Miasto - Tygodnik Koszaliński

Wspominamy Władysława Husejkę

Mirosław Skórka  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Mirosław Skórka, radny PiS:

- Jak dowiedziałem się o śmierci pana Władka byłem zaszokowany. Od wielu lat się znamy i współpracowaliśmy na linii sportowej i w polityce. Byliśmy kolegami od dawna, pomimo działalności w różnych partiach. To był porządny człowiek.  Jako przewodniczący rady starał się być uczciwy, mądrze i dobrze prowadził obrady. To wielka strata dla Koszalina.

Wspominamy Władysława Husejkę

Tomasz Czuczak  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Tomasz Czuczak, sekretarz miasta:

- Mało jest takich ludzi w polityce, jakim był Władysław Husejko. Był to człowiek bardzo szczery i serdeczny. Wiedział, że każdy sukces przychodzi po długiej i ciężkiej pracy. Nie ma nic za darmo. Potrafił docenić osiągnięcia innych. Z racji wieku, który nas dzielił i doświadczenia, często rozmawialiśmy na różne tematy. Był moim dobrym duchem i wsparciem.

Wspominamy Władysława Husejkę

Eugeniusz Żuber  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Eugeniusz Żuber, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej:

- Współpracowałem z Władysławem od lat 90. To był człowiek i samorządowiec, który wiedział, czego chce w działaniach nakierowanych na dobro publiczne. Miał głęboką wiedzę dotyczącą naszego miasta, regionu i województwa. Miał wiele inwencji, pomysłów i inicjatyw, które w wielu przypadkach realizował.

Wspominamy Władysława Husejkę

Andrzej Jakubowski  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Andrzej Jakubowski, wicemarszałek województwa:

- Odszedł człowiek olbrzymiej wiedzy samorządowej, który dbał o region i Koszalin. Widziałem się z Władkiem 12 września w szpitalu i nie ukrywam, że był pełen wiary, nadziei i walki o zdrowie. Władek był osobą rzeczową, merytorycznie przygotowaną, konkretną w podejmowaniu różnego rodzaju wyzwań i decyzji.

Ukwiecone osiedle

Konkurs  :: Fot.Marek Łagocki

W klubie osiedlowym KSM Przylesie rozstrzygnięto coroczny konkurs na najpiękniejsze ogródki przydomowe i najbardziej ukwiecone balkony.

Samorządowa Rada Osiedla im. Melchiora Wańkowicza nagrodziła 60 osób.Celem konkursu jest upiększanie osiedla. - Na balkonach znajdziemy dużo pelargonii. To jest trochę specyficzne osiedle.Jest tu dużo przeciągów i trudno utrzymać niektóre gatunki w przyzwoitym stanie.

Dyżury radnych

W ramach Biura Porad Społecznych dyżurować będzie Krystyna Kościńska oczekuje w godz. 16 – 18, w siedzibie Rady Powiatowej SLD przy ul. Piłsudskiego 11-15, p 221.

Natomiast w godz. 17 - 18 w siedzibie Rady Osiedla Unii Europejskiej przy ul. Fińskiej 35 dyżurować będzie członek RO - Tomasz Stachula.

Środa, 26 września

W godz. 17 - 18 w siedzibie PiS przy pl. Wolności 2-3 dyżurować będzie radna Anna Mętlewicz.

Czwartek, 27 września

W sobotę część autobusów pojedzie inaczej

MZK  :: Fot.Mariusz Czajkowski

W związku z wprowadzeniem ruchu jednokierunkowego na ul. Św. Wojciecha (od ul. Zwycięstwa do ul. Jabłoniowej) w sobotę, 22 września, w godz. od 8:00 do 14:00 Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o. o. w Koszalinie wprowadza objazd autobusów linii nr 12. Kursy z Zagórzyna o godz. 9:10, 11:10 i 13:10 będą realizowane ul. Wojska Polskiego i 4-go Marca.

Po żołniersku o niepodległości

Sympozjum  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Sympozjum popularno – naukowe ph.  „Drogi do niepodległości Polski w latach 1918 – 1921” zorganizował Zarząd Rejonowy Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Klubie Podchorążego  Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie.

- Celem sympozjum było pogłębienie wiedzy na temat przesłanek odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku i pokazanie  złożoności walki o niepodległość i zasług w jej odzyskaniu poszczególnych liderów i sił politycznych, w tym:

Akcja na krajowej „szóstce”

Akcja policji  :: Fot.Marek Łagocki

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przy współpracy z funkcjonariuszami straży pożarnej przeprowadzili działania na drodze krajowej nr 6, przy wyjeździe z Koszalina.

St. sierż Monika Kosiec z KMP: - Policjanci z koszalińskiej drogówki przy udziale funkcjonariuszy straży pożarnej przeprowadzili działania profilaktyczne w Koszalinie przy ul. Szczecińskiej.

Strona 1288 z 1386

Oglądasz teraz: Start