Miasto - Tygodnik Koszaliński

Spisak trzeci raz na igrzyskach

Paweł Spisak jeździec JKS Dako Galant Skibno, wystartuje w igrzyskach olimpijskich w Londynie we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego.

Będzie to jego trzeci udział w największej sportowej imprezie świata.

Panowie przebadani

 Biała sobota w szpitalu :: Fot. Mariusz Czajkowski

Na badania wykrywające raka prostaty, które w Dzień Ojca zorganizowała Poradnia Urologiczna Szpitala Wojewódzkim, zgłosiło się ok. 300 mężczyzn.

Organizatorzy „Białej soboty onkologicznej” byli przygotowani tylko na stu.Dwoje lekarzy przyjmując  pacjentów przez sześć godzin trwania akcji nie mogli zbadać wszystkich chętnych.

Nie ma winnych salmonelli

Koszalińska prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie zakażenia pałeczkami salmonelli, które wywołało zatrucie u 79 przedszkolaków i kilku pracowników Przedszkola nr 15.

Mówi się, że to właśnie jaja dostarczane do przedszkola wywołały objawy zatrucia. Jaja do placówki trafiały od pięciu dostawców.

Ważny jest staż

 Przedsiębiorcy w Politechnice :: Fot. Marek Łagocki

Politechnika Koszalińska, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizuje projekt pod nazwą „Program rozwojowy Politechniki Koszalińskiej w zakresie kształcenia na kierunkach technicznych”.

Jednym z zadań projektowych było nawiązanie współpracy z potencjalnymi pracodawcami i organizacja trzymiesięcznych staży obejmujących pięć kierunków kształcenia:

Chciał wykończyć konkurencję

33-latek z Koszalina prowadził działalność gospodarczą i zajmował się usługami transportowymi. Borykając się z biznesowymi problemami i z tym, że powstałe nowo firmy zyskują coraz więcej klientów, postanowił sam rozprawić się z konkurencją.

W tym celu skontaktował się z 31-letnim mężczyzną, który miał mu pomóc. Gdy przedsiębiorca zapłacił określoną sumę ten zlecił innemu 27-latkowi podpalenie samochodu należącego do konkurencyjnej firmy wskazując konkretnie o jakie auto chodzi.

Rzetelnie w szpitalu

 Rzetelnie w szpitalu :: Fot. Szpital wojewódzki

Szpital Wojewódzki otrzymał kolejne wyróżnienie. Tym razem to ogólnopolski certyfikat „Rzetelni w służbie zdrowia”. Odznaczenie przyznaje Mazowieckie Zrzeszenie Handlu, Przemysłu i Usług. Na uroczystej gali w Warszawie odebrał je Andrzej Kondaszewski, dyrektor lecznicy.

Na przyznanie certyfikatu złożyło się wiele czynników, z których najważniejszy to modernizacja placówki warta prawie 60 mln zł, w ramach której powstał najnowocześniejszy szpitalny oddział ratunkowy w regionie.

Tomasz Czuczak sekretarzem

W ratuszu szykują się zmiany. Stanowisko sekretarza miasta objął Tomasz Czuczak, radny miejski z klubu Platformy Obywatelskiej i szef Wydziału Zamiejscowego Urzędu Marszałkowskiego.

Prezydent nazwisko sekretarza ogłosił oficjalnie w piątek, 29 czerwca. 

Pierwsze tragedie na drogach dojazdowych

 Pierwsze wakacyjne tragedie :: Fot. Marek Łagocki

W ostatnim tygodniu na drodze wojewódzkiej nr 206 oraz krajowej „jedenastce” doszło do dwóch poważnych wypadków. Są to pierwsze niebezpieczne zdarzenia w sezonie letnim. Łącznie pięć osób trafiło do szpitala. Stan dwóch jest poważny.

Policjanci zapewniają, że  miejsca w których dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń są monitorowane przez patrole oznakowane i nieoznakowane.

Włamywacz zatrzymany!

Jak ustalili kryminalni, zatrzymany 25-latek włamywał się do mieszkań i domków jednorodzinnych na przestrzeni maja i czerwca tego roku.

Wykorzystywał fakt, że nikogo nie było w środku i z reguły wybijał szyby lub wypychał całe okna. Tak wchodził do środka, skąd brał wszystko, co mu wpadło w ręce. Wartościowy sprzęt RTV oraz biżuterię zanosił do komisów, a to, co okazało się nieprzydatne po prostu wyrzucał.

Strona 1308 z 1346

Oglądasz teraz: Start