Miasto - Tygodnik Koszaliński

Letnie pijaństwo

Archiwum :: Fot.Mariusz Czajkowski

Pijany rowerzysta,zapewniający o trzeżwości ,mężczyzna drażniacy psa,czy delikwenci odpoczywajacy na kanapie w centrum miasta,to ostatnie alkoholowe interwencje koszalińskich strażników miejskich.Funkcjonariusze walczą z wakacyjna plaga pijaństwa.

Wiecej o interwencjach funkcjonariuszy miejskich w piątkowym  wydaniu Tygodnika Miasto.

Motoryzacja. Za służbowym kółkiem

Za służbowym kółkiem  :: Fot.Amervox

Każdego dnia tysiące pojazdów służbowych przemierza kraj wzdłuż i wszerz. Kierowcy osobowych i ciężarowych aut zmagają się z utrudnieniami na polskich drogach, a ich szefowie z kosztami posiadania floty.

Pracownik kontra szef

Spotkania biznesowe, bieżący kontakt z klientami lub po prostu działalność w branży dostawczej – samochód to dziś standardowe narzędzie pracy w wielu firmach. Niezbędny dla właścicieli,przydatny dla zatrudnionych, bywa jednak między nimi przedmiotem nieporozumień na tle eksploatacji

Dla części pracowników samochód jest, obok pensji, wyznacznikiem atrakcyjności ich posady. Daje prestiż i wygodę, pozbawione odpowiedzialności za koszty przeglądów, napraw czy ubezpieczenia.Zdarza się, że wykorzystują go w celach prywatnych, na co niektórzy szefowie przymykają oko.

Spotkanie w nowej hali i ograniczenia w ruchu

HALA SPORTOWA  :: Fot.Mariusz Czajkowski

We wtorek, 21 sierpnia w Koszalinie odbędzie się ekscytujący pojedynek koszykarskich reprezentacji narodowych Polski i Finlandii w nowej hali widowiskowo - sportowej wybudowanej wspólnie przez miasto i Politechnikę Koszalińską.

Pojedynek odbędzie się w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Europy (EuroBasket 2013).  Podczas meczu odbędzie się oficjalne otwarcie obiektu przez prezydenta miasta i Rektora Politechniki Koszalińskiej.

 

Młodzi Demokraci chcą przenieść pomnik

Pomnik  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Działacze stowarzyszenia Młodzi Demokraci krytykują pomysł SLD dotyczący pozostawia pomnika „Byliśmy - Jesteśmy - Będziemy” przed ratuszem. Ich zdaniem przeniesienie monumentu jest niezbędne by móc prowadzić prace rewitalizacyjne na rynku.

Działacze młodzieżówki zamierzają zbierać podpisy osób popierających tę inicjatywę. Akcja rusza od poniedziałku, 20 sierpnia.  Działaczy młodzieżówki PO będzie można spotkać przed koszalińskim ratuszem w godz. 16.00 – 18.00.

Utrudnienia! Wjazdu na parking i wody nie będzie

 Park  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Park Technologiczny w Koszalinie informuje, że od poniedziałku, 20 sierpnia, rozpocznie się naprawa awarii wodociągowej przy wjeździe na plac parkingowy i na drodze dojazdowej do garaży przy ul. Partyzantów 15 A i 17.

Na szczęście dla zmotoryzowanych, ulica wjazdowa zostanie wyłączona z ruchu i zamknięta przez jeden dzień.

W tym samym czasie  nastąpi wyłączenie wody w obiektach Partyzantów 15A i 17, do czasu naprawy sieci. Za niedogodności gospodarz obiektu przy przeprasza.

Nowe miejsca kontroli radarowej

 Kontrole radarowe  :: Fot.Marek Łagocki

Strażnicy miejscy będą prowadzić  kontrole prędkości, za pomocą przenośnego fotoradaru, na ulicach: Morskiej, Szczecińskiej i Władysława IV. Kierowcom radzimy zdjąć nogę z gazu.

Więcej na temat kontroli drogowych i pomiaru prędkości na terenie Koszalina w najnowszym wydaniu TYGODNIKA MIASTO

Rodzice chorych walczą o szpital

 Szpital  :: Fot.Mariusz Czajkowski

 

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin i Przyjaciół Przystań walczy o zachowanie szpitala psychiatrycznego w Koszalinie. W tej sprawie we wtorek, 21 sierpnia, o godz. 16., przedstawiciele stowarzyszenia i lekarze spotkają się z władzami Koszalina i powiatu w szpitalu przy ul. Słonecznej 15.

 

4 nowe autobusy

 Nowe autobusy  :: Fot.Mariusz Czajkowski

 

W piątek, 17 sierpnia, nastąpiło  uroczyste przekazanie czterech nowych autobusów zakupionych przez Miejski Zakład Komunikacji w Koszalinie.

Nowe pojazdy to finał porozumienia spółki przewozowej z Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie zakupu 10 autobusów latach 2010-2012. Całkowite wydatki projektu wynoszą 9.620.734,47 PLN, dofinansowanie z RPO WZ wynosi 77,08% całkowitych wydatków kwalifikowanych, co daje kwotę:  6.055.311,82 PLN

W toku postępowań przetargowych zostało wyłonionych dwóch dostawców autobusów marki MAN i SCANIA. W listopadzie 2010 r. dostarczono dwa autobusy standardowe 12 m Marki MAN Lion’s City - w roku 2011 w miesiącu czerwcu została zrealizowana dostawa kolejnych autobusów – tym razem marki SCANIA: 3 szt. autobusów standardowych 12m i 1 szt. autobus 18m.

 

Drugi Polomarket już czynny

Polomarket już czynny  :: Fot.Mariusz Czajkowski

 

Z opóźnieniem został otwarty drugi w naszym mieście sklep polskiej sieci Polomarket. Pierwsi klienci weszli po zakupy w piątek, 17 sierpnia, o godz. 8.00. Sklep mieści się przy ul. Wenedów.

Strona 1311 z 1380

Oglądasz teraz: Start