Miasto - Tygodnik Koszaliński

Kolejką na jagody

Towarzystwo Miłośników Koszalińskiej Wąskotorówki organizuje wyjazd na jagody. Chętni mogą przyjść w niedzielę, 5 sierpnia, na dworzec przy ulicy Kolejowej 4, skąd o godz. 11 odjedzie pociąg do Manowa.

Odjazdy pociągów do Manowa w niedzielę o godz. 11.00 i 17.00 (pociąg dla osób, które chcą tylko przejechać się ciuchcią!) z dworca Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej przy ulicy Kolejowej 4. Powrót z Manowa o godz. 15 i 18.

XIII Jarmark "Inwazja Smoków"

Marsz po trzeźwość

W Koszalinie od lat odbywa się diecezjalna pielgrzymka dla osób uzależnionych od alkoholu, w tym trzeźwych alkoholików, ich rodzin i przyjaciół.  Tym razem przebiega ph. „Rodzina szkołą trzeźwości”. Rozpocznie się o godz. 9.00. Pielgrzymka ruszy spod kościoła pw. Ducha Świętego przy ul. ks. Staszica 38 w Koszalinie. Na szczycie Góry Chełmskiej, przy Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, odbędzie się konferencja trzeźwościowa i otwarty mityng AA. Mszę świętą o godz. 12 będzie celebrował ks. bp Edward Dajczak, ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Park gotowy na 80 procent

Nici z odpoczynku w tegoroczne upalne dni w cieniu fontanny w koszalińskim parku. Urządzenie będzie gotowe dopiero pod koniec września, ale wykonawca nie zapłaci kary za opóźnienie.

Modernizacja Parku Książąt Pomorskich miała potrwać do końca lipca, ale już kilka tygodni wcześniej wiadomo było, że terminu nie uda się dotrzymać.

Rewitalizacja pochłonie 4,65 mln zł, z czego ponad 60 procent pochodzi ze środków unijnych.

Więcej w nowym wydaniu Tygodnika Koszalińskiego MIASTO

Kontrowersje! ABC po remoncie

 Kontrowersje! ABC po remoncie :: Fot. Mariusz Czajkowski

Wykonawca skończył we wtorek, 31 lipca, prace remontowe w Parku ABC. Stadion i przyległe tereny czekają teraz na odbiór, ale mieszkańcy osiedla im. Melchiora Wańkowicza mają uwagi.

- Za dużo tu betonu - stwierdziła koszalinianka, która regularnie odwiedza park. - Powinno być przynajmniej o czterdzieści procent więcej zieleni i drewnianych konstrukcji. Kobiety nie przekonały tłumaczenia wykonawcy oraz przedstawicieli rady Osiedla im. Wańkowicza, że tylko w taki sposób można uchronić ławki i inne elementy małej architektury przed całkowitą dewastacją.

Przy okazji „dostało” się też służbom mundurowym.

Więcej w nowym wydaniu Tygodnika Koszalińskiego MIASTO

Pomnik niezgody. SLD na giefdzie zbiera podpisy

 Pomnik niezgody. SLD na giefdzie zbiera podpisy :: Fot. Mariusz Czajkowski

Działacze SLD wciąż protestują wobec planów usunięcia pomnika Byliśmy – Jesteśmy - Będziemy sprzed ratusza i przestawienia go w okolice amfiteatru.

W niedzielę, 5 sierpnia, w niedzielę, na giełdzie przy ul. Rolnej, każdy, kto się temu sprzeciwia, bez względu na poglądy polityczne, będzie mógł się podpisać pod petycją o pozostawienie monumentu na obecnym miejscu. Politycy SLD zaznaczają, że chcą, by to było działanie obywatelskie, poza podziałami partyjnymi.

Więcej w nowym wydaniu Tygodnika Koszalińskiego MIASTO

Integracja w Sianowie - Dzień Sportowca

W Sianowie Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Środowiskowy Dom Samopomocy i Gminny Ośrodek Informacji dla Osób Niepełnosprawnych zapraszają na coroczny  Dzień Sportowca. Impreza integracyjna odbędzie się w piątek, 3 sierpnia, o godz. 11 na boisku Orlik 2012 przy ulicy Adama Mickiewicza w Sianowie. W programie spotkania gry sportowe, konkursy zespołowe i wiele innych atrakcji.

W razie niepogody impreza zostanie przeniesiona do sali Gimanzjum Gminnego przy ul. Bolesława Chrobrego.

Wielkie otwarcie w Łazach

Koszalińskie Miejskie Wodociągi i Kanalizacja szczycą się wysokiej jakości wodą, do czego prowadzi systematyczna poprawa węzłów. Teraz jest szansa, że poprawi się też jakość wody do spożycia na terenie gminy Mielno.

Zakład Wodociągowo - Kanalizacyjny w Unieściu przygotował w piątek, 3 sierpnia, w samo południe uroczyste otwarcie Stacji Uzdatniania Wody w Łazach. Punkt spółki mieści się przy ulicy Mieleńskiej.

Nowe podwórko za Polikliniką

 Nowe podwórko za Polikliniką :: Fot. Mariusz Czajkowski

Nie tylko w koszalińskim szpitalu wojewódzkim prowadzona jest modernizacja. Od ponad dwóch miesięcy podwórko znajdujące się na tyłach Polikliniki jest remontowane. Zmotoryzowani pacjenci liczą, że być może po zakończeniu prac zwiększy się liczba miejsc postojowych przed i za budynkiem. Tomasz Walasek, dyrektor lecznicy jest w tej sprawie ostrożny.

Więcej w nowym wydaniu Tygodnika Koszalińskiego Miasto

Strona 1309 z 1364

Oglądasz teraz: Start