Miasto - Tygodnik Koszaliński

Wypadek na rondzie Kościuszki

 Dwa auta zderzyły się na rondzie przy Kościuszki :: Fot.Mariusz Czajkowski

W poniedziałek krótko po godzinie siódmej na rondzie przy ul. Kościuszki w Koszalinie doszło do wypadku. Zderzyły się dwa samochody osobowe.

Skutki zderzenia usuwali koszalińscy strażacy.

Wypadek na "jedenastce"

W niedzielę przed południem na drodze krajowej nr 11 między Manowem a Mostowem doszło do groźnie wyglądającego wypadku.

Zderzyły się cztery samochody. Kobieta i dziecko zostały ranne.

Komenda do remontu. Policjanci się przenoszą

 Komenda do remontu. Policjanci się przenoszą :: Fot.Marek Łagocki

Od maja koszalińska komenda przy ulicy Słowackiego przechodzi gruntowny remont. Wszystko po to by policjanci z komisariatu przy ulicy Zwycięstwa mogli pracować w godnych warunkach. Te wołają o pomstę do nieba.

Już pod koniec roku kilkudziesięciu policjantów z I komisariatu będzie mogło odetchnąć z ulgą.

Policja świętuje

Najbliższy wtorek, tj. 24 lipca 2012 roku, to szczególny dzień dla koszalińskiej policji, ale i dla policjantów z całego naszego województwa. Właśnie tego dnia obchodzić będziemy Święto Policji, którego wojewódzkie uroczystości będą miały miejsce właśnie w Koszalinie.

Z tej okazji zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości wypoczywających w naszej okolicy do spędzenia dnia z policją. Już o godz. 10.00 w koszalińskiej katedrze odprawiona zostanie msza święta w intencji policjantów.

Wygrane sparingi koszalińskich drużyn

 Wygrane sparingi koszalińskich drużyn :: Fot. Mariusz Czajkowski

Kolejne sparingi podczas przygotowań do nowego sezonu rozegrali piłkarze trzecioligowej Gwardii Koszalin i czwartoligowego Bałtyku Koszalin. Oba nasze zespoły zanotowały zwycięstwa nad rywalami.

Gwardia zmierzyła się na stadionie przy ul. Fałata w Koszalinie z czwartoligowym Pomorzem Potęgowo (grupa pomorska), aspirującym do awansu do III ligi w najbliższym sezonie.

Miasto patronat: Wkrótce piknik lotniczy

W przyszłą sobotę, 28 lipca, o godz. 12 na boisku sportowym przy ul. Łąkowej w Osiekach rozpocznie się 3. Piknik Lotniczy.

Na miejscu uczestnicy mogą wziąć udział w lotach widokowych śmigłowcem typu Robinson. Staną też na pokaz śmigłowiec Mi-2, motoparalotnie, szybowiec, symulator lotów szybowcem, modele latające samolotów, rakiet i balonów oraz ekspozycja Stowarzyszenia Przyjaciół Lotniska Wojskowego Świdwin i samochody terenowe z Sianowskiego Klubu 4 x 4.

Miasto patronat: Psie pokazy przez dwa dni

 Pierwszy dzień wystawy psów rasowych w Koszalinie :: Fot. Mariusz Czajkowski

Ponad 700 psów aż 134 ras - takie prezentacje, na dodatek pod patronatem naszej redakcji, to wakacyjna tradycja w naszym mieście. Oby tylko aura dopisała!

Koszaliński oddział Związku Kynologicznego w Polsce działa od 1955 roku. Organizacja zrzesza około 400 hodowców, popularyzatorów i miłośników psów rasowych.

Kabareton zamieni Amfiteatr w SPA

Rozmowa z Leszkiem Malinowskim, dyrektorem artystycznym XVIII Festiwalu Kabaretu Koszalin 2012

Skąd bierze pan pomysły na tematy przewodnie kabaretonu?

Plener w deszczu, lecz udany

 Plener w deszczu, lecz udany :: Fot. Archiwum

Zaproszenie na jubileuszowy 15. Plener Malarski w Osiekach przyjęło 26 artystów, ale do Dworku Osieckiego przyjechało ich osiemnastu.

Pojawili się twórcy z miast partnerskich Koszalina: Neumünster i Neubrandenburga, polonusi z Holandii, Włoch, Berlina i Rosji, a także gośc z dalekiego Azerbejdżanu.

Strona 1312 z 1360

Oglądasz teraz: Start