Miasto - Tygodnik Koszaliński

Fun Raport: Warchoł kontra Najman

Warchoł kontra Najman  :: Fot.Archiwum

Będą emocje – zapowiada Józef Warchoł. I zachęca: - Oglądaj pojedynek: Warchoł vs. Najman. Włącz Orange Sport, program Fun Raport, początek o  godz. 20.15 już w piątek, 21.09.2012 r.

Koncert tylko o godz. 20

Z planowanych na dziś, czwartek, 20 września dwóch koncertów poświęconych pamięci Kasi Sobczyk, odbędzie się tylko jeden - o godz. 20.

Po występach artystów zaplanowano licytację przedmiotów należących do wokalistki oraz Czesława Niemiena.

Na koncercie ph. „Back2beat” zagrają: Karolina Poznakowska, zespół Marrakesh, którego liderem jest Sergiusz Fabian, syn Kasi Sobczyk, Wojciech Korda oraz Jarek Janiszewski –lider grupy Czarno-Czarni.

Sukcesy Krzysztofa Rapsy w Seulu

Sukces  :: Fot.Archiwum

W środę, 19 września, w Galerii Jang Eun Sun w Seulu została otwarta wystawa abstrakcjonisty Krzysztofa Rapsy z Koszalina.

Wernisaż otworzyli: Ambasador RP w Seulu Krzysztof Majka,koreański krytyk Ryoo,Suk - Woo o uznanej renomie i prezes Krajowego Związku Malarzy Korei  Płd. Uczestniczyli m.in. ambasador Unii Europejskiej i były ambasador Korei Płd. w Polsce.

Zerwą łańcuchy

Akcja  :: Fot.Organizator

W niedzielę, 23 września, w godz. 10 - 14 na terenach podożynkowych odbędzie się happening ph. „Zerwijmy łańcuchy”

Pomysłodawcą akcji jest miesięcznik „Mój Pies”. Akcja odbywa się od 2007 roku w różnych miastach Polski.Teraz zagości w Koszalinie.

W naszym mieście akcja przebiegnie już drugi raz. - Zachęcamy więc wszystkich do wsparcia i zwrócenia uwagi ludzi na problem jakim jest trzymanie psów na łańcuchu - tłumaczą inspektorzy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Koszalinie.

 

„Klub Pancernika Klika w Fotelikach”

Policja  :: Fot.Policja

Takie hasło przyświeca tegorocznej kampanii  profilaktycznej skierowanej do rodziców przewożących najmłodszych.

W jej ramach policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Koszalinie sprawdzali dziś o poranku jak przewożone są dzieci w pojazdach .

St. sierż. Monika Kosiec z Komendy Miejskiej Policji relacjonuje: - Dziś o poranku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pojawili się w pobliżu Przedszkola nr 14 w Koszalinie przy ul. Wańkowicza. Mundurowi z drogówki sprawdzali  w jaki sposób przewożeni  są najmłodsi w pojazdach.

Harcerze pomagają Bartkowi

Pomoc  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Harcerski Klub Turystyki Pieszej PTTK „Dreptak” w Świeszynie zapraszają ludzi dobrej woli na Festyn Charytatywny ph. „Pomagamy Bartkowi”.

Impreza odbędzie się w sobotę, 22 września, w godz. 11 – 17, na boisku Gimnazjum Świeszyno.

W programie: występy zespołów muzycznych Simple Trio i Cecylianki ze Strzekęcina, loteria fantowa - wszystkie losy wygrywają, sprzedaż przedmiotów ofiarowanych harcerzom, także  ciasta, chleba ze smalcem, ogórków małosolnych, kiełbasek z grilla i kawy oraz cegiełek charytatywnych dla Bartka.

Nieletni podpalacze, ranni dorośli

Pożar  :: Fot.Marek Łagocki

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Koszalinie wspólnie z funkcjonariuszami Komisariatu II uczestniczyli przy gaszeniu podpalonego budynku.

W czasie akcji ratunkowej do szpitala trafiły trzy osoby, w tym jeden z policjantów, który ratował ludzi. Sprawcami podpalenia okazali się nieletni. O konsekwencjach jakie poniosą zadecyduje sąd rodzinny.

Skandal z facebooka: poseł Gawłowski myli imiona

Czytelnicy MIASTA pilnie śledzą fora internetowe.

Tam, niestety, kolejny dowód, że współczesna polityka bywa zwyczajnie skandaliczna i krótkowzroczna. Naprawdę tak łatwo się zapomina?

Oto popołudniowy list internetowy od naszej Czytelniczki (personalia do wiadomości redakcji) do redaktora naczelnego Tygodnika Kosalińskiego Miasto;

„Witam,

Władysław Husejko nie żyje!

Władysław Husejko  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Do naszej redakcji dotarła przykra wiadomość. Kręgi samorządowe opuścił Władysław Husejko.

Były marszałek województwa zachodniopomorskiego walczył z ciężką chorobą nowotworową. W 2010 roku Husejko został przewodniczącym koszalińskiej rady miasta. Pogrążonej w bólu rodzinie składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Władysław Husejko urodził się  24 października 1952 roku w Lubiatowie. Absolwent Politechniki Koszalińskiej (Wydział Mechaniczny – 1978, Wydział Ekonomii i Zarządzania – 2007). Pracował w Politechnice Koszalińskiej  jako kierownik Ośrodka Elektronicznej Techniki Obliczeniowej (do 1990) oraz jako zastępca dyrektora Parku Naukowo-Technologicznego (2002-2006). W latach 1990–1998 piastował funkcję wiceprezydenta Koszalina.

Strona 1282 z 1378

Oglądasz teraz: Start