Miasto - Tygodnik Koszaliński

Dyskusja i in vitro

In vitro to pierwszy temat, który podejmuje reaktywowany po dwóch latach Klub Krytyki Politycznej w Koszalinie.

Dyskusja z przedstawicielami różnych środowisk, poglądów i postaw odbędzie się 3 września (poniedziałek) o godz. 20 w kawiarni BWA. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich.

Festyn bardzo udany

Festyn  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Rada Osiedla „Śródmieście”, Centrum kultury 105 po raz kolejny zorganizowały festyn na pożegnanie wakacji.

Na Rynku Staromiejskim zrobiło się gwarno i kolorowo. Wiele atrakcji mogli znaleźć dla siebie zarówno najmłodsi, jak i starsi koszalinianie. Były stoiska z rękodziełem artystycznym, domowymi ciastami, miodem. Dzieci chętnie korzystały z dmuchanych zjeżdżalni, przejażdżek konnych, basenu z kulkami i trampoliny.Dorośli słuchali występów artystycznych zespołów z Koszalina, Nowych Bielic, Tychowa, Ostrowa, Popowa i Bobolic.

„Jesteś bogiem” na otwarcie Festiwalu „Młodzi i Film”

Plakat  :: Fot.Archiwum

 

31. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” otworzy 10 września przedpremierowy pokaz specjalny bardzo oczekiwanego, szczególnie przez młodą publiczność, filmu „Jesteś bogiem” w reżyserii Leszka Dawida - przewodniczącego festiwalowego Jury Konkursu filmów krótkometrażowych. Na projekcji obecni będą twórcy filmu.

Film „Jesteś bogiem” Leszka Dawida na podstawie scenariusza Macieja Pisuka, to historia grupy Paktofonika, która zmieniła oblicze polskiego hip-hopu.

 

Hala bez imprez

Hala Widowiskowa  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Zarząd Obiektów Sportowych (ZOS), który jest zarządcą hali widowiskowo-sportowej przy ul. Śniadeckich, zgodnie z umową tworzy harmonogram imprez.

W piątek, 31 sierpnia, dokument  został  przedstawiony zamawiającym: Politechnice Koszalińskiej i Urzędowi Miejskiemu.

Czy zarządca wywiąże się z umowy?

Więcej w nowym wydaniu Tygodnika Koszalińskiego MIASTO

Złote gody państwa Wajszczyków

Złote gody  :: Fot.Mariusz Czajkowski

W sobotę, 1 września, w koszalińskim Pałacu Ślubów jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego świętowali państwo Stanisława i Ignacy Wajszczykowie.

Pierwszy raz Ignacy zobaczył Stanisławę na zdjęciu, które pokazał mu kolega Edward - brat Stanisławy, z którym pracował w Bobolicach. Rozpoczął starania o  względy Stanisławy.Nie było to jednak łatwe.

Żywa lekcja historii

Inscenizacja   :: Fot.Mariusz Czajkowski

Stowarzyszenie Miłośników Historii PERUN, zaprezentowało mieszkańcom Koszalina inscenizację przygotowaną według własnego pomysłu.

W strojach wypożyczonych z teatru, uzbrojeni, odgrywali kolejne sceny z lat wojny i okupacji.

Dachowało BMW

Dachowało BMW   :: Fot.Mariusz Czajkowski

W piątek przed godziną 20 na ulicy Bałtyckiej w Mścicach samochód osobowy dachował i uderzył w drzewo.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowca był trzeźwy, pasażerowie pijani. Policja ukarała kierującego bmw mandatem karnym.

Spotkanie towarzyskie i pomoc dzieciom

Spotkanie towarzyskie   :: Fot.Mariusz Czajkowski

Przedsiębiorcy z całego Pomorza, skupieni w Północnej Izbie Gospodarczej, licznie zjawili się na II Herbatce Izbowej. Impreza miała miejsce na dziedzińcu koszalińskiego Muzeum. Jej organizatorem był koszaliński Oddział PIG.

Organizatorzy przygotowali dla gości wiele atrakcji, m. in. koncert zespołu Mr Zoob, występ Kacpra Wojcieszka, najlepszego naśladowcy stylu tańca Michaela Jacksona, wystawę zabytkowych aut, czy pokazy barmańskie.

Przekazanie insygniów na uczelni

Przekazanie insygniów   :: Fot.Mariusz Czajkowski

Dotychczasowy rektor Politechniki Koszalińskiej, prof. dr hab. inż. Tomasz Krzyżyński, przekazał w ostatni dzień sierpnia insygnia władzy swemu następcy, prof. dr hab. inż. Tadeuszowi Bohdanowi.

Nowy rektor do tej pory pełnił funkcję prorektora ds. nauki i współpracy z gospodarką.

Strona 1284 z 1365

Oglądasz teraz: Start