Miasto - Tygodnik Koszaliński

Szesnasta pielgrzymka rodzin

Tradycyjnie w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia, w środę, odbędzie się pielgrzymka rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej.

O godz. 10.00 rozpocznie się tam czuwanie modlitewne. O godz. 11. koncert ewangelizacyjny. W samo południe rozpocznie się msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem bp. Stanisława Stefanka, biskup senior diecezji łomżyńskiej.o godz. 14. festyn rodzinny: pokazy sprzętu Straży Pożarnej i Straży Granicznej, konkursy, zabawy, biesiada. Losowanie nagród w konkursach o godz. 15.30.

Od czwartku przebudowa i utrudnienia w ruchu

 Bohaterów Warszawy   :: Fot.Mariusz Czajkowski

Od czwartku, 16 sierpnia,  w związku z rozpoczęciem prac budowlanych przy ul. Bohaterów Warszawy, wyłączona zostanie z ruchu południowa jezdnia (kierunek w stronę ul. Morskiej, na odcinku od Mieszka I do skrzyżowania z NOMI)

. Zostanie również wyłączona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. Mieszka I. Ruch w obie strony odbywać się będzie jezdnią północną. Wprowadzony zostanie zakaz skrętu w lewo na wysokości zjazdu do sklepu „NOMI” jadąc od strony ul. Mieszka I oraz nakaz skrętu w prawo wjeżdżając na ul. Bohaterów Warszawy z KPPD - Szczecinek

 

Święto Wojska Polskiego – odznaczenia i defilada

ORKIESTRA GARNIZONU KOSZALIN   :: Fot.Mariusz Czajkowski

Prezydent Piotr Jedliński, dowódca Garnizonu WP płk dypl. Zbigniew Zalewski oraz przewodniczący Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych Antoni Burzyński zapraszają na uroczyste obchody 92. rocznicy Zwycięskiej Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego. Odbędą się one 15 sierpnia (środa) przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego na placu Zwycięstwa w Koszalinie.

Wcześniej o godz. 10 rozpocznie się msza święta w katedrze pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w intencji Ojczyzny.

Bezpieczna plaża – spotkanie z policją

We wtorek, 14 sierpnia, o godz. 11, na plaży w Mielnie odbędzie się spotkanie w ramach programu „Bezpieczna plaża”. Wezmą w nim udział policjanci z Wydziału Prewencji KMP w Koszalinie oraz ratownicy WOPR.

Spotkanie będzie częścią działań profilaktycznych, których celem jest przypominanie zasad bezpieczeństwa podczas sezonu letniego. Pracownicy WOPR omówią reguły korzystania z kąpielisk oraz przeprowadzą pokaz ratownictwa. Natomiast policjanci będą rozmawiali z wczasowiczami o sposobach bezpiecznego spędzania wolnego czasu oraz przekażą materiały promujące bezpieczny wypoczynek nad wodą.

Kontrust na festiwalu Generacja

Generacja   :: Fot.Archiwum

Gwiazdą XXXII edycji Festiwalu Rockowego Generacja będzie austriacki zespół Kontrust. Impreza odbędzie się 1 września (sobota) w koszalińskim amfiteatrze.

Kontrust powstał w 2000 roku w Austrii. W 2005 roku szeregi kapeli zasiliła Polka - Agata Jarosz. W tym samym roku ukazał się nowy album o zupełnie odmiennym brzmieniu niż dotychczas. Od tego muzycy zaczęli określać swoją muzykę jako tribal crossover. Rok później zespół otrzymał nagrodę Austrian Newcomer Award 2006 i Audience Award. Kontrust występował na scenie, m.in. z Ill Nińo, Biohazard i Molotov.

 

Nieuczciwe kobiety

Policja   :: Fot.Mariusz Czakowski

Policjanci z II Komisariatu w Koszalinie zatrzymali dwie młode kobiety,    które w jednym ze sklepów zamieniły ceny z droższych sukienek na tańsze. Chciały w ten sposób zapłacić mniej. Teraz grozi im do do 2 lat pozbawienia wolności.

Starszy sierżant Monika Kosiec z KMP relacjonuje: - 20-latka i jej o rok młodsza koleżanka wybrały się na zakupy do jednego z centrów handlowych. Przymierzyły trzy sukienki, które kosztowały łącznie prawie trzysta złotych.

ZOS zajmie się zarządzaniem halą widowiskowo – sportową

Hala widowiskowo-sportowa   :: Fot.Mariusz Czakowski

W poniedziałek, 13 sierpnia, rozstrzygnięty został czwarty przetarg na zarządzanie halą widowiskowo – sportową przy ulicy J. J. Śniadeckich w Koszalinie. Komisja przetargowa uznała, że obowiązki zarządcy przejmie spółka Zarząd Obiektów Sportowych.

Przypomnijmy, że do przetargu głosiły się trzy firmy: Zarząd Obiektów Sportowych - 744 tys. 765 zł i 0,01 procent prowizji od kontraktów zawartych z dzierżawcami; Konsorcjum PerMedia S.A. i Park Technologiczny S.A. - 780 tys. 927 zł i 0,5 proc. prowizji; Sports Hospitality Sp. z o.o.  ze stolicy – 774 tys. 900 zł i bez prowizji. Niewykluczone są odwołania.

Senat poprawił prezydencki projekt nowelizacji ustawy o zgromadzeniach

 

Komisja Ustawodawcza Senatu, której przewodniczy koszaliński senator Piotr Zientarski, wprowadziła kilkanaście poprawek do prezydenckiego projektu nowelizacji ustawy z 1990 r. o zgromadzeniach publicznych. W pracach tych brał udział prof. Marek Chmaj, prawnik, ekspert senacki, który we wrześniu otworzy w Koszalinie oddział swej kancelarii.

Jubileusz AIESEC-u

AIESEC to międzynarodowa organizacja studencka działająca w ponad stu krajach. Na Politechnice Koszalińskiej działa od 12 lat. 17 sierpnia o godz. 17 w ratuszu odbędzie się spotkanie podsumowujące jej akcje.

Najbardziej znanym działaniem tej organizacji są międzynarodowe praktyki. Studenci politechniki jeżdżą za granicę, a studenci z innych krajów przybywają do naszego miasta. – Choć nie jest to okrągły jubileusz, będziemy świętować, bo mamy się czym pochwalić – informuje Marta Teter, przewodnicząca tej organizacji na Politechnice Koszalińskiej. – Do tej pory wymianą międzynarodową objęliśmy sto osób.

Strona 1311 z 1376

Oglądasz teraz: Start