Miasto - Tygodnik Koszaliński

UNICEF patronem ZS nr 13

 UNICEF jest ich patronatem :: Fot. Mariusz Czajkowski

Co łączy znanego piłkarza, Sebastiana Milę, i Małgorzatę Chyłę, prezes koszalińskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego? Są absolwentami Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Franciszkańskiej 102.

Placówka świętuje 65–lecie. Razem z Gimnazjum nr 5, z którym tworzy Zespół Szkół nr 13, dostała imię i sztandar. Szkołę ukończyło ok. 500 absolwentów. Pracowało w niej ponad 300 nauczycieli.

Kacza rodzina uratowana

Zwierzęcy dramat rozegrał się we wtorek, 5 czerwca, w koszalińskim parku. Strażnicy miejscy dostali zgłoszenie o tonących małych kaczuszkach, które w dziwny sposób spłynęły z koszalińskiego wodospadu.

Po kilkunastu minutach byli na miejscu. Zauważyli, że jest tam krata, która ma za zadanie oddzielać odpady od wody.

Chciał powiesić się na drzewie!

 Samobójca na Połczyńskiej. Akcja służb trwała kilka godzin :: Fot. Mariusz Czajkowski

W sobotnie popołudnie koszalińskie służby zostały zaalarmowane o mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo. Ten wszedł na drzewo i zawiązał linę.

Groził, że powiesi się na oczach ludzi. Niecodzienne zachowanie mieszkańca naszego miasta ściągnęły tłumy gapiów. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ul. Poprzecznej z Połczyńską w Koszalinie.

Dotacje i znikające kierunki

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa (PWSZ) zawiesza w tym roku nabór na kierunki filologiczne, m.in. angielską i francuską, bo brakuje chętnych.

- Nie możemy prowadzić kształcenia, jeżeli zainteresowanie jest niewielkie. Musimy być elastyczni – tłumaczy Jan Kuriata, rektor PWSZ.

Budowy niebezpieczne

 Wypadek na mieleńskiej budowie :: Fot. Mariusz Czajkowski

W poniedziałek, 4 czerwca na budowie kompleksu mieszkalnego przy ul. Pionierów w Mielnie doszło do wypadku. Jeden z budowlańców o mały włos straciłby życie. Okoliczności zdarzenia badają inspektorzy BHP oraz Państwowej Inspekcji Pracy.

W poniedziałek wieczorem koszalińskie służby ratunkowe zaalarmowane zostały o wypadku przy pracy. Na budowie w Mielnie mężczyzna doznał poważnego urazu placów.

Miasto patronat: „Myślę, więc jestem”

Popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów, a także aktywizacji nauczycieli tej dziedziny wiedzy na rzecz pracy z uzdolnioną młodzieżą, to cele VI Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Cogito ergo sum” (Myślę, więc jestem).

Patronat nad przebiegiem tej rywalizacji objęła nasza redakcja.

Remis naszej reprezentacji

 Radość koszalińskich kibiców po pierwszej bramce :: Fot. Mariusz Czajkowski

W piątek odbył się pierwszy mecz w ramach EURO 2012. Polska drużyna zmierzyła się z greckimi zawodnikami. W 17 minute bramkę dla naszej drużyny strzelił Robert Lewandowski.

Później grecy wyrównali wynik. Ostatecznie mecz zakończył się remisem. Polska-Grecja 1:1.

Inżynier kontraktu wybrany

Znana w regionie firma z Człuchowa może pełnić funkcję inżyniera kontraktu koszalińskiego aquaparku. Komisja przetargowa wybrała jej ofertę jako najkorzystniejszą spośród dziewięciu, jakie złożono w ramach przetargu nieograniczonego.

Spółka z Człuchowa wyceniła swoje usługi na 598 tys. zł brutto. Jej poprzednik – Przedsiębiorstwo Obsługi Inwestycji z Inowrocławia - w marcu złożył wniosek o upadłość.

Spacerkiem po osiedlach: Mamy wreszcie plac zabaw

 Rozmowa z przewodniczącym Rady Osiedla :: Fot. Kamil Jurkowski

Rozmowa ze Zdzisławem Kamedułą, przewodniczącym zarządu Rady Osiedla Unii Europejskiej

 

Najmłodsi mieszkańcy osiedla doczekali się z okazji swojego święta placu zabaw. Znajduje się ono na ulicy Francuskiej. Jak długo trwało przygotowanie tej inwestycji?

Strona 1306 z 1329

Oglądasz teraz: Start