Miasto - Tygodnik Koszaliński

Śmierć w pociągu

 Śmierć w pociągu :: Fot. Mariusz Czajkowski

W sobotę krótko po godzinie 13:30 w pociągu relacji Szczecin - Białystok zmarł 41-letni mężczyzna. Okoliczności śmierci wyjaśniali policjanci wraz z prokuratorem.

Przez blisko dwie godziny pociąg stał na dworcu. Były opóźnienia.

Oskarżeni za wyłudzanie kredytów staną przed sądem

Prokuratura Okręgowa w Koszalinie skierowała do Sądu Okręgowego w Koszalinie akt oskarżenia w sprawie wyłudzenia w okresie od marca 2008 roku do maja 2010 roku w Koszalinie i w wielu innych miastach kredytów udzielonych przez banki na zakup samochodów.

Dziewięć osób oskarżono o wyłudzenie 22 kredytów w łącznej kwocie 1.893.844 zł oraz usiłowanie wyłudzenia 2 dalszych kredytów na kwotę 230.000 zł.

Oszukiwał „na litość”

Andrzej S. mówił, że jest biedny i potrzebuje pieniędzy. Aby mu pomóc kilka osób podpisało dla niego umowy na telefony komórkowe, laptopa czy telewizor.

Nim nieuczciwego 47-latka zatrzymali policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie, oszukiwał innych przez ostatnie dwa miesiące.

Straż ratuje ptaka

 Ratowali ptaka :: Fot. Justyna Różycka

Koszalińscy strażacy uratowali rannego ptaka zaklinowanego w osłonie przeciwśniegowej na jednym z dachów w centrum miasta. Rodzina Różyckich, która zawiadomiła ratowników, pragnie podziękować funkcjonariuszom za zaangażowanie.

Strażacy przyjęli zgłoszenie, choć takie interwencje nie należą do ich obowiązków.

Hala bez imprez i zarządcy

Hala widowiskowo-sportowa, która pochłonęła 40 mln zł, nadal bez zarządcy. Powodem jest spór Politechniki Koszalińskiej z magistratem. Wprawdzie jeden z oferentów - konsorcjum dwóch firm (PerMedia i Park Technologiczny) złożył niższą ofertę, to prezydent pełnomocnictwa nie wyda. Na unieważnieniu przetargu stracą mieszkańcy, bo przez kolejne miesiące nie będzie imprez.

Hala ma 10 tys. m kw. powierzchni. W wysokim na 17 m budynku będzie można zorganizować mecze, koncerty, konferencje i targi. Obiekt ma 3 tys. miejsc siedzących, nadto 300 miejsc parkingowych dla zmotoryzowanych, w tym 11 stanowisk dla autokarów. Na dziś brakuje tylko kilku elementów wyposażenia, które mają pojawić się w połowie lipca.

Więcej ...

Łazy bliżej Sianowa

Na ostatniej sesji samorządowcy w Sianowie podjęli uchwałę o konsultacjach związanych ze zmianą granic administracyjnych gminy i włączenie do Gminy i Miasta Sianów sołectwa Łazy.

– Rozmawiałem z sołtysem Łaz, z ich mieszkańcami, którzy mnie do siebie zaprosili i nie widzę przeszkód, by przyłączyć tę miejscowość do nas - zapewnia Maciej Berlicki, burmistrz Sianowa. 

Nauczyciel, kapłan, poeta

 Wieczór poezji w Koszalinie :: Fot. Mariusz Czajkowski

Koszaliński Oddział Klubu Inteligencji Katolickiej zorganizował wieczór poezji ks. dr. Kazimierza Bednarskiego.

Proboszcz parafii rzymskokatolickiej pw. Ducha Świętego już na studiach pedagogicznych należał do grupy młodych poetów.

Wojciech Polakowski nowym trenerem Bałtyku

Trener Wojciech Polakowski, który w poprzednim sezonie piłkarskim prowadził zespół trzecioligowej Kotwicy Kołobrzeg i zajął z tą drużyną trzecie miejsce w rozgrywkach, w najbliższym sezonie będzie szkoleniowcem czwartoligowego Bałtyku Koszalin.

Cel postawiony przez Zarząd KKPN Bałtyk trenerowi i drużynie seniorów to powrót po roku do grona trzecioligowców.

Sandra z nagrodą

 Sandra z nagrodą :: Fot. Mariusz Czajkowski

Sandra Cygan, uczennica Szkoły Muzycznej Yamaha w Koszalinie zajęła I miejsce w XIV Ogólnopolskim Dziecięcym Festiwalu Muzyki Elektronicznej „Preludium” 2012 w kategorii do 8 lat. Festiwal odbył się w Łodzi. W finale wystąpiło 40 instrumentalistów z całej Polski.

Aby zakwalifikować się do udziału w konkursie finałowym, kandydaci musieli wcześniej przesłać swoje nagrania na płycie CD. Sandra od października 2011 r. gra na keyboardzie w klasie Małgorzaty Zdrojewskiej.

Strona 1307 z 1346

Oglądasz teraz: Start