Miasto - Tygodnik Koszaliński

Zapytaj o śmieci

Od dziś (poniedziałek, 1 października) rozpoczyna się seria spotkań z mieszkańcami dotycząca nowych przepisów gospodarki odpadami.

Pierwsze z nich odbędzie się w Zespole Szkół nr 12 (ul. Połczyńska 71) o godz. 17. Na pytania koszalinian odpowiedzą włodarze miasta, ponieważ od lipca 2013 roku to gmina stanie się właścicielem odpadów komunalnych i będzie odpowiadać za ich wywóz i zagospodarowanie.

Jednocześnie, magistrat przygotował ankiety, w których pyta mieszkańców w jaki sposób powinny być naliczanie opłaty za śmieci. Do wyboru są cztery metody.

Miasto patronat. Rok Seniora koncertowy

Koncert :: Fot.Mariusz Czajkowski

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, seniorzy z Ośrodka „ Złoty Wiek” i Centrum Kultury 105 zapraszają na organizowaną uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.

Impreza, w ramach obchodów Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej, odbędzie się w sobotę, 6 października, w sali kinowej CK 105 przy ul. Zwycięstwa 105. Początek o godz. 11. W programie m.in. występy zespołu tanecznego „Gracja” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Koszaliński Chór Nauczycielski oraz młodzi wokaliści z CK 105.

Jaki Rynek Staromiejski? Stawianie (murowano-szklanego) klocka

Rynek :: Fot.Mariusz Czajkowski

Krzysztof  Urbanowicz, słynny rok temu jak przeciwnik „deptaka”, tym razem zajął się projektem rewitalizacji placu przed ratuszem.

Oto fragmenty listu do redakcji:

„Od ponad dwóch miesięcy dyskutowany jest kontrowersyjny pomysł władz Koszalina, wg którego z Rynku Staromiejskiego miałby zniknąć pomnik "Byliśmy - Jesteśmy – Będziemy", a na jego miejscu miałby stanąć minimalistyczny, murowano-szklany budynek. (…)

Jak wyczytałem w opisach owego budynku, ma się tam również mieścić galeria i  scena koncertowa; one też mają „ożywić” rynek.Na miły Bóg, przy Rynku mieści się już Galeria Sztuki Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Galeria Ratusz eksponująca na dwóch piętrach Urzędu Miejskiego zmieniające się wystawy malarstwa.Jeśli te dwie galerie rynku nie  „ożywiają”  to skąd przekonanie, że ożywi to kolejna galeria?

 

Pobili i okradli przechodnia, teraz posiedzą

Policja :: Fot.Archiwum

Policjanci z II komisariatu w Koszalinie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pobili przechodnia i zabrali mu pieniądze oraz telefon komórkowy.

Obaj sprawcy zostali aresztowani przez sąd na okres trzech miesięcy. Za rozbój grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.Asp. Magdalena Marzec z KMP relacjonuje: - Pokrzywdzony wracał wieczorem do domu. Miał przy sobie 160 złotych i telefon komórkowy.

Prosto z miasta. Magik w Sportowej Dolinie?

Prosto z miasta :: Fot.Internauta

Grafficiarze to zwolennicy muzyki hiphopowej i kinowego szlagieru "Jestem Bogiem".

Internauta Ziggi bawi się w rymowanki, bo pisze: „Sportowa Dolina bywa jak pijacka melina, choć czasem trafi tu promyk prosto z kina”.

Zdjęcie wykonane przy ścianie amfiteatru przy sportowym kompleksie przy ul. Podgrodzie.

Poeci mają swoje miejsce!

Grupa założycielska, czyli Beata Piocha, Krystyna Wajda i Ja, Lech Kamiński założyliśmy „Klub Poezji” przy  Klubie „ Kawałek podłogi” ul. Piastowska 21, w Koszalinie.

Spotykamy się tam w każdą środę o godzinie 17.30. Na spotkaniach będziemy przygotowywać na  klubowe wieczorki prezentacje poetyckie poszczególnych autorów, lub prezentacje tematyczne.

Pierwsza porażka Leśnika, Bałtyk gromi outsidera

Bałtyk gromi outsidera :: Fot.Mariusz Czajkowski

W 8. kolejce spotkań w grupie szczecińskiej IV ligi lider rozgrywek, Leśnik Rossa Manowo doznał pierwszej w tym sezonie porażki, przegrywając na wyjeździe z Kłosem Pełczyce 0:2.

Natomiast Bałtyk Koszalin rozgromił u siebie outsidera rozgrywek Inę Goleniów 9:1 i awansował w tabeli na pozycję wicelidera.

Pomoc uczy odpowiedzialności

Wolontariat :: Fot.Marek Łagocki

Uczennice Zespołu Szkół Sportowych zaangażowały się jako wolontariuszki w schronisku dla bezdomnych zwierząt. Dziewczęta zostały zachęcone przez jedną z nauczycielek, w placówce, jeszcze na Topolowej, wyprowadzają psy na spacery, pielęgnują je i czeszą oraz sprzątają boksy i myją miski.

- Przychodzimy pomagać zwierzętom.też się spodobało. Nasza koleżanka zaczęła pierwsza i nam też się spodobało.W schronisku mogłyby panować lepsze warunki -  mówi Nicole Banaś, jedna z wolontariuszek.

Gwardia jest już wiceliderem

Mecz :: Fot.Mariusz Czajkowski

Piłkarze Gwardii Koszalin podejmowali w sobotę Błękitnych Stargard Szczeciński w kolejnym meczu w grupie Bałtyckiej III ligi i wygrali 4:3 (3:1)

Było to trzecie z rzędu zwycięstwo gwardzistów, którzy awansowali na drugie miejsce w ligowej tabeli.

Koszalinianie byli w tym spotkaniu drużyną lepszą, ale końcówka meczu okazała się bardzo emocjonująca, kiedy goście z wyniku 1:4, wyciągnęli ten rezultat na 3:4.

Strona 1281 z 1386

Oglądasz teraz: Start