Miasto - Tygodnik Koszaliński

Pogorzelcy proszą o pomoc

Rodzina Kamińskich :: Fot.Mariusz Czajkowski

Rodzina Państwa Kamińskich od kilku miesięcy mieszka w kontenerze socjalnym.Wszystko za sprawą pożaru, który strawił cały dobytek czteroosobowej rodziny.

Dzięki pomocy mieszkańców udało się już odbudować zrujnowany dom. Brakuje jednak ogrzewania. Do kalendarzowej zimy zostało tylko 4 miesiące.

Wypadek na przejściu dla pieszych

Wypadek :: Fot.Mariusz Czajkowski

W czwartek około godziny 22:00 na przejściu dla pieszych skrzyżowania ulicy Zwyciestwa i Traugutta doszło do zderzenia motocyklisty z pieszą. W wyniku zdarzenia piesza 82 -letnia kobieta doznała urazu nogi. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kobieta przechodziła po pasach na czerwonym świetle.

Wystąpią, by ratować oddział dziecięcy

Teatr zaprasza :: Fot.Mariusz Czajkowski

„Bajki Samograjki” to tytuł kolejnego w tym roku spektaklu charytatywnego, który będzie można obejrzeć na deskach Bałtyckiego Teatru Dramatycznego.

Wystąpią w nim VIP-y nie tylko z Koszalina. Dochód ze spektakli będzie przekazany na remont Oddziału Dziecięcego Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie.

PRZYSTAŃ zaprasza w piątek

Zarząd Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych ich Rodzin i Przyjaciół PRZYSTAŃ zaprasza na spotkanie z pedagogiem - psychologiem. Jego tematem spotkania będzie „Rola rodziców, opiekunów w zdrowieniu osób chorujących psychicznie".

Odbędzie się ono w piątek, 24 sierpnia, w pomieszczeniu Stowarzyszenia o godzinie 15.30 przy ul. Zwycięstwa 119.Spotkania są organizowane dla chętnych, w ramach programu „Dźwigasz problem - czekamy – przyjdź”.

Zebrali prawie 1000 zł

Kwesta PCK :: Fot.Mariusz Czajkowski

Trwają kwesty uliczne na szkolne wyprawki. Dzieci i młodzież zbierają pieniądze na szkolne wyprawki, które przygotuje Polski Czerwony Krzyż. W pierwszym tygodniu akcji dzieci zebrały do puszek ok. 1000 zł.

Wolontariusze mają puszki z naklejkami PCK i identyfikatory.  – Zbiórka potrwa niemal do końca miesiąca – informuje Dorota Gruszeczka z Biura Oddziału Rejonowego PCK.

 

 

Wbicie łopaty z fanfarami

Wbicie łopaty z fanfarami :: Fot.Mariusz Czajkowski

W czwartkowe, 23 sierpnia, południe na Rynku Staromiejskim ekipa archeologów z koszalińskiego Muzeum rozpoczęła prace archeologiczne związane z planowana przebudową Rynku Staromiejskiego.

Roboty na ogrodzonym terenie potrwają do końca listopada br. Prace archeologiczne, niezbędne ze względu na przepisy konserwatorskie, kosztować będą 65 tys. zł.

Stary z młodym kradli i niszczyli

Policja :: Fot.Mariusz Czajkowski

Zarzutami i policyjnym dozorem zakończyła się chęć szybkiego zarobienia pieniędzy dla mężczyzny, który wspólnie z nieletnim z terenu budowy dokonał kradzieży i zniszczenia przewodów elektrycznych o wartości 17 tysięcy złotych.

Sprawców zatrzymali policjanci z Komisariatu I w Koszalinie.

- 20-latek wraz ze swoim o trzy lata młodszym kolegą chcąc szybko zarobić, postanowił ukraść przewody elektryczne z terenu budowy w Koszalinie – informuje st. sierż. Monika Kosiec z KMP.Przez weekend kilkakrotnie odwiedzali nowo powstający budynek, w którym niszczyli i wyrywali kable.

Po sadzonki i zdrową żywność na giełdę

Giełda :: Fot.Mariusz Czajkowski

Biuro Targów BAŁTYK zaprasza 25-26 sierpnia na XXI Giełdę Ogrodniczo-Rolniczą przed halą Gwardii przy ul. Fałata 34 (dojazd od ul. Sportowej).

Można ją zwiedzać w sobotę  w godz. sob. 10-18, a w niedzielę w godz. 10 -16.  Nie zabraknie sadzonek rośli, drzewek owocowych, a także stoisk ze zdrową żywnością.

„Jedność” zaprasza na ogrody działkowe

Plony :: Fot.Mariusz Czajkowski

Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego ,,Jedność” w Niekłonicach zaprasza na uroczystości Święta Działkowca. Impreza odbędzie się  w sobotę,25 sierpnia.

Początek o godz.14.00.Dojazd od strony ul. Szczecińskiej .W programie: ogłoszenie wyników konkursów:,,Moja najpiękniejsza działka”,,Moje najdorodniejsze warzywa,kwiaty i owoce”,wręczenie odznaczeń Polskiego Związku Działkowców, występ koszalińskiego zespołu śpiewaczego ,,Zacisze” i wieczorek taneczny.

Strona 1281 z 1354

Oglądasz teraz: Start