Miasto - Tygodnik Koszaliński

Porady. Wakacyjna apteczka, co zabrać ze sobą na urlop?

Ból głowy, niestrawność, alergia na jad owadów czy słońce, to główne dolegliwości jakie mogą przytrafić się nam na wakacjach. W takich sytuacjach warto mieć pod ręką leki, które przyniosą ulgę. W razie potrzeby pozwolą też na szybką reakcję, a nie na tracenie czasu w poszukiwaniu najbliższej apteki.

Nasza wakacyjna apteczka powinna zawierać leki wybrane pod kątem specyfiki miejsca, do którego się udajemy. Powinny znaleźć się w niej leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, opatrunkowe i łagodzące, w tym zestaw plastrów, opatrunków i środków dezynfekujących, np. spirytus salicylowy, jodyna, woda utleniona. W razie ewentualnych stłuczeń czy obrzęków, niezastąpione będą także żele i maści chłodzące zmniejszające obrzęk. Można je stosować również na oparzenia słoneczne, jako dodatek do preparatu wapniowego, który sprawdza się w łagodzeniu alergii, czy to na słońce czy też na ukąszenia owadów.

Konkurs „Eurokorzyści – podziel się swoją historią”

 Konkurs „Eurokorzyści – podziel się swoją historią” :: Fot. Mariusz Czajkowski

Można wygrać wycieczkę dla dwóch osób po pięciu stolicach krajów Unii Europejskiej! Wystarczy wziąć udział w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego i stację telewizyjną TVN.

Zadaniem konkursowym jest opisanie prawdziwej historii pokazującej wpływ przedsięwzięcia, finansowanego ze środków unijnych, na jakość naszego życia. Uczestnicy mogą skomentować dowolny projekt realizowany z funduszy europejskich.

Działkowiec napisał do posła

 Działkowiec napisał do posła :: Fot. Archiwum

Stanisław Ostrowski, działkowiec z Koszalina, napisał list otwarty do Stanisława Wziątka, posła SLD, bo sygnalizowana sprawa – jak podał - dotyczy paru tysięcy osób z okręgu koszalińskiego.

Oto fragmenty publikacji:

„Pan, jako poseł, reprezentuje w Sejmie RP i biorąc pod uwagę Pana publiczne wystąpienia, wynikłe po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego z dnia 11 lipca 2012 roku, w sprawie ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, w których zarówno Pan, jak i cały klub SLD mocno zaangażował się po stronie władz Polskiego Związku Działkowców (…) jestem głęboko zniesmaczony tym, że Pan, jako poseł wybrany 8838 głosami obywateli, staje w obronie garstki osób z organów PZD, które w swych działaniach sprzeniewierzyły się zasadom współżycia społecznego (...)”.

Więcej w nowym wydaniu Tygodnika Koszalińskiego MIASTO

Uważaj od kogo kupujesz energię

W Koszalinie pojawili się przedstawiciele Centrum Energetycznego z Radomia. Akwizytorzy odwiedzają mieszkańców w domach i zachęcają do podpisania umów. Szkopuł w tym, że wiele osób bierze ich za pracowników ENERGI.

Do Krystyny Piwońskiej, Miejskiego Rzecznika Konsumentów zgłaszają się osoby, które podpisały umowę z firmą z Radomia. - Musimy pamiętać, żeby zawsze prosić akwizytora o pokazanie dokumentów i uważnie czytać umowę oraz zadawać pytania, jeżeli czegoś nie rozumiemy – radzi Krystyna Piwońska.

Więcej w nowym wydaniu Tygodnika Koszalińskiego MIASTO

Wakacje z książką i na luzie

 Wakacje z książką i na luzie :: Fot. Archiwum

Najmłodsi czytelnicy Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, aktywni w ciągu roku szkolnego, wakacje spędzają także z książką. Filie książnicy jak co roku przygotowały dla nich ciekawe zajęcia.

Oto terminy zajęć:

poniedziałki - Filia nr 12, ul. Spokojna 48 - „Na tropie tajemnic – detektywistyczne poszukiwania w literaturze i Internecie” w godz. 12 – 14:

wtorki - Filia nr 3, ul. Młyńska 12 - „Czytelnik – nudziarz czy poszukiwacz przygód?” w godz. 12 – 14;

środy - Filia nr 9, ul. A. Struga 5 – „Ekologia? Naturalnie!” w godz. 12 – 14;

Czwartki - Filia nr 4, ul. F. Ruszczyca 14 - „Kolorowy świat” – zajęcia plastyczne w godz. 13 – 15;

Piątki - Filia nr 6, ul. J. Lelewela 7 - „Czytanie ... to zabawa” w godz. 15 – 17.

Ostatnie sparingi Gwardii i Bałtyku na obozach

Trzecioligowa Gwardia Koszalin i czwartoligowy Bałtyk Koszalin zakończyły obozy przygotowawcze do nowego sezonu piłkarskiego. Gwardziści, którzy przebywali na obozie w Więcborku na jego zakończenie zmierzyli się ze spadkowiczem z drugiej ligi, Nielbą Wągrowiec i przegrali 0:2.

Natomiast piłkarze Bałtyku na zakończenie obozu w Łężeczkach zwyciężyli w sparingu Błękitnych Wronki 3:0. Bramki strzelili: Łukasz Zagdański, Grzegorz Wawreńczuk i Dawid Ejzygmann.

(zs)

Przeceny cieszą handlowca i klienta

 Przeceny cieszą handlowca i klienta :: Fot. Archiwum

Sezonowe wyprzedaże działają na klientów jak magnez. Dany produkt bywa atrakcyjny tylko dlatego, że kosztuje kilkadziesiąt, a nie kilkaset złotych.

Wiesława Barzycka, Dyrektor ds. Marketingu Galerii EMKA, przyznaje, że okres obniżek to zwiększony ruch w sklepach: – Wyprzedaże zawsze przyciągają klientów – wyjaśnia. – Poza tym lato to czas wakacji,więc w centrach handlowych pojawiają się turyści. Sama też korzystam z wyprzedaży. Często upatruję sobie markowe produkty, by kupić je w czasie obniżek.

Dyżury radnych

W poniedziałek, 6 sierpnia, w ramach Biura Porad Społecznych, w godz. 16 – 18, w siedzibie Rady Powiatowej SLD przy ul. Piłsudskiego 11 – 15, pokój nr 221, będzie dyżurowała radna zachodniopomorskiego sejmiku wojewódzkiego Małgorzata Chyła.

Oto dyżury koszalińskich radnych miejskich:

Rada Osiedla Wańkowicza - 7 sierpnia (wtorek), godz. 16 – 17,  ul. Fałata 9 - radny Sergiusz Karżanowski oraz członek RO Łucja Gogacz;

Rada Osiedla Kotarbińskiego - 7 sierpnia (wtorek), godz. 16 - 17, ul. Kotarbińskiego 7b/b - członek RO Halina Owczarczak;

Rada Osiedla Unii Europejskiej - 8 sierpnia (środa), godz. 17 – 18,  ul. Fińska  35 - członek RO Beata Adamska;

Rada Osiedla Śródmieście - 9 sierpnia (czwartek), godz. 16 – 18, ul. Andersa 24 -  członkowie Rady Osiedla: Krystyna Górka i Adam Jagielski oraz godz. 17 – 18 radny RM Ryszard Tarnowski.

„Byliśmy – Jesteśmy – Będziemy” na giełdzie

 „Byliśmy – Jesteśmy – Będziemy” na giełdzie :: Fot. Archiwum

Rada Powiatowa Sojuszu Lewicy Demokratycznej informuje, ze w niedzielę, 5 sierpnia, na terenie giełdy, wejście od strony osiedla Północ, w godz. 9.30 – 12.30, będą zbierane podpisy za pozostawieniem pomnika „Byliśmy - Jesteśmy – Będziemy” na Rynku Staromiejskim.

Strona 1281 z 1338

Oglądasz teraz: Start