Miasto - Tygodnik Koszaliński

Powrót do szkoły – finał „Bezpiecznych wakacji”

Bezpieczne wakacje    :: Fot.Mariusz Czajkowski

W piątek, 31 sierpnia, w  godz. 10.30 – do 14.00  odbędzie się ostatnia impreza z cyklu Bezpieczne Wakacje pt. „ Powrót do szkoły”. W programie na wesoło:  lekcja matematyki, fizyki, w-fu, muzyki  oraz  historii. Ponadto na dzieci czeka wiele innych atrakcji. Impreza odbędzie się  w Sportowej Dolinie.

Historia się kłania – inscenizacja na rynku i wystawa w ratuszu

Historia się kłania    :: Fot.Mariusz Czajkowski

Kontroli przeprowadzanych na ulicach w centrum Koszalina przez żołnierzy ubranych w mundury Wojska Polskiego rodem z II Rzeczypospolitej można spodziewać się w piątek, 31 sierpnia przed godz. 17.

Na głównym placu przed ratuszem rozłoży się punkt werbunkowy, który chronić będzie armata przeciwlotnicza. Na okolicznych ulicach będzie można spotkać osoby nie tylko w przedwojennych mundurach, ale także w strojach historycznych stylizowanych na lata 30. poprzedniego stulecia.

ZBM reorganizuje ZGM nr 5

Zarząd Budynków Mieszkalnych w Koszalinie informuje, że z uwagi na reorganizację, która ma na celu racjonalizację i zmniejszenie kosztów, że od września br. przestaje funkcjonować  Zakład Gospodarki Mieszkaniowej nr 5 przy ul. Jana z Kolna 10.

Wszystkie podległe dotychczas Zakładowi budynki i nieruchomości zostały administracyjnie przypisane pozostałym Zakładom Gospodarki Mieszkaniowej, w taki sposób, aby Zarząd mógł jak najefektywniej funkcjonować.

 

Na drogach nietrzeźwych wciąż nie brakuje

Kontrola   :: Fot.Mariusz Czajkowski

W czwartek, 30 sierpnia, rano policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Koszalinie zatrzymali cztery osoby będące pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Niechlubny rekordzista jechał ciężarówką mając w organizmie 1,3 promila.

- Dziś od samego rana policjanci z koszalińskiej drogówki kontrolowali kierowców pod kątem trzeźwości – informuje st. sierż. Monika Kosiec z KMP. -W Świeszynie zatrzymali dwóch, którzy byli pod wpływem alkoholu. 50-latek jadący samochodem ciężarowym przewoził elementy drewniane na naczepie.

30 lat ogrodu „Malwy”

Plony   :: Fot.Mariusz Czajkowski

Rodzinny Ogród Działkowy MALWA mieści się przy ulicy Sezamkowej 16.

Zarząd, którego prezesem jest Wojciech Dziduch, przygotowuje okolicznościową imprezę w ogrodach w tę sobotę, 1 września, o godz. 15.

Płonął budynek. Akcja gaśnicza zakończona

Akcja gaśnicza   :: Fot.Mariusz Czajkowski

W czwartek rano przed godziną 6. na ulicy Wróblewskiego wybuchł pożar.

Płonęło poddasze budynku. Ogień gasiło kilka zastępów strażaków. Przyczyną pożaru było prawdopodobnie zaprószenie ognia.

Bałtyk znów tylko remisuje

Bałtyk   :: Fot.Mariusz Czajkowski

W środę w kolejnym meczu rozgrywek zachodniopomorskiej IV ligi piłkarze Bałtyku Koszalin zremisowali na wyjeździe z beniaminkiem tej rywalizacji Raselem Dygowo 3:3 (0:0

Koszalinianie, którzy byli uważani za faworyta spotkania trzy razy obejmowali w nim prowadzenie po strzałach Mateusza Wiśniewskiego, Grzegorza Wawreńczuka i Konrada Rudzińskiego, ale gospodarze doprowadzali później do wyrównania i to oni byli bardziej zadowoleni z rezultatu, chociaż grali na swoim boisku.

Dożynki w „Campingu”

Dożynki   :: Fot.Mariusz Czajkowski

Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego CAMPING zaprasza na imprezę dożynkową przy ulicy Holenderskiej 16F. Spotkanie w sobotę, 1 września, w samo południe.

Rozpoczną je gry i zabawy dla dzieci. Do godz. 15 przygrywać będzie zespół Old Stars.Najmłodsi mogą skorzystać z przejażdżki na kucykach. Potem przyjdzie czas na poczęstunek przy grochówce wojskowej i pieczeniu kiełbasek przy ognisku.Wystąpi też grupa seniorów Bałtyk. Z kolei w godz. 18 - 23 w programie jest zabawa dożynkowa. Prezes Stefan Bortnik zaprasza działkowców.

Dzień Solidarności i Wolności

Wystawa   :: Fot.Mariusz Czajkowski

W piątek, 31 sierpnia, w Koszalinie odbędą się uroczystości z okazji 32. rocznicy urodzin NSZZ "Solidarność".

Z tej okazji o godz. 15.15 w ratuszu na III piętrze otwarta zostanie wystawa "Stan Wojenny. Chodźcie z nami, dziś nie biją...",a o godz. 15.30 w sali 300 ratusza rozpocznie się spotkanie upamiętniające 30.rocznicę protestu koszalinian przed koszalińskim ratuszem i katedrą

Strona 1286 z 1365

Oglądasz teraz: Start