Miasto - Tygodnik Koszaliński

Małżeństwo napadnięte i okradzione!

Napad w Koszalinie :: Fot.Marek Łagocki

Około 2:30 w nocy z piątku na sobotę na Rokosowie doszło do przestępstwa. Trzech zamaskowanych mężczyzn wdarło się do jednego z domków jednorodzinnych i pobiło małżeństwo.

Po związaniu ich ukradli kilkadziesiąt tysięcy złotych. Bandyci uciekli z łupem w nieznanym kierunku.

Jacek Borkowski śpiewa szlagiery

Muza :: Fot.Mariusz Czajkowski

Ponad dwadzieścia najpiękniejszych i najbardziej znanych piosenek Franka Sinarty, Bary Manilow'a w tłumaczeniu Jacka Wasilewskiego: „Something stupid", „Come Fly with me",„New York" czy „Strangers in the night" to tylko niektóre szlagiery,które można usłyszeć. Subtelna nuta romantyzmu, smak i klasa w najlepszym wydaniu, niezapomniany klimat nowojorskich klubów lat 40.

Udane połowy IKARA

V Integracyjne Zawody Wędkarskie, zorganizowane przez

Ikar :: Fot.Archiwum

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych  IKAR, Grupę Integracja i Koło Polskiego Związku Wędkarskiego za nami.

Zawodnicy spotkali się na  łowisku WYSPA nad Jeziorem Rosnowo. Wspaniała pogoda,doskonała organizacja zawodów przez członków PZW oraz bardzo dobry humor uczestników sprawiły, że była to niezapomniana impreza.

Więcej w nowym wydaniu Tygodnika Koszalińskiego MIASTO

Generacja pełna zmian

Generacja :: Fot.Archwum

Dziesięciu finalistów mierzy się w rywalizacji o najlepszy zespół 32. edycji Festiwalu Rockowego Generacja.

Tym razem zwycięzcę wybiorą w głosowaniu internauci.Gwiazdą koncertu w Amfiteatrze będzie zespół Kontrust i Chasis. Festiwal potrwa jeden dzień, będzie to 1 września.

Więcej w tygodniku „Miasto"

Chajzer w Koszalinie

Makaron :: Fot.Mariusz Czajkowski

W najbliższą niedzielę 26 sierpnia na Rynku Staromiejskim w Koszalinie, w ramach kampanii edukacyjnej „Makaron Rządzi Zdrowo”, odbędzie się turniej wiedzy o makaronie.

Chętni będą mogli sprawdzić się w wielkoformatowej grze planszowej, którą poprowadzi Zygmunt Chajzer.Na zwycięzcę turnieju czeka sportowy rower.

Powtórka z Kantora

W niedzielę (26 sierpnia) o godz. 17 na plaży w Mielnie (na wprost deptaku i promenady) dojdzie do wydarzenia niezwykłego.

Pod batutą Weroniki Teplickiej z udziałem Andrzeja Ciesielskiego i Zdzisława Pacholskiego wybrzmi „Koncert Morski" Tadeusza Kantora. Będzie to rekonstrukcja słynnego happeningu z 1967 roku.Będzie mu towarzyszyć „Uczta Morska", akcja Aleksandry Włodarczyk i Galla Podlaszewskiego oraz „Patrzałka" – instalacja przewrotna Wojciecha Greli

.Organizatorami są Galeria Scena, CK 105 w Koszalinie, Gmina Mielno i Stowarzyszenie Upiększania Miasta Warsztat Koszalin.

Policjanci zabezpieczyli marihuanę

Policja :: Fot.Mariusz Czajkowski

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali do  kontroli mężczyznę, który miał przy sobie  prawie 50 gramów marihuany. Dziś 22-latek został objęty policyjnym dozorem.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie pełnili służbę na drodze krajowej nr 11 w Mścicach.W pewnym momencie zauważyli mężczyznę poruszającego się na skuterze.

Koszałek kończy kursowanie

Koszałek :: Fot.Mariusz Czajkowski

 

Niewiele czasu zostało osobom, który chciałyby skorzystać z rejsu po Jamnie. Koszałek  będzie pływał tylko do 31 sierpnia, więc trzeba się pospieszyć. Szynobus będzie jeździł nad morze do 2. września.

Wyższe czynsze i remonty

Monika Tkaczyk :: Fot.Mariusz Czajkowski

 

Rozmowa z Moniką Tkaczyk, pełniącą obowiązki dyrektora Zarządu Budynków Mieszkalnych

Ostatnie miesiące to okres podwyżek. Nie ominą one też lokatorów zasobów należących do Zarządu Budynków Mieszkalnych. O ile wzrośnie czynsz?

- O dziesięć procent. Podwyżka obejmie zarówno osoby mieszkające w lokalach socjalnych,jak i w komunalnych. W tych drugich opłata za metr kwadratowy wzrośnie z 5,70 zł na 6,30 zł. W mieszkaniu czterdziestometrowym czynsz będzie wyższy średnio o 24 złote miesięcznie Pieniądze potrzebne są nam na remonty.

Więcej w nowym wydaniu Tygodnika Koszalińskiego MIASTO

Strona 1304 z 1378

Oglądasz teraz: Start