Miasto - Tygodnik Koszaliński

„Jedność” zaprasza na ogrody działkowe

Plony :: Fot.Mariusz Czajkowski

Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego ,,Jedność” w Niekłonicach zaprasza na uroczystości Święta Działkowca. Impreza odbędzie się  w sobotę,25 sierpnia.

Początek o godz.14.00.Dojazd od strony ul. Szczecińskiej .W programie: ogłoszenie wyników konkursów:,,Moja najpiękniejsza działka”,,Moje najdorodniejsze warzywa,kwiaty i owoce”,wręczenie odznaczeń Polskiego Związku Działkowców, występ koszalińskiego zespołu śpiewaczego ,,Zacisze” i wieczorek taneczny.

Akcja przeciwko łamaniu praw człowieka

Rynek :: Fot.Mariusz Czajkowski

W piątek, 24 sierpnia, w godz. 15 – 18, na Rynku Staromiejskim w Koszalinie będą zbierane podpisy przeciwko łamaniu praw człowieka w Chinach.

- Protestujemy, aby w szczególności chronić największą grupę prześladowaną obecnie na świecie - praktykujących Falun Dafa (Falun Gong) – twierdzi Jan Motyka w imieniu organizatorów. - Niewyobrażalne tortury, obozy pracy i grabież organów na masową skalę. A są  to ludzie, którzy chcą tylko żyć według zasad prawdy, życzliwości, cierpliwości. Pokazujemy ćwiczenia, mówimy o prześladowaniach i zbieramy podpisy pod petycją przeciwko ludobójstwu.

Bezpieczne wakacje na stadionie ABC

Pirackie przygody :: Fot.Mariusz Czajkowski

W piątek, 24  sierpnia, o godz. 10.30  rozpocznie się przedostatnia tego lata  impreza w ramach Akcji Lato „Bezpieczne Wakacje”. Będą to „Pirackie Przygody” -   historia  słynnego pirata sir Drake‘ i poznanie  obyczajów pirackich.

Impreza odbędzie na gruntownie przebudowanym  placu  i stadionie ABC. Punktualnie o godz.h.12.00 odbędzie się uroczyste otwarcie parku zabaw, który zmodernizowano i przebudowano za ponad 2 mln 400 tysięcy złotych. Prace modernizacyjne  rozpoczęły się 25 października 2010 roku, zakończyły 31 lipca br.

Dachował nissan

 

Wypadek  :: Fot.Mariusz Czajkowski  

W środę krótko po godzinie 14:30 na drodze między Konikowem a Świeszynem doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia. Na łuku drogi dachowała osobówka. Okoliczności wypadku ustalają funkcjonariusze drogówki. Na miejscu było kilka zespołów ratowniczych. Skutki zdarzenia usuwali strażacy.

W Sianowie. Ukradli trzy rowery

Policja  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Policjanci z Sianowa zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy z otwartego pomieszczenia gospodarczego ukradli trzy rowery.

Wszystkie jednoślady zostały odzyskane i przekazane właścicielowi, natomiast sprawcom grozi teraz kara do 5 lat więzienia.Właściciel trzech jednośladów pozostawił je w otwartym pomieszczeniu gospodarczym znajdującym się obok domu.Rano zorientował się, że ktoś zabrał jego rowery o łącznej wartości 600 złotych.O kradzieży powiadomił sianowskich policjantów.

 

Ruszają prace archeologiczne na Rynku Staromiejskim

prace archeologiczne  :: Fot.Mariusz Czajkowski

W czwartek, 23 sierpnia, o godz.12.00 na Rynku Staromiejskim w Koszalinie ekipa archeologów z koszalińskiego Muzeum rozpocznie prace archeologiczne związane z planowana przebudową

Rynku Staromiejskiego. Archeolodzy zgodnie z umową mają czas do końca listopada na przeprowadzenie prac, które zostały określone w zleceniu podpisanym przez prezydenta Piotra Jedlińskiego.Jeszcze dzisiaj miejsce wykopalisk zostanie ogrodzone. Jutro natomiast pierwsze wbicie łopat. Prace archeologiczne, które są niezbędne ze względu na przepisy konserwatorskie, którymi objęte jest centrum Koszalina, kosztować mają 65 tysięcy złotych.

Miasto patronat. Jarmark pełen jeźdźców

Zawody jeździeckie  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Uczniowski Klub Jeździecki FARA w Kędzierzynie (gmina Sianów) przygotowuje tradycyjne letnie zawody jeździeckie i V Proekologiczny Jarmark u Podnóża Góry Chełmskiej. Wszystko w podkoszalińskiej miejscowości w  sobotę, 25 sierpnia.

Będą konkursy dla debiutantów i zaawansowanych miłośników hipiki. Nie tylko entuzjaści jazdy konnej mogą przyjechać, bo w przerwach miedzy zawodami  poszczególnych klas przewidziano występy zespołów muzycznych z powiatu koszalińskiego oraz wystawę produktów ekologicznych.

Polacy przegrali

Polska ; Finlandia   :: Fot.Mariusz Czajkowski

 

 

W nowej hali widowiskowo - sportowej odbył się mecz Polski z Finlandią. Polscy koszykarze przegrali 79:81.

Za miastem. Gąsienice i podkowy

Zlot   :: Fot.Mariusz Czajkowski

Jak co roku, miłośnicy wojskowych pojazdów oraz militariów mogli spotkać się w Bornem Sulinowie na IX Międzynarodowym Zlocie Pojazdów Militarnych „Gąsienice i Podkowy” (16 – 19 sierpnia).

Nawet dzieci bawiły się świetnie, korzystały z przejażdżek pojazdami militarnymi i wielu innych atrakcji.Ogromny pojazd gąsienicowy zataczał koła po wybojach, sprawiając pasażerom wielką frajdę.Każdy znalazł tam coś dla siebie, o czym świadczyły tłumy osób w różnym wieku

Strona 1306 z 1378

Oglądasz teraz: Start