Miasto - Tygodnik Koszaliński

Technik oszukuje i okrada

Policja  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Komenda Miejska Policji w Koszalinie ostrzega przed mężczyzną, który pod pretekstem naprawy dekoderów telewizyjnych dokonuje kradzieży na szkodę starszych osób.

W ciągu ostatnich kilku dni doszło do dwóch podobnych zdarzeń, w których okradzione zostały dwie osoby.Sposób działania mężczyzny jest podobny. Podaje się za osobę naprawiającą dekodery telewizyjne, proponuje ustawienie nadajników naziemnych lub satelitarnych.Po wejściu do mieszkania wykorzystuje nieuwagę właściciela i kradnie wartościowe przedmioty oraz pieniądze.

Leszek Millerw Koszalinie

Leszek Miller  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Do naszego miasta z wizytą przybył Leszek Miller, były premier, obecnie poseł i przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej. We wtorek, 21 sierpnia, o godz. 13.00 na Rynku Staromiejskim złożył  kwiaty pod pomnikiem „Byliśmy - Jesteśmy – Będziemy”.

Wybór koncepcji dokonany

Wybór koncepcji  :: Fot.Archiwum

W przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy Rynku Staromiejskiego w Koszalinie oraz pełnienie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji prac budowlanych rywalizowały cztery oferty:

Przedsiębiorstwa ARI z Poznania (kwota 139 tysięcy złotych,termin wykonania opracowania 28.02.2013 roku), Domino Grupy Architektonicznej Szczecin (516.600 złotych, 28.02.2013),Autorskiej Pracowni Architektonicznej Jacka Bułata z Poznania (498.150 złotych, 28.02.2013) oraz Izomorfis Szczecin Pracowni Piotra Fiuka (224.198 złotych, 28.02.2013).

Park odnowiony

Park otwarcie :: Fot.Waldemar Kosowski

Doroczny jarmark wakacyjny w Sianowie był też okazją, aby symboliczne oddać znowu do użytku park miejski, który przeszedł gruntowny remont.

- Nowe nawierzchnie alejek, atrakcyjna, kolorowo podświetlana fontanna, scena i wygodne wokół niej ławki.Do tego oświetlenie, monitoring, plac zabaw i odwodnienie, aby na trawnikach nie było kałuż – wyliczał burmistrz Maciej Berlicki.

MX zaprasza! Mistrzostwa Strefy Konikowo 2012

Zawody motocrossowe   :: Fot.Mariusz Czajkowski

Klub motocrossowy MX - Koszalin zaprasza w niedzielę, 26 sierpnia, w nadmorskie rejony na zawody motocrossowe Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej.

Będzie to siódma z dwunastu zaplanowanych rund Mistrzostw. Ze względu na lokalizację Koszalina w północno–zachodniej Polsce, liczymy że na zawodach pojawią się zawodnicy z obu bardzo silnie obsadzonych cykli: Strefy Zachodniej oraz Strefy Północnej co zaowocuje jeszcze ciekawszą sportową rywalizacją na najwyższym poziomie.

Spotkanie dla rodzin chorujących psychicznie

Zarząd Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych ich Rodzin i Przyjaciół „PRZYSTAŃ” zaprasza na spotkanie z pedagogiem - psychologiem.

Jego tematem spotkania będzie „Rola rodziców, opiekunów w zdrowieniu osób chorujących psychicznie".Odbędzie się ono 24 sierpnia 2012 r. w pomieszczeniu Stowarzyszenia o godzinie 15.30 przy ul. Zwycięstwa 119.

Spotkania są organizowane dla chętnych w ramach programu „Dźwigasz problem - czekamy – przyjdź”.

Majdan i Chwastek zatrzymani za pobicie

Policja  :: Fot.Mariusz Czajkowski

W poniedziałek koszalińscy policjanci zatrzymali byłego bramkarza Radosława Majdana i byłego piłkarza Jarosława Chwastka. Mężczyźni podejrzani są o pobicie turysty w jednym z mieleńskich klubów. Obecnie podejrzani przebywają w areszcie. Policjanci pod nadzorem prokuratury wykonują czynności z zatrzymanymi. Policja o pobiciu dowiedziała się od zgłaszającego poszkodowanego

PZZ Stoisław na sprzedaż

PZZ Stoisław  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Ministerstwo Skarbu Państwa oczekuje do 7 września br. na oferty kupna 70 procent udziałów w Przedsiębiorstwie Zbożowo-Młynarskim PZZ w podkoszalińskim Stoisławiu. To trzecia próba sprzedaży firmy. Dwukrotnie zabiegała o to Spółdzielnia Producentów i Przetwórców Zbóż (SPiP) w Koszalinie

 

Festiwal coraz bliżej! Jan Jakub Kolski na czele jury

Młodzi i film :: Fot.Archiwum

31. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” ogłosił składy jurorskie, które ocenią dwie tegoroczne sekcje konkursowe.

Jury Konkursu Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych tworzą: Jan Jakub Kolski (przewodniczący) - reżyser,scenarzysta, operator i producent filmowy, autor sztuk teatralnych, prozy i piosenek,pedagog;Katarzyna Herman-aktorka teatralna i filmowa, związana z warszawskim Teatrem Powszechnym;Michał Komar – scenarzysta i krytyk filmowy, autor sztuk teatralnych, wydawca i publicysta; Marcin Koszałka PS –autor zdjęć i reżyser-dokumentalista,absolwent i wykładowca Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach; Jacek Rakowiecki – dziennikarz, od lipca 2007 redaktor naczelny miesięcznika „Film”

 

Strona 1307 z 1378

Oglądasz teraz: Start