Miasto - Tygodnik Koszaliński

Trzy bramki Shibusawy i zwycięstwo Gwardii

Mecz :: Fot.Mariusz Czajkowski

W drugiej kolejce spotkań w grupie Bałtyckiej III ligi piłkarskiej w tym sezonie piłkarze Gwardii Koszalin zmierzyli się na wyjeździe z Arką II Gdynia i zanotowali zdecydowane zwycięstwo 4:1.

Trzy bramki w tym spotkaniu dla Gwardii zdobył japoński napastnik Daisuke Shibusawa, a czwartego gola strzelił Paweł Nowacki. Koszalinianie zrehabilitowali się więc w pełni za porażkę na inaugurację sezonu z Koralem w Dębnicy (1:2) i awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

Radni na osiedlu robią wiele dobrego

Konferencja :: Fot.Mariusz Czajkowski

Już 14 października koszalinianie wybiorą członków rad osiedli. Kandydatów można zgłaszać do 14 września do Miejskiej Komisji Wyborczej, która mieści się w pokoju 107 Urzędu Miejskiego.

Kandydat na radnego musi zebrać przynajmniej 15 podpisów od popierających go osób. Muszą one mieszkać na danym osiedlu.Kandydaci do Osiedlowych Komisji Wyborczych mogą się zgłaszać do 24 września w Biurze Rady Miejskiej w pokoju 211 Urzędu Miejskiego.

 

Bałtyk zremisowł

Bałtyk zremisował :: Fot.Mariusz Czajkowski

Piłkarze Bałtyku Koszalin zremisowali w meczu 2. kolejki zachodniopomorskiej IV ligi z drużyną Sarmaty Dobra 1:1 (0:0).

Bramkę dającą Bałtykowi prowadzenie zdobył w 64 minucie Paweł Załoga.Rywale zdołali jednak doprowadzić do remisu na kilka minut przed końcem spotkania.Najbliższy mecz ligowy Bałtyk rozegra w środę 29 sierpnia na wyjeździe, przeciwnikiem będzie Rasel Dygowo.

Motocyklista ciężko ranny!

Wypadek :: Fot.Mariusz Czajkowski

W niedzielę po południu na drodze do Rosnowa doszło do poważnego wypadku.Kierujący samochodem osobowym zderzył się z motocyklem.

Na miejsce wezwany został śmigłowiec ratowniczy.Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy.Na miejscu było również pogotowie oraz dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej.Ranny motocyklista w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Amazonki zapraszają

Amazonki :: Fot.Mariusz Czajkowski

Stowarzyszenie Koszaliński Klub Amazonka zaprasza na spotkanie, którego tematami będą m.in.plan pracy klubu do końca tego roku, rehabilitacja ruchowa pozamedyczna w klubie, warsztaty psychoterapeutyczne w Mrzeżynie,omówienie szczegółów wyjazdu integracyjnego połączonego z wymianą doświadczeń (Toruń, Warszawa, Częstochowa).

 

Masz problem, zgłoś radnemu

Poniedziałek, 27 sierpnia*  w godz. 17-18 w siedzibie Rady Osiedla "Unii Europejskiej" przy ul. Fińskiej 35 dyżurować będzie członek RO - Dariusz Kwapisz

Środa, 29 sierpniia*  w godz. 17-18 w siedzibie PiS przy pl. Wolności 2-3 dyżurować będzie radna Anna Mętlewicz

Czwartek, 30 sierpnia* w godz. 17-18 w siedzibie Rady Osiedla "Śródmieście" przy ul. Andersa 24 dyżurować będzie radny Tomasz Kruk, natomiast w godz. 16-18 dyżurować będą członkowie RO - Krystyna Tomaszewska i Leszek Kowalczyk

Dożynki w Niekłonicach

Dożynki w Niekłonicach :: Fot.Mariusz Czajkowski

Uprawianie działki wymaga dużo czasu i trudu, ale przynosi wiele radości. Tak twierdzą ci, którzy świętowali Dzień Działkowca w ogrodach „Jedność” w Niekłonicach.

Tradycyjnie w czasie dożynek nagrody dostali właściciele ogrodów, które zostały uznane za najpiękniejsze.Pierwsze miejsce zajął Jan Dobrzyniak, za nim uplasował się Ambroży Oleszko, a trzecia lokata przypadła Teresie Cieślak.Wyróżnienia otrzymali Anna Pawłowska i Edward Strojek.

 

 

Poczta tnie etaty

Poczta :: Fot.Mariusz Czajkowski

Poczta Polska zmienia swe struktury dla poprawy jakości obsługi klientów. Tracą jednak na tym pracownicy spółki z Koszalina.

Dostali wybór: albo przeniosą się do Szczecina, albo... dobrowolnie odejdą.Poczta Polska zmieniła na początku roku swoją strukturę organizacyjną.

Fibe Fibowski w teledysku i w konkursie

Nowemu numerowi koszalińskiego rapera Fibe towarzyszy teledysk do utworu "Miejsca". Klip zrealizował Arek Pater z Pampeluny i Jart Studio.

Utwór startuje również w konkursie "Zagraj u Kuby Wojewódzkiego", internauci mogą głosować przez faceboook na stronie: http://zagrajukuby.pl/track/?B5p5p link do teledysku na youtube: http://youtu.be/fn_GPyrIZDM

Strona 1303 z 1378

Oglądasz teraz: Start