Miasto - Tygodnik Koszaliński

Przetarg na zarządcę hali w trakcie

Hala widowiskowo-sportowa  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Trwa czwarty przetarg na zarządzanie halą widowiskowo – sportową przy ulicy Śniadeckich. Niestety, wciąż bez rozstrzygnięcia.

Przypomnijmy, we wtorek, 31 lipca, otwarte zostały oferty. Trzy firmy zabiegają o zarządzanie nowym obiektem: Zarząd Obiektów Sportowych – 744 tys. 765 zł i 0,01 procent prowizji od kontraktów zawartych z dzierżawcami; Konsorcjum PerMedia S.A. i Park Technologiczny S.A. - 780 tys. 927 zł i 0,5 proc. prowizji; Sports Hospitality Sp. z o.o. ze stolicy – 774 tys. 900 zł i bez prowizji. Wszystkie podane ceny brutto.

Studenckim okiem. Piątki z karaoke

Studenckim okiem. Piątki z karaoke  :: Fot.archwum

Park Cafe to jeden z koszalińskich lokali, który ma u klienteli wzięcie. Znajduje się przy ulicy Adama Asnyka 11. Jest oddalony od głównej ulicy miasta, a zaprasza gości przyjemnym, stylowym wystrojem.

W lokalu można zjeść dania obiadowe i różnego rodzaju desery oraz rozsmakować się w smaku win i innych alkoholi. Warto zaznaczyć, że Park Cafe oferuje przyjazny kącik dla dzieci, udogodnienia dla niepełnosprawnych i darmowy dostęp do Internetu.

Przebudowa Rynku Staromiejskiego. List prezydenta do mieszkańców

List prezydenta do mieszkańców  :: Fot.archwum

Od czwartku, 9 sierpnia, na III piętrze Urzędu Miejskiego (przed salą konferencyjną) można obejrzeć koncepcje przebudowy Rynku Staromiejskiego, które wpłynęły wraz z ofertami w przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej.

Na miejscu można wypełnić specjalną ankietę dotyczącą zagospodarowania Rynku, podzielić się opiniami na ten temat (ankieta będzie również wkrótce dostępna na stronie www.koszalin.pl, gdzie będzie ją można wypełnić i przesłać).

Piotr Jedliński, prezydent Koszalina, wystosował list do mieszkańców:

Studenckim okiem. W ogrodzie... Wiesławy Kurowskiej

W ogrodzie... Wiesławy Kurowskiej  :: Fot. Marek Łagocki

Letni ogród rozkwitł wczoraj w Galerii Ratusz. Stało się tak za sprawą otwarcia wystawy „W ogrodzie…” znanej koszalińskiej artystki Wiesławy Kurowskiej. To już czwarta odsłona twórczości malarki, którą możemy oglądać w Urzędzie Miejskim.

Zaprezentowanych zostało kilkanaście obrazów olejnych przedstawiających kwiaty. Jak mówi sama artystka są one jej największą pasją, dlatego tak często ich piękno przelewa na płótno.

XXIII Festiwal Szachowego im. Józefa Kochana

Festiwal Szachowy im. Józefa Kochana  :: Fot. Mariusz Czajkowski

Rektor Politechniki Koszalińskiej został przewodniczącym Komitetu Honorowego XXIII Międzynarodowego Festiwalu Szachowego im. Józefa Kochana, który – z inicjatywy Akademickiego Klubu Szachowego „Hetman – Politechnika Koszalińska”, uczelni, Zachodniopomorskiego Związku Szachowego i II Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Koszalinie – odbędzie się w hali sportowej II LO 10-18 sierpnia br.

Bezpieczne wakacje z policją w Sportowej Dolinie

 Wakacje z policją :: Fot. Mariusz Czajkowski

Oby tylko pogoda dopisała! „Dzień z Policją” to nazwa imprezy w Sportowej Dolinie. W piątek, 10 sierpnia, w godz. 10.30 – 14.00, dzieci i młodzież mogą spotkać się z policjantami z sekcji drogowej oraz prewencji. Funkcjonariusze opowiedzą dzieciom o bezpieczeństwie w czasie wakacji oraz po powrocie do szkoły. Pokażą też zebranej dziatwie policyjny sprzęt. Wstęp wolny.

Scrabble nie pozwoli plażowiczom się nudzić!

 Konferencja przed meczem ::  

 

10 i 11 sierpnia, na plaży w Mielnie, pojawi się Plażowa Strefa Scrabble. Poza grami słownymi, na wszystkich plażowiczów czekać tam będzie wiele inspiracji do aktywnego spędzenia czasu, a także relaks pośród charakterystycznych płytek z literkami.

Na tych, których znudzi już błogie lenistwo, czekać będą Scrabble, tarcza z rzutkami, zestawy do gry w bole i piłki plażowe. W ramach dodatkowych atrakcji możecie wziąć udział w zajęciach pilates, albo dać upust swoim zdolnościom wokalnym i pośpiewać przy Singstarze. Nie zabraknie tam także „Słownych Potyczek” – trwającej od kwietnia kampanii Scrabble, w której bawimy się słowami. W plażowych strefach dostępne będą komputery, na których zagrać będzie można w serwisie (www.slownepotyczki.pl) oraz dzielić ze znajomymi zdjęciami ze „scrabblowych” wakacji.

 

Koszalinianie na Woodstocku

 Konferencja przed meczem :: Fot. Mariusz Czajkowski

Około 50 młodych mieszkańców Koszalina wspólnie bawiło się podczas XVIII Przystanku Woodstock. W tym roku koszalinianie utworzyli jeden duży obóz. Według organizatorów cały festiwal przyciągnął ponad 400 tysięcy miłośników rock'n'rollowej zabawy.

Pomysł wspólnego obozowania istniał od dawna. W tym roku został jednak potraktowany poważnie. Rozwieszono banner „Koszalin 2012 na Przystanku Woodstock”, a w okolice ASP z każdym dniem przybywali nowi koszalinianie.

Więcej w nowym wydaniu Tygodnika Koszalińskiego MIASTO

OHP - praca czeka na wszystkich chętnych

Minął półmetek wakacji, większość młodzieży wypoczywa, ale część, żeby wspomóc często skromny budżet rodzinny, podjęła pracę. Działające w Koszalinie Młodzieżowe Biuro Pracy OHP w te wakacje skierowało już do pracodawców kilkaset osób.

Większość miejsc pracy to obsługa w ośrodków wypoczynkowych i w różnych punktach sprzedaży głównie w miejscowościach nadmorskich. - Najczęściej młodzież pracuje jako kelner, recepcjonista, pomoc kuchenna czy sprzedawca – wyjaśnia Sylwia Wołoszyn, pośrednik pracy. - Dużo ofert mamy także dla osób bezrobotnych, zachęcam do skorzystania z naszych usług.

 

Strona 1303 z 1364

Oglądasz teraz: Start