Miasto - Tygodnik Koszaliński

„Fair Play” - firma z Koszalina liczy na tytuł

NORD NIERUCHOMOŚCI Agnieszka Niechajczyk z Koszalina uczestniczy w ogólnopolskim programie „Przedsiębiorstwo Fair Play”, w którym oceniane są wszystkie aspekty działalności firmy, sposób i styl prowadzenia przedsiębiorstwa, a nie tylko jego wyniki ekonomiczne czy jakość wyrobów.

Program ten ma na celu promowanie etyki oraz społecznej odpowiedzialności biznesu w działalności gospodarczej rozumianej jako właściwe zarządzanie relacjami z różnymi interesariuszami firmy, tj.: z klientami, kontrahentami, pracownikami, wspólnikami, społecznością lokalną, a także władzą lokalną i państwową.

 

Dyżur radnego

W poniedziałek, 17 września, w ramach Biura Porad Społecznych od godz. 17 do 18 w siedzibie Rady Powiatowej SLD przy ul. Piłsudskiego 11-15, pokój nr 221, będzie dyżurowała radna Rady Miejskiej Dorota Chałat.

O wizji przebudowy Rynku Staromiejskiego

O wizji przebudowy Rynku Staromiejskiego :: Fot.Mariusz Czajkowski

W poniedziałek, 17 września, o godz.19.00 w sali kinowej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej przy pl.  Polonii 1 odbędzie się spotkanie z mieszkańcami Koszalina, którzy chcą dokładnie zapoznać się ze zwycięską koncepcją przebudowy Rynku Staromiejskiego.

W spotkaniu uczestniczyć będzie autor projektu -  architekt  Jacek Bułat (Autorska Pracownia Architektoniczna z Poznania). Podczas spotkania architekt zaprezentuje i omówi  koncepcję zagospodarowania i przebudowy "serca" miasta.

Na miejscu będzie można porozmawiać o poszczególnych rozwiązaniach architektonicznych, zgłosić swoje uwagi i spostrzeżenia. Jest to o tyle istotne, że Autorska Pracownia Architektoniczna przystąpiła zgodnie z umową podpisaną z miastem  do przygotowywania bardzo szczegółowej koncepcji przebudowy rynku, którą w ciągu miesiąca będzie akceptował prezydent Piotr Jedliński.

 

Wspólna akcja policji i Straży Miejskiej

Wspólna akcja policji i Straży Miejskiej :: Fot.Mariusz Czajkowski

Dzielnicowi z I komisariatu policji w Koszalinie przeprowadzili działania prewencyjne pn. „Bezpieczne Osiedle”. Do współpracy zaprosili Straż Miejską. Tym razem akcją objęto rejon ulic: Spasowskiego, Jagoszewskiego, Krzyżanowskiego, Próchnika, Akademicka, Wańkowicza i Fałata.

- Głównym celem działań było reagowanie na nieprawidłowo zaparkowane pojazdy – informuje st., sierż. Monika Kosiec z KMP. - Często zdarza się bowiem, że mieszkańcy pozostawiają swoje auta w miejscach niedozwolonych, blokując przejazd służbom ratunkowym i innym użytkownikom dróg osiedlowych.

Psy gryzą na Lechickiej

Psy  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Dwoje dzieci zostało pogryzionych przez psy przy ulicy Lechickiej. Jeden z czworonogów nie był zaszczepiony.

Najpierw 4-letnie dziecko bawiło się na małym, zamkniętym podwórku. Sąsiad wyprowadzał psa na spacer na smyczy.W wąskim przejściu czworonóg ugryzł dziecko w rączkę. Matka twierdzi, że pociecha przechodziła spokojnie i nie reagowało na psa.

Taksówką z amfetaminą

Narkotyki  :: Fot.Policja

Policjanci zabezpieczyli prawie 100 gramów amfetaminy

.Za posiadanie substancji odpowie 21-latek, któremu może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.St. sierż Monika Kosiec z Komendy Miejskiej Policji relacjonuje: - Kryminalni z Komisariatu I ustalili, że 21-letni mieszkaniec Koszalina może posiadać przy sobie narkotyki Zatrzymali mężczyznę, gdy ten jechał jako pasażer taksówki.Podczas przeszukania policjanci ujawnili przy nim narkotyki.

Festyn rodzinny w Misiowej Dolinie

Plakat  :: Fot.Organizator

W niedzielę, 16 września, w samo południe rozpocznie się VIII Festyn Rodzinny.

Potrwa siedem godzin na terenie rekreacyjnym „Misiowa Dolina” przy ulicy Cedrowej na osiedlu Rokosowo. Głównym organizatorem imprezy dla mieszkańców jest Rada Osiedla. W programie m.in. gry i zabawy, w tym o godz. 13.30 tradycyjny mecz koszykówki: Rokosowo – Władze Miasta.

Policja na tropie pięciolatka

Policja  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Nawet chwilowe spuszczenie dziecka z oczu może doprowadzić do jego zaginięcia.

Przekonała się o tym mieszkanka Koszalina, mama 5-letniego chłopca. Powoduje to potem niepotrzebny stres i zdenerwowanie najmłodszych oraz ich rodziców.

- Wczoraj  na jednym z koszalińskich osiedli około godziny 19:00 zaginął 5-letni chłopiec.Przebywał wraz z mamą wmieszkaniu – informuje st. sierż. Monika Kosiec z Komendy Miejskiej Policji.

Koszaliński blues

Grzegorz Niski  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Działacze Lewicy przygotowali projekt uchwały Rady Miejskiej o pozostawieniu pomnika „Byliśmy - Jesteśmy - Będziemy” przed ratuszem.

Grzegorz Andrzej Niski, radny miejski i przewodniczący Komitetu Obrony Lewicowych Tradycji:

- Pan prezydent do szkoły chodził w Republice Południowej Afryki i nie zna problemów ziemi koszalińskiej, po prostu nie czuje koszalińskiego bluesa.

Więcej w papierowym wydaniu Tygodnika "Miasto"

Strona 1288 z 1380

Oglądasz teraz: Start