Miasto - Tygodnik Koszaliński

Koszalin w normie – pomiary zanieczyszczeń

Koszalin   :: Fot.Mariusz Czajkowski

Właśnie ukazał się najnowszy raport Światowej Organizacji Zdrowia, dotyczący zanieczyszczonego powietrza.

WHO normę dotyczącą stężenia pyłu zawieszonego (PM10) ustaliła na poziomie 20 µg/m3 w skali całego roku.Niestety po przebadaniu 65 polskich miast okazało się, że tę normę spełnia mniej niż 10 procent miast, w tym Koszalin, który ma wskaźnik taki sam, jak przed rokiem -  19 µg/m3. 

Praca z pośredniaka – dodatkowe fundusze

Powiatowy Urząd Pracy w Koszalinie pozyskał dodatkowe środki Funduszu Pracy z rezerwy Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

To 1 mln 20,8 tys. zł. na realizację programów mających na celu promocję zatrudnienia, aktywizację zawodową bezrobotnych i łagodzenie skutków bezrobocia na terenie działania pośredniaka w Koszalinie.Łączna kwota środków będących w dyspozycji PUP na aktywne formy wsparcia w 2012 roku, to 14 212,6 tys. zł., z czego 7 218,3 tys. zł. zostało przez PUP pozyskane w ramach aplikowania o dodatkowe środki z Unii Europejskiej oraz będące w dyspozycji MPiPS.

Bezrobotni mogą jeszcze skorzystać ze szkoleń indywidualnych, jeżeli pracodawca uprawdopodobni ich zatrudnienie, otrzymać wsparcie w postaci środków na podjęcie działalności gospodarczej. Pracodawcy natomiast mogą organizować staże dla osób bezrobotnych, a przedsiębiorcy stworzyć stanowiska pracy dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP i otrzymać refundację kosztów utworzenia tych stanowisk.

Ratuszowe tajemnice! Wielki remont na Sucharskiego

Wielki remont na Sucharskiego   :: Fot. www.facebook.com/ILoveKoszalin

Janusz Jackiewicz informuje:

- Właśnie ogłoszono wynik przetargu na remont i przebudowa boiska wraz z trybunami przy ul. Sucharskiego w Koszalinie - ETAP I wykonanie oświetlenia, odwodnienia i przebudowa trybun.Zakres robót obejmuje wykonanie oświetlenia, odwodnienia (podziemna kanalizacja deszczowa) oraz przebudowę trybun i chodnika

Za 131 tysięcy zł. zadanie zrealizuje Przedsiębiorstwo Projektowo - Wykonawcze TEBRA G. Kowalczyk Spółka Jawna, ul. Jantarowa 46, 75-256 Koszalin.

O Bogu w sztuce, teatrze, architekturze

Rozpoczęły się XX Koszalińskie Dni Kultury Chrześcijańskiej, których głównym organizatorem jest Klub Inteligencji Katolickiej w Koszalinie. Organizacja świętuje w tym roku 30-lecie działalności.

W programie spektakle, wystawy, konferencje naukowe i rozpoczęcie czytania Pana Tadeusza”Adama Mickiewicza.

Oferta w jedną stronę! Oszukiwał w sieci

Policja  :: Fot.Archiwum

Od roku 22-latek z Koszalina na dwóch portalach internetowych oferował do sprzedaży laptopy, telefony komórkowe, monety kolekcjonerskie i złom komputerowy.

Umieszczał na stronie zdjęcia przedmiotów, których często w rzeczywistości w ogóle nie posiadał. Na jego ogłoszenia odpowiadali klienci z różnych części kraju.

Wieści z sieci! Dyrektorzy zarobią więcej

 Dyrektorzy zarobią więcej  :: Fot.Archiwum

 

Janusz Jackiewicz ma znowu pod lupą ratusz. Donosi:

 

- Prezydent Jedliński w drodze zarządzenia zadecydował, że dyrektorzy miejskich jednostek organizacyjnych będą mogli zarobić więcej.Szczegóły w załącznikach, które pokazują, jak było i jak jest. Ciepłe posadki grzeją, że hej!

Koszalińska Wizja Breaka w „bronku”

Wizja Breaka  :: Fot.Mariusz Czajkowski

II Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego będzie miejscem VIII Ogólnopolskiego Turnieju Break Dance ph. Koszalińska Wizja Breaka. Taneczne popisy zaplanowano na sobotę, 6 października, o godz. 16 w sali gimnastycznej szkoły przy ulicy Chełmońskiego.

Organizatorzy: Pałac Młodzieży, Centrum Kultury 105 i B-Boy Wezyr. Piotr Madera  - Wezyr -  pomysłodawca imprezy z North Avaitor's Squashing Attack będzie sędzią Koszalińskiej Wizji Breaka.

Trwa miesiąc „Różowej Wstążki”

Plakat  :: Fot.Organizator

Październik to tradycyjnie miesiąc „Różowej Wstążki", a Atrium Koszalin aktywnie włącza się w akcję profilaktyki nowotworu piersi.

Cały październik będzie w centrum miesiącem „Różowej wstążki”.  Od 4 do 6 października mieszkańcy Koszalina będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji medycznych, badań mammograficznych oraz spotkania się z ekspertami ze Stowarzyszenia Amazonek.19 października centrum organizuje „Dzień Różowej Wstążki” w ramach którego odbędą się m.in. spotkanie z Iwoną Guzowską i koncert zespołu Bracia Steczkowscy.

W Koszalinie gościć będzie Komisja Edukacja ZMP

Koszalin będzie gościł członków Komisji Edukacji Związku Miast Polskich. Ponad trzydziestu prezydentów, burmistrzów i wójtów spotka się, aby podyskutować o sprawach oświatowych.

Tym razem spotkanie zdominuje tematyka związana z przygotowaniami do wdrażania reformy dotyczącej objęcia sześciolatków opieką szkolną od 1 września 2014 roku oraz wypracowaniem stanowiska na temat zmian proponowanych przez MEN w Karcie Nauczyciela oraz Ustawie o systemie oświaty.

Strona 1282 z 1388

Oglądasz teraz: Start