Miasto - Tygodnik Koszaliński

Młodzi bezrobotni pilnie poszukiwani

„Nowe Perspektywy” pod takim hasłem w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Koszalinie przebiega projekt, współfinansowany przez Unię Europejską, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem projektu jest aktywizacja społeczno-zawodowa młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym. OHP od 2005 roku przeszkoliła ponad 300 osób. Projekt przebiegnie od października br. do czerwca 2013 r. Zajęcia z 30 uczestnikami odbędą się w dwóch grupach wiekowych: 15-17 lat oraz 18-24 lata.

Hala już słono kosztuje! 220 tysięcy na 4 miesiące

Hala :: Fot.Mariusz Czajkowski

Ratusz wprowadził poprawki do tegorocznego budżetu. Korekta sprawi, ze za zarządzanie halą widowiskowo-sportową  zapłaci Zarządowi Obiektów Sportowych (ZOS) 220 tys. zł. Kwota ma wystarczyć na cztery miesiące.

Ponadto ratusz przeznaczy 100 tys. zł na promocję klubów, które trenują w obiekcie. W umowie zawartej z zarządcą, zarówno magistrat i Politechnika Koszalińska zobowiązały się do kupna, po ustalonej przez administratora cenie, tysiąca godzin w hali rocznie.

Na co zostanie wydane 220 tys. zł?

Na to też będą pieniądze:

Wąskotorówka :: Fot.Mariusz Czajkowski

Radni zdecydowali, że Towarzystwo Miłośników Koszalińskiej Wąskotorówki otrzyma 30 tys.

Pieniądze zostaną przeznaczone na na renowację dachu lokomotywowni.  Całkowity koszt prac renowacyjnych to prawie 132 tys. zł. Członkom towarzystwa udało się też otrzymać dotację w wysokości 100 tys. zł z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Szczecinie. Prace są konieczne dla utrzymania zabytku w należytym stanie technicznym.

Uroczyste „Gaudeamus”

Uroczyste „Gaudeamus” :: Fot.Mariusz Czajkowski

Rusza nowy rok akademicki 2012/2013. Inauguracja na Politechnice Koszalińskiej odbędzie się w poniedziałek, 1 października, o godz. 11 w audytorium uczelni przy ulicy Kwiatkowskiego.

Tegorocznej uroczystości towarzyszy motto z Konfucjusza: „Podróż tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku”. W programie inauguracji przewidziano: przemówienie inauguracyjne nowego rektora Politechniki Koszalińskiej prof. Tadeusza Bohdala, wręczenie dyplomów najlepszym absolwentom, przemówienie przedstawiciela Parlamentu Studentów PK, wystąpienia gości oraz wykład inauguracyjny „Teorie chaosu i fraktali w innowacyjnym modelu edukacji” prof. Kazimierza Wenty z Uniwersytetu Szczecińskiego.

Nocne granie dla każdego na Raduszce

Piłka nożna :: Fot.Mariusz Czajkowski

Każdy, kto ma ochotę pograć w piłkę nożną, ręczną, siatkową, koszykówkę może wybrać się w piątek wieczorem na Orlika przy ul. Łubinów na osiedlu Raduszka.

Maciej Ostaszewski, animator Orlika, organizuje bardzo lubiane przez koszalinian "nocne granie".Sportowe gry i zabawy dla każdego miłośnika piłki zaczną się o godz. 22, w piątek, 28 września.

Wieści z sieci! Zamek w Krągu pod młotek

Zamek :: Fot.Internauta

Janusz Jackiewicz alarmuje:

W serwisie otodom.pl pojawiła się oferta o wartości blisko 25 mln zł. Jej przedmiotem jest ZAMEK RYCERSKI z 1494 roku (2.880 m2 ) wraz z FOLWARKIEM i STAJNIĄ z 1970 roku (750 m2 ) w KRĄGU (Zachodniopomorskie, gmina Polanów).

To jeden z nielicznych Zamków wodnych w Europie, to jeden z najciekawszych i największych obiektów zabytkowych w Polsce. XVw. Zamek Rycerski w Krągu położony jest 30 km na południe od Darłowa nad Morzem Bałtyckim jak również 40 km od Koszalina i Słupska.

Dzień Otwarty w siedzibie PiS

Pis :: Fot.Mariusz Czajkowski

W siedzibie PiS przy placu Wolności 2/3 będzie można porozmawiać z posłem na Sejm RP , radnymi miejskimi i z prawnikiem.Koszalińskie Prawo i Sprawiedliwość zaprasza  mieszkańców Koszalina i okolic na Dzień Otwarty.

Partia zaprasza w poniedziałek, 1 października, od godz. 16.00 do 18.00.Można również zapoznać się z programem PiS.

Wyniki konsultacji społecznych. Łazy zostają w gminie Mielno

Olga Roszak :: Fot.Mariusz Czajkowski

 

Olga Roszak - Pezała, wójt Gminy Mielno, nie kryje satysfakcji: - Inicjatywa Burmistrza Gminy i Miasta Sianów, dotyczącą odłączenia sołectwa Łazy, nie cieszy się poparciem mieszkańców gminy Mielno. Szczególnie wysoka frekwencja w sołectwie Łazy i sprzeciw bezpośrednio zainteresowanych, mieszkańców Łaz potwierdza, że koncepcja zmiany granic administracyjnych gminy nie jest uzasadniona.Przeprowadzone konsultacje i moje indywidualne rozmowy z lokalną społecznością odzwierciedlają negatywne stanowisko w tej sprawie.Cieszy mnie taka opinia.W czwartek, 27 września, Rada Gminy w Mielnie podjęła uchwałę, w której opiniuje negatywnie zmianę granic Gminy Mielno i Gminy i Miasta Sianów polegającej na odłączeniu sołectwa Łazy od Gminy Mielno i przyłączenia do Gminy i Miasta Sianów.

Dzielimy się posiłkiem

Zbiórka żywności :: Fot.Mariusz Czajkowski

W dniach 28-29 września w czterech supermarketach Intermarché w województwie zachodniopomorskim, m.in. w koszalińskim punkcie handlowym przy ulicy Okulickiego 24, w ramach X edycji programu społecznego „Podziel się posiłkiem”, organizowane będą zbiórki żywności dla najbardziej potrzebujących dzieci.

Już czwarty rok z rzędu Muszkieterowie zachęcają do pomocy najuboższym.

 

Strona 1283 z 1386

Oglądasz teraz: Start