Miasto - Tygodnik Koszaliński

Kontrowersje! ABC po remoncie

 Kontrowersje! ABC po remoncie :: Fot. Mariusz Czajkowski

Wykonawca skończył we wtorek, 31 lipca, prace remontowe w Parku ABC. Stadion i przyległe tereny czekają teraz na odbiór, ale mieszkańcy osiedla im. Melchiora Wańkowicza mają uwagi.

- Za dużo tu betonu - stwierdziła koszalinianka, która regularnie odwiedza park. - Powinno być przynajmniej o czterdzieści procent więcej zieleni i drewnianych konstrukcji. Kobiety nie przekonały tłumaczenia wykonawcy oraz przedstawicieli rady Osiedla im. Wańkowicza, że tylko w taki sposób można uchronić ławki i inne elementy małej architektury przed całkowitą dewastacją.

Przy okazji „dostało” się też służbom mundurowym.

Więcej w nowym wydaniu Tygodnika Koszalińskiego MIASTO

Pomnik niezgody. SLD na giefdzie zbiera podpisy

 Pomnik niezgody. SLD na giefdzie zbiera podpisy :: Fot. Mariusz Czajkowski

Działacze SLD wciąż protestują wobec planów usunięcia pomnika Byliśmy – Jesteśmy - Będziemy sprzed ratusza i przestawienia go w okolice amfiteatru.

W niedzielę, 5 sierpnia, w niedzielę, na giełdzie przy ul. Rolnej, każdy, kto się temu sprzeciwia, bez względu na poglądy polityczne, będzie mógł się podpisać pod petycją o pozostawienie monumentu na obecnym miejscu. Politycy SLD zaznaczają, że chcą, by to było działanie obywatelskie, poza podziałami partyjnymi.

Więcej w nowym wydaniu Tygodnika Koszalińskiego MIASTO

Integracja w Sianowie - Dzień Sportowca

W Sianowie Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Środowiskowy Dom Samopomocy i Gminny Ośrodek Informacji dla Osób Niepełnosprawnych zapraszają na coroczny  Dzień Sportowca. Impreza integracyjna odbędzie się w piątek, 3 sierpnia, o godz. 11 na boisku Orlik 2012 przy ulicy Adama Mickiewicza w Sianowie. W programie spotkania gry sportowe, konkursy zespołowe i wiele innych atrakcji.

W razie niepogody impreza zostanie przeniesiona do sali Gimanzjum Gminnego przy ul. Bolesława Chrobrego.

Wielkie otwarcie w Łazach

Koszalińskie Miejskie Wodociągi i Kanalizacja szczycą się wysokiej jakości wodą, do czego prowadzi systematyczna poprawa węzłów. Teraz jest szansa, że poprawi się też jakość wody do spożycia na terenie gminy Mielno.

Zakład Wodociągowo - Kanalizacyjny w Unieściu przygotował w piątek, 3 sierpnia, w samo południe uroczyste otwarcie Stacji Uzdatniania Wody w Łazach. Punkt spółki mieści się przy ulicy Mieleńskiej.

Nowe podwórko za Polikliniką

 Nowe podwórko za Polikliniką :: Fot. Mariusz Czajkowski

Nie tylko w koszalińskim szpitalu wojewódzkim prowadzona jest modernizacja. Od ponad dwóch miesięcy podwórko znajdujące się na tyłach Polikliniki jest remontowane. Zmotoryzowani pacjenci liczą, że być może po zakończeniu prac zwiększy się liczba miejsc postojowych przed i za budynkiem. Tomasz Walasek, dyrektor lecznicy jest w tej sprawie ostrożny.

Więcej w nowym wydaniu Tygodnika Koszalińskiego Miasto

„Siódemka” będzie jak nowa

 „Siódemka” będzie jak nowa :: Fot. Mariusz Czajkowski

Nowa elewacja, nowe okna, schody z podjazdem dla osób na wózkach inwalidzkich - siedziba Szkoły Podstawowej nr 7 zmienia się gruntownie. Urząd Miejski na gruntowny remont placówki wraz ociepleniem przekazał 1 mln 50 tys. zł. Remonty na mniejszą skalę trwają też w innych szkołach.

Więcej w nowym wydaniu Tygodnika Koszalińskiego MIASTO

Bezpieczne Wakacje w klubie "Na Skarpie"

W piątek, 3 sierpnia, o godz. 10.30 rozpocznie się kolejna impreza w ramach Akcji Lato „Bezpieczne Wakacje”.  Będzie to wielka „Podróż dookoła Świata z Pipi”.
W programie: nauka tańców z różnych stron świata, przygoda z krasnoludkami, warsztaty i wiele innych atrakcji na które zapraszamy najmłodszych koszalinian do Klubu „Na Skarpie" przy ul. Na Skarpie 17.

Marynistyka do obejrzenia w ratuszu

We wtorek, 7 sierpnia, o godz. 16.30 w Galerii Ratusz odbędzie się wernisaż Wiesławy Kurowskiej, która z zawodu jest technikiem – ekonomistą oraz członkiem Zespołu Pracy Twórczej Plastyki i Stowarzyszenia Marynistów Polskich.
Swoje umiejętności plastyczne zdobywała, rozwijała i doskonaliła w Ognisku Kultury Plastycznej  w Koszalinie. Przez wiele lat zajmowała się haftem artystycznym. Przez kilka lat uczęszczała na zajęcia warsztatowe z plastyki do Klubu Nauczyciela  w Koszalinie. Brała udział w wystawach zbiorowych Koszalińskiego Klubu Nauczycieli Plastyków- Twórców. Uczestnicząc w warsztatach malarstwa na szkle użytkowym, malowała witraże. Wiesława Kurowska od wielu lat uprawia malarstwo sztalugowe olejne. Jej pasją są kwiaty, których przepiękne kształty i barwy przenosi na swoje płótna. Oprócz kwiatów, artystkę fascynuje malarstwo   m a r y n i s t y c z n e. Spod Jej pędzla wyszło mnóstwo interesujących prac o tematyce morskiej. Wiesława Kurowska uczestniczyła w wielu plenerach, a jej prace były prezentowane na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Zatrzymany za włamania, poszukiwany listem gończym

 Zatrzymany za włamania, poszukiwany listem gończym :: Fot. Archiwum

Przedmioty o łącznej wartości ponad 22 tysięcy złotych ukradł w lipcu z różnych firm na terenie Koszalina 25-latek. Policjanci z II komisariatu ustalili złodzieja i odzyskali część zabranych przez niego rzeczy. Jak się okazało, zatrzymany był także poszukiwany na podstawie listu gończego, stąd od środy, 1 sierpnia, przebywa w koszalińskim areszcie.
- Od połowy lipca tego roku policjanci z II koszalińskiego komisariatu przyjmowali zgłoszenia o włamaniach do lokali i pawilonów usługowych na terenie miasta – informuje kom. Urszula Tatras z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. - Za każdym razem sprawca zrywał zabezpieczające wejście kłódki, wyłamywał drzwi, albo wybijał szyby. Z wnętrza zabierał to, co było pod ręką. Jego łupem padły między innymi pieniądze i sprzęt elektroniczny pozostawione w lokalu, niewielkie elektronarzędzia, okolicznościowe monety a nawet meble i elementy wyposażenia ogrodu. Większość z tych przedmiotów, których wartość pokrzywdzeni oszacowali na ponad 22 tysiące złotych, kryminalni odzyskali w toku wykonywanych z udziałem podejrzanego czynności.

Strona 1283 z 1338

Oglądasz teraz: Start