Miasto - Tygodnik Koszaliński

Witaj szkoło dla ponad 15 tysięcy uczniów

Witaj szkoło  :: Fot.Mariusz Czajkowski

W poniedziałek, 3 września, o godz. 10.00 w Gimnazjum nr 2 im. Janusza Korczaka przy ul. Bolesława Krzywoustego odbędzie się miejska inauguracja roku szkolnego. W tym roku szkolny dzwonek zabrzmi dla  15.029 uczniów, których uczyć będzie 1.621 pedagogów.

Naukę  w klasach pierwszych rozpocznie 3.436 uczniów: 853 w szkołach podstawowych, 985 w gimnazjach i 1.598 w szkołach ponadgimnazjalnych.

Policja w akcji! Bezpieczna droga do szkoły

Bezpieczna droga  :: Fot.Mariusz Czajkowski

W poniedziałek, 3 września, o godz. 8.30 w Szkole Podstawowej Nr 7, przy ul. Wojska Polskiego w Koszalinie, policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej powitają nowy rok szkolny z uczniami pierwszych klas.

Tym samym wznowią akcję „Wróć bezpiecznie do domu”, której autorami są Urząd Miejski w Koszalinie i koszalińska policja. Każdy uczeń klasy I otrzyma element odblaskowy ufundowany przez Prezydenta Miasta Koszalina.

Bałtyk rozgromił swoich rywali.

Mecz  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Piłkarze Bałtyku Koszalin rozgromili 9:0 przed własną widownią Orła Wałcz w 4. kolejce spotkań zachodniopomorskiej IV ligi i przynajmniej do środy, 5 września będą na drugiej pozycji w tabeli, bo wtedy rozegrany zostanie zaległy mecz Stali Szczecin z Iną Goleniów.

W przypadku wygranej szczecinian, to oni zajmą miejsce wicelidera.Po dwie bramki dla Bałtyku w spotkaniu z Orłem zdobyli: Kordian Rudziński i Mateusz Trzebiatowski-2, a po jednej: Seweryn Fijołek, Łukasz Miklasiński, Mateusz Wiśniewski, Łukasz Zagdański i Łukasz Szymański.

Happennig w obronie pomnika

Happennig  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Maria Hudymowa, Honorowa Obywatelka Koszalina, włączyła się w apel środowisk lewicowych o pozostawienie przed ratuszem pomnika Byliśmy - Jesteśmy – Będziemy.

– Ten pomnik ma łączyć, a nie dzielić –zaznaczyła prawie 100-letnia pionierka naszego miasta, która po wojnie organizowała tu oświatę i bibliotekarstwo.

Dyskusja i in vitro

In vitro to pierwszy temat, który podejmuje reaktywowany po dwóch latach Klub Krytyki Politycznej w Koszalinie.

Dyskusja z przedstawicielami różnych środowisk, poglądów i postaw odbędzie się 3 września (poniedziałek) o godz. 20 w kawiarni BWA. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich.

Festyn bardzo udany

Festyn  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Rada Osiedla „Śródmieście”, Centrum kultury 105 po raz kolejny zorganizowały festyn na pożegnanie wakacji.

Na Rynku Staromiejskim zrobiło się gwarno i kolorowo. Wiele atrakcji mogli znaleźć dla siebie zarówno najmłodsi, jak i starsi koszalinianie. Były stoiska z rękodziełem artystycznym, domowymi ciastami, miodem. Dzieci chętnie korzystały z dmuchanych zjeżdżalni, przejażdżek konnych, basenu z kulkami i trampoliny.Dorośli słuchali występów artystycznych zespołów z Koszalina, Nowych Bielic, Tychowa, Ostrowa, Popowa i Bobolic.

„Jesteś bogiem” na otwarcie Festiwalu „Młodzi i Film”

Plakat  :: Fot.Archiwum

 

31. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” otworzy 10 września przedpremierowy pokaz specjalny bardzo oczekiwanego, szczególnie przez młodą publiczność, filmu „Jesteś bogiem” w reżyserii Leszka Dawida - przewodniczącego festiwalowego Jury Konkursu filmów krótkometrażowych. Na projekcji obecni będą twórcy filmu.

Film „Jesteś bogiem” Leszka Dawida na podstawie scenariusza Macieja Pisuka, to historia grupy Paktofonika, która zmieniła oblicze polskiego hip-hopu.

 

Hala bez imprez

Hala Widowiskowa  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Zarząd Obiektów Sportowych (ZOS), który jest zarządcą hali widowiskowo-sportowej przy ul. Śniadeckich, zgodnie z umową tworzy harmonogram imprez.

W piątek, 31 sierpnia, dokument  został  przedstawiony zamawiającym: Politechnice Koszalińskiej i Urzędowi Miejskiemu.

Czy zarządca wywiąże się z umowy?

Więcej w nowym wydaniu Tygodnika Koszalińskiego MIASTO

Złote gody państwa Wajszczyków

Złote gody  :: Fot.Mariusz Czajkowski

W sobotę, 1 września, w koszalińskim Pałacu Ślubów jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego świętowali państwo Stanisława i Ignacy Wajszczykowie.

Pierwszy raz Ignacy zobaczył Stanisławę na zdjęciu, które pokazał mu kolega Edward - brat Stanisławy, z którym pracował w Bobolicach. Rozpoczął starania o  względy Stanisławy.Nie było to jednak łatwe.

Strona 1288 z 1369

Oglądasz teraz: Start