Miasto - Tygodnik Koszaliński

Dyżury radnych

W ramach Biura Porad Społecznych dyżurować będzie Krystyna Kościńska oczekuje w godz. 16 – 18, w siedzibie Rady Powiatowej SLD przy ul. Piłsudskiego 11-15, p 221.

Natomiast w godz. 17 - 18 w siedzibie Rady Osiedla Unii Europejskiej przy ul. Fińskiej 35 dyżurować będzie członek RO - Tomasz Stachula.

Środa, 26 września

W godz. 17 - 18 w siedzibie PiS przy pl. Wolności 2-3 dyżurować będzie radna Anna Mętlewicz.

Czwartek, 27 września

W sobotę część autobusów pojedzie inaczej

MZK  :: Fot.Mariusz Czajkowski

W związku z wprowadzeniem ruchu jednokierunkowego na ul. Św. Wojciecha (od ul. Zwycięstwa do ul. Jabłoniowej) w sobotę, 22 września, w godz. od 8:00 do 14:00 Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o. o. w Koszalinie wprowadza objazd autobusów linii nr 12. Kursy z Zagórzyna o godz. 9:10, 11:10 i 13:10 będą realizowane ul. Wojska Polskiego i 4-go Marca.

Po żołniersku o niepodległości

Sympozjum  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Sympozjum popularno – naukowe ph.  „Drogi do niepodległości Polski w latach 1918 – 1921” zorganizował Zarząd Rejonowy Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Klubie Podchorążego  Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie.

- Celem sympozjum było pogłębienie wiedzy na temat przesłanek odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku i pokazanie  złożoności walki o niepodległość i zasług w jej odzyskaniu poszczególnych liderów i sił politycznych, w tym:

Akcja na krajowej „szóstce”

Akcja policji  :: Fot.Marek Łagocki

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przy współpracy z funkcjonariuszami straży pożarnej przeprowadzili działania na drodze krajowej nr 6, przy wyjeździe z Koszalina.

St. sierż Monika Kosiec z KMP: - Policjanci z koszalińskiej drogówki przy udziale funkcjonariuszy straży pożarnej przeprowadzili działania profilaktyczne w Koszalinie przy ul. Szczecińskiej.

Nauka zdrowego żywienia w szkołach

Zdrowe żywienie  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Ruszyła nowa odsłona programu Tesco dla Szkół.

W tegorocznej edycji Tesco dla Szkół – „Zdrowo Najedzeni” dzieci i młodzież mogą wygrać 10 nowoczesnych pracowni multimedialnych o wartości 16 tys zł. Konkurs został objęty honorowym patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Kolejni zatrzymani z narkotykami

Narkotyki  :: Fot.Policja

Kolejne zatrzymania w sprawach narkotykowych mają na swoim koncie kryminalni z Komisariatu I w Koszalinie.

Wczoraj zabezpieczyli prawie 110 gramów marihuany.Za posiadanie substancji odpowie 21-latek, któremu może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Pogrzeb Władysława Husejki w sobotę – będą zmiany w ruchu ulicznym

Władysław Husejko  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Koszaliński samorząd poniósł bolesną stratę. Władysław Husejko, marszałek i wicemarszałek zachodniopomorski, wicewojewoda koszaliński, wiceprezydent i przewodniczący Rady Miejskiej w Koszalinie, zmarł w środę po ciężkiej chorobie.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę, 22 września. Rozpocznie je msza święta w Kościele pw. Świętego Wojciecha przy ul. Zwycięstwa 248 o godz. 10.30.

Następnie o godz. 12.00 w asyście Orkiestry Centrum  Sił Powietrznych oraz kompanii WP odprowadzimy Zmarłego na Cmentarz Komunalny w Koszalinie przy ul. Gnieźnieńskiej.

Dzień otwarty w Radiu Koszalin

Plakat  :: Fot.Archiwum

W niedzielę, 23 września, w godz 10 – 17, Radio Koszalin zaprasza słuchaczy do odwiedzenia swojej siedziby przy ul. Piłsudskiego 41.

Będzie można zwiedzić m.in. studio nagraniowe, studio emisji programów, a także płytotekę, w której obecnie znajduje się około 17 tysięcy płyt oraz na własne oczy przekonać się jak wygląda praca dziennikarzy, gdzie i jak powstają ulubione programy.

Tradirekolekcje nad Bałtykiem

Wierni Tradycji Łacińskiej z Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej zapraszają na II Tradirekolekcje w Śmiechowie (k. Gąsek), które odbędą się w dniach 28-30 września 2012.

Rekolekcjonista jest nie tylko katolickim księdzem, kapłanem związanym z Bractwem Kapłańskim Świętego Piotra, pełni również funkcję prodziekana Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, jest doktorem filozofii i chemii.

Strona 1283 z 1380

Oglądasz teraz: Start