Miasto - Tygodnik Koszaliński

Ludzie listy piszą. Chaos architektoniczny w centrum Koszalina

Nasz Czytelnik Janusz Jackiewicz pisze:

W serwisie  http://otodom.pl pojawiło się ogłoszenie o sprzedaży mieszkań w mającej powstać willi. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to jak wygląda i gdzie jest umiejscowiona (patrz: załączone zdjęcia).Moim zdaniem to skandal, żeby budynek o takiej specyfice architektonicznej stawiać w takim miejscu, do którego nijak nie pasuje.

Kto go zaprojektował? Kto zatwierdził? Czy miejski konserwator zabytków go opiniował?.

Dożynki w Szczeglinie

Dożynki :: Fot.Archiwum

Gmina Sianów, Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Sianów  oraz sołectwo Szczeglino organizują w sobotę, 8 września, dożynki gminne w Szczeglinie.

Tegoroczne obchody święta plonów będą także jednym z elementów dużej europejskiej imprezy historycznej - Europejskich Dni Dziedzictwa.

Tegoroczne hasło święta obchodzonego co roku we wrześniu  w całej Europie „Tajemnice codzienności”  odnosi się do historii i tradycji życia codziennego na wsi  i doskonale wpisuje się w wielowiekowy zwyczaj świętowania zakończenia zbiorów.

Sukces kulomiota Startu Koszalin

Tomasz Rębisz :: Fot.Archiwum

Reprezentant Startu Koszalin Tomasz Rębisz został brązowym medalistą XIV Paraolimpiady w Londynie. 38-letni lekkoatleta z Koszalina uzyskał w pchnięciu kulą wynik 15,01 m.

Zwycięzca 21-letni Rosjanin Nikita Prochorow pchnął kulę na 15,68 m.Nasz zawodnik nie pierwszy raz stanął na podium paraolimpiady. W igrzyskach w Atlancie w 1996 roku Tomasz Rębisz zdobył trzy medale: dwa srebrne w dysku i kuli plus brązowy w oszczepie.

W kolejnych paraolimpiadach nie rozgrywano zawodów dla sportowców z jego schorzeniem (zesztywnienie ręki). Jednak w Londynie ta kategoria wróciła do programu.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

Policja :: Fot.Mariusz Czajkowski

Osoby, które w dniu 19 lipca 2012 roku, około godz. 12.50 były  świadkami potrącenia kobiety przechodzącej przez ulicę Dąbrowskiego w Koszalinie na wysokości skrzyżowania z ulicą Franciszkańską przez skręcającą z ulicy Franciszkańskiej w lewo, w ulicę Dąbrowskiego kierującą samochodem marki Fiat Panda – prosi się o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przy ul. Słowackiego 11, pokój 325, telefonicznie pod numerami: (94) 34-29-404 lub (94) 34-29-470 (w godz. 7:30-15:30) lub całodobowo pod numerami 112 i 997.

Dwunastoletni „Rubik” w Pucharze Bałtyku

Zawody :: Fot.Mariusz Czajkowski

Finałowa V runda Driftingowego Pucharu Bałtyku odbędzie się w niedzielę, 9 września, w Motoparku przy ulicy Gnieźnieńskiej 8a.

Największe szanse na końcowe zwycięstwo ma Krzysztof Romanowski, który z dorobkiem 270 pkt. wyprzedza Michała Karneckiego – 243. W tegorocznym cyklu pucharowym po raz pierwszy wystartował Adam „Rubik” Zalewski z Koszalina.

Więcej hotspotów w Koszalinie

Więcej hotspotów :: Fot.Mariusz Czajkowski

W ratuszu rozstrzygnięto przetarg na dostawę sprzętu oraz instalację systemu bezprzewodowych punktów publicznego dostępu do Internetu na terenie Koszalina.

To część realizacji "Inteligentnego Koszalina" - programu, który ma ułatwić życie mieszkańcom poprzez powszechny dostęp do Internetu i nowoczesnych technologii.

TIR wylądował w rowie

Zatrzymanie :: Fot.Mariusz Czajkowski

Około 3 w nocy na drodze krajowej nr 11 w powiecie koszalińskim doszło do dosyć niebezpiecznego zdarzenia.

Kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą zjechał z drogi i wpadł do rowu. Na szczęście nic mu się nie stało. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zaśnięcie. Teraz właściciel TIR-a musi usunąć pojazd z rowu na własny koszt. Ma to zrobić w ciągu kilku godzin.

Otruli by okraść

Zatrzymanie :: Fot.Marek Łagocki

Wojciech N. i Małgorzata Z. Zostali zatrzymani pod zarzutem rozboju.  Ci upili kolegę, który wrócił z pracy „lewym” trunkiem i okradli.

Jak się okazało 32-latek uległ toksycznemu zatruciu organizmu. Teraz mężczyzna walczy o życie w koszalińskim szpitalu.Prokuratorzy wystąpią do sądu o trzymiesięczny areszt dla zatrzymanych. Dwóch mężczyzn i kobieta umówili się w godzinach popołudniowych na popijawę. Jak się później okazało pił tylko 32-letni Tomasz B.

Więcej w piątkowym wydaniu „Miasta”

Narodowe czytanie „Pana Tadeusza”

Czytanie :: Fot.Mariusz Czajkowski

W sobotę, 8 września, miasto przyłączy się do narodowego czytania „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Organizatorem akcji w Koszalinie jest Koszalińska Biblioteka Publiczna.

Czytanie dzieła Wieszcza zaplanowano, w godz. 11 – 18, w  Centrum Handlowym Atrium i Galerii Handlowej EMKA, a także przed książnicą.

Strona 1292 z 1378

Oglądasz teraz: Start