Miasto - Tygodnik Koszaliński

Sprostowanie

Tydzień temu pisaliśmy, że w czwartek wydłużone będą godziny otwarcia stanowisk paszportowych w Delegaturze Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie.

Niestety, biuro wojewody przysłało wyjaśnienie, że nowe zasady obowiązują tylko w Szczecinie. W Koszalinie sprawy paszportowe można załatwiać w poniedziałki, w godz. 7.45 - 17.45, od wtorku do piątku od 7.45 do 15. Przepraszamy.

Wypadł z drogi i dachował

 Wypadł z drogi i dachował :: Fot. Mariusz Czajkowski

W poniedziałek krótko przed godziną 12 na drodze w Kazimierzu Pomorskim doszło do poważnego wypadku.

Kierujący citroenem stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego ten wypadł z drogi i dachował.

Narkotyki w mieszkaniu

Ponad 60 gramów marihuany ujawnili w jednym z koszalińskich mieszkań kryminalni z II komisariatu. Do policyjnego aresztu trafił 20-latek, któremu udowodnili ich posiadanie.

Policjanci zapukali w piątkowe popołudnie do mieszkania młodego mężczyzny. Sprawdzali informację o tym, że chłopak może mieć narkotyki przeszukali dokładnie każde pomieszczenie.

Bez żłobka i dużego parkingu

 Bez żłobka i dużego parkingu :: Fot. Mariusz Czajkowski

Rozmowa z Tadeuszem Motyczyńskim, przewodniczącym Rady Osiedla Wspólny Dom.

Właścicielom wspólnot mieszkaniowych na osiedlu doskwierają wiosną i latem nieskoszone trawniki przed ich blokami, zimą- zalegający przed domami śnieg. Tłumaczą, że są to tereny należące do miasta.

Jakubowska wicedyrektorem MOPS

Od 1 czerwca br. nowym zastępcą dyrektora ds wspierania rodziny w MOPS w Koszalinie jest Violetta Jakubowska.

Absolwentka koszalińskiej WSI (inżynier budownictwa) i Politechniki Koszalińskiej (magister zarządzania i marketingu). 

Na Słupskiej kontrolowali kierowców

 Trzeźwy poranek w mieście :: Fot. KMP Koszalin

Kierowcy jadący rano ul. Słupską w Koszalinie poddawani byli badaniu na trzeźwość. Patrole z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy ustawiły tam punkty kontrolne.

Spośród 200 sprawdzonych osób policjanci ujawnili nietrzeźwego rowerzystę i 3 kierowców samochodów, którzy prowadzili pojazdy będąc w podobnym stanie.

Lista dyżurów radnych

Poniedziałek, 4 czerwca

*  w godz. 17-18 w siedzibie Rady Osiedla "Unii Europejskiej" przy ul. Fińskiej 35 dyżurować będzie członek RO - Jacek Sokołowski

Cukrzycy też zbierają podpisy

 Cukrzycy też zbierają podpisy :: Fot. Marek Łagocki

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Oddział Miejski w Koszalinie włączyło się w ogólnopolską akcję zbierania podpisów pod projektem ustawy o uznanie cukrzycy za chorobę społeczną. – Państwo powinno objąć nas kompleksową opieką – tłumaczą powtórną inicjatywę.

W wielu krajach europejskich diabetycy mogą liczyć na szerokie wsparcie ze strony rządu i ministerstwa zdrowia. Lekarze też przechodzą dodatkowe szkolenia, by wiedzieć, jak najlepiej pomóc chorym.

Pieniądze dla uczelni i na remont mostu

Jeszcze w tym miesiącu na konto Państwowej  Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie ma trafić 100 tys. zł dotacji celowej. Pieniądze na bieżącą działalność uczelni pochodzą z budżetu powiatu koszalińskiego.

Radni powiatowi podjęli na poprzedniej sesji uchwałę o przekazanie tej dotacji Województwu Zachodniopomorskiemu, które jest organem prowadzącym uczelnię. Po konsultacjach okazało się, że pieniądze można przelać bezpośrednio placówce.

Strona 1309 z 1329

Oglądasz teraz: Start