Miasto - Tygodnik Koszaliński

Chajzer w Koszalinie

Makaron :: Fot.Mariusz Czajkowski

W najbliższą niedzielę 26 sierpnia na Rynku Staromiejskim w Koszalinie, w ramach kampanii edukacyjnej „Makaron Rządzi Zdrowo”, odbędzie się turniej wiedzy o makaronie.

Chętni będą mogli sprawdzić się w wielkoformatowej grze planszowej, którą poprowadzi Zygmunt Chajzer.Na zwycięzcę turnieju czeka sportowy rower.

Powtórka z Kantora

W niedzielę (26 sierpnia) o godz. 17 na plaży w Mielnie (na wprost deptaku i promenady) dojdzie do wydarzenia niezwykłego.

Pod batutą Weroniki Teplickiej z udziałem Andrzeja Ciesielskiego i Zdzisława Pacholskiego wybrzmi „Koncert Morski" Tadeusza Kantora. Będzie to rekonstrukcja słynnego happeningu z 1967 roku.Będzie mu towarzyszyć „Uczta Morska", akcja Aleksandry Włodarczyk i Galla Podlaszewskiego oraz „Patrzałka" – instalacja przewrotna Wojciecha Greli

.Organizatorami są Galeria Scena, CK 105 w Koszalinie, Gmina Mielno i Stowarzyszenie Upiększania Miasta Warsztat Koszalin.

Policjanci zabezpieczyli marihuanę

Policja :: Fot.Mariusz Czajkowski

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali do  kontroli mężczyznę, który miał przy sobie  prawie 50 gramów marihuany. Dziś 22-latek został objęty policyjnym dozorem.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie pełnili służbę na drodze krajowej nr 11 w Mścicach.W pewnym momencie zauważyli mężczyznę poruszającego się na skuterze.

Koszałek kończy kursowanie

Koszałek :: Fot.Mariusz Czajkowski

 

Niewiele czasu zostało osobom, który chciałyby skorzystać z rejsu po Jamnie. Koszałek  będzie pływał tylko do 31 sierpnia, więc trzeba się pospieszyć. Szynobus będzie jeździł nad morze do 2. września.

Wyższe czynsze i remonty

Monika Tkaczyk :: Fot.Mariusz Czajkowski

 

Rozmowa z Moniką Tkaczyk, pełniącą obowiązki dyrektora Zarządu Budynków Mieszkalnych

Ostatnie miesiące to okres podwyżek. Nie ominą one też lokatorów zasobów należących do Zarządu Budynków Mieszkalnych. O ile wzrośnie czynsz?

- O dziesięć procent. Podwyżka obejmie zarówno osoby mieszkające w lokalach socjalnych,jak i w komunalnych. W tych drugich opłata za metr kwadratowy wzrośnie z 5,70 zł na 6,30 zł. W mieszkaniu czterdziestometrowym czynsz będzie wyższy średnio o 24 złote miesięcznie Pieniądze potrzebne są nam na remonty.

Więcej w nowym wydaniu Tygodnika Koszalińskiego MIASTO

Ho::Pla czyli muzyka i design

Plastelina :: Fot.Archiwum

Ho::Pla to z pewnością jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych kończącego się lata.

W sobotę (25 sierpnia) z klubie Plastelina zagrają jedni z najlepszych polskich dj'ów:Wojtek Sobura i Good Paul, a swoje wyroby pokaże pięć koszalińskich designerek. Imprezę współorganizują HO::LO, Plastelina i Mateusz Prus.Wstęp: do godz.22.30 – 10 zł, po godz.22.30 – 15 zł. Plastelina mieści się przy ul.Mickiewicza 8/7a (w podwórzu dawnej Bogusławki).

Więcej w tygodniku „Miasto"

Pogorzelcy proszą o pomoc

Rodzina Kamińskich :: Fot.Mariusz Czajkowski

Rodzina Państwa Kamińskich od kilku miesięcy mieszka w kontenerze socjalnym.Wszystko za sprawą pożaru, który strawił cały dobytek czteroosobowej rodziny.

Dzięki pomocy mieszkańców udało się już odbudować zrujnowany dom. Brakuje jednak ogrzewania. Do kalendarzowej zimy zostało tylko 4 miesiące.

Wypadek na przejściu dla pieszych

Wypadek :: Fot.Mariusz Czajkowski

W czwartek około godziny 22:00 na przejściu dla pieszych skrzyżowania ulicy Zwyciestwa i Traugutta doszło do zderzenia motocyklisty z pieszą. W wyniku zdarzenia piesza 82 -letnia kobieta doznała urazu nogi. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kobieta przechodziła po pasach na czerwonym świetle.

Wystąpią, by ratować oddział dziecięcy

Teatr zaprasza :: Fot.Mariusz Czajkowski

„Bajki Samograjki” to tytuł kolejnego w tym roku spektaklu charytatywnego, który będzie można obejrzeć na deskach Bałtyckiego Teatru Dramatycznego.

Wystąpią w nim VIP-y nie tylko z Koszalina. Dochód ze spektakli będzie przekazany na remont Oddziału Dziecięcego Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie.

Strona 1312 z 1386

Oglądasz teraz: Start