz MTV Stuttgart 1843 (zdobywca Pucharu Niemiec z 2011 roku), Bank BPS Muszynianka Fakro (aktualny wicemistrz Polski) i Chemik Police (pierwszoligowa drużyna z dużymi aspiracjami).

Charytatywnie przy dobrej muzyce

Plakat :: Fot.Archiwum

Torebka należąca do Kasi Sobczyk oraz jej srebrna biżuteria – to tylko dwa z wielu przedmiotów, jakie będzie można wylicytować po koncercie Back2Beat.

Wydarzenie poświęcone pamięci Kasi Sobczyk odbędzie się 20. września w Teatrze Variete Muza.

Koncert ma nie tylko wymiar rozrywkowy, ale też charytatywny.Pieniądze z licytacji oraz część dochodu z koncertu artyści przeznaczą na potrzeby koszalińskiej fundacji Salutis.

Karty są, ale czytniki nie działają

Karta  :: Fot.Archiwum

Ratusz zapowiadał, że po wakacjach w koszalińskich przedszkolach zostaną zamontowane elektroniczne czytniki, które będą rejestrować czas pobytu każdego malucha w placówce.

Tymczasem, wrzesień już się rozpoczął, rodzice otrzymali karty, a... urządzenia nie działają.

Nowe drogi i ronda w strefie ekonomicznej

Nowe drogi  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Pracownicy Urzędu Miejskiego rozstrzygnęli przetarg na wykonanie kolejnych ulic wraz z budową dwóch nowych rond oraz uzbrojenia na terenie Kompleksu Koszalin Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Przypomnijmy, że miasto realizuje tutaj kompleksowy program uzbrojenia strefy o wartości przekraczającej  80 mln złotych.

Porażka akademiczek na inaugurację sezonu

Porażka  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Piłkarki ręczne AZS Politechnika Koszalińska nowy sezon 2012/2013 w Superlidze zainaugurowały na wyjeździe meczem ze Startem Elbląg. Niestety koszalińskie akademiczki musiały uznać wyższość rywalek i przegrały 24:31.

Najwięcej bramek dla koszalińskiego zespołu zdobyły: Tatiana Bielenia 8, Aleksandra Kobyłecka 5, Joanna Dworaczyk 4.

Szerzej o tym meczu w najbliższym papierowym wydaniu Tygodnika „Miasto”.Kolejny mecz ligowy koszalińskie szczypiornistki rozegrają także na wyjeździe. W sobotę, 15 września o godz. 17 zmierzą się w Kielcach z tamtejszym KSS.

Studenckim okiem. Ostatnie wakacje

Wakacje :: Fot.Mariusz Czajkowski

Wrzesień to idealny czas dla studenta na porządne leniuchowanie, zakładając oczywiście, że nie czeka nas sesja poprawkowa.

Praca sezonowa dobiegła końca, a do rozpoczęcia kolejnego roku akademickiego pozostał jeszcze cały miesiąc.Dlaczego więc nie wybrać się gdzieś na wypoczynek i skorzystać z ostatnich promieni słońca?

Gwardia zremisowała z Kotwicą w Kołobrzegu

Gwardia zremispwała :: Fot.Mariusz Czajkowski

W sobotę, 8 września na stadionie im. Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu, miejscowa Kotwica zremisowała z Gwardią Koszalin 0:0 w meczu czwartej kolejki rozgrywek w grupie Bałtyckiej III ligi.

Mecz rozgrywany przy sztucznym oświetleniu wzbudził spore zainteresowanie kibiców obu drużyn. Fani Gwardii i Kotwicy zdzierali mocno gardła, ale piłkarze tym razem nie zachwycili.

Zarówno w jednej jak i w drugiej drużynie zabrakło konstruktora akcji ofensywnych.

Strona 1281 z 1369

Oglądasz teraz: Start