Miasto - Tygodnik Koszaliński

Potrącenie rowerzysty

 Wypadek na Rokosowie :: Fot. Marek Łagocki

W sobotę krótko po godzinie 13 na ulicy Zwycięstwa w Koszalinie doszło do wypadku. Kierujący osobówką podczas otwierania drzwi zahaczył jadącego prawidłowo rowerzystę.

Pogotowie ratunkowe przewiozło ranną osobę do szpitala wojewódzkiego. Wiadome jest, że ten odbił się od drzwi i wpadł pod koła busa.

Odzyskali audi, bo przypadkowo zatrzymali pojazd do kontroli

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP na jednej z koszalińskich ulic zatrzymali do kontroli kierowcę Audi Q7. Po sprawdzeniu okazało się, że auto miało przebite numery identyfikacyjne.

Po odczytaniu prawdziwych znaków policjanci stwierdzili, że był to pojazd skradziony na terenie Ustki pod koniec maja tego roku.

Squash modny

 Squash modny :: Fot. Mariusz Czajkowski

Na wczasy ultra all inclusive w pięciogwiazdkowym hotelu w Turcji, z osobą towarzyszącą pojedzie koszalinianin Marcin Puciato.

To nagroda za zwycięstwo w turnieju w koszalińskim klubie Adria Squash, gdzie odbyła się trzecia i ostatnia edycja ogólnopolskich zawodów pod patronatem Polskiej Federacji Squasha ITAKA CUP KOSZALIN.

Festyn w „trzynastce”

Szkoła Podstawowa nr 13 przy ul. Rzemieślniczej 9 zaprasza na Festyn Rodzinny z okazji Dnia Szkoły bez przemocy.

Impreza odbędzie się w sobotę, 23 czerwca, o godz. 10 - 13.

Pożar w mieszkaniu

 Pożar w mieszkaniu przy Wyspiańskiego :: Fot. Marek Łagocki

W piątek późnym wieczorem w jednym z mieszkań przy ul. Wyspiańskiego w Koszalinie wybuchł pożar. Na miejscu działały trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej.

Po przybyciu na miejsce służb okazało się, że w kuchni płonął garnek. Właściciel lokalu najprawdopodobniej zasnął i zapomniał, że na kuchence zostawił gotującą się potrawę.

Natalia Świtaj nie żyje!

Zawodniczka KU AZS Politechnika Koszalińska nie żyje. Dziewczyna zaginęła 6 czerwca w Gliwicach. Jej ciało odnaleziono we wtorek w pobliży internatu, w którym mieszkała.

Policja wykluczyła udział osób trzecich.

„Kangur” przy muzyce

W Zespole Państwowych Szkół Muzycznych podsumowana została tegoroczna edycja XX edycji konkursu matematycznego „Kangur”. Spotkanie uświetniły występy uczniów placówki.

W konkursie wzięło udział prawie 5 tysięcy uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i placówek ponadgimnazjalnych z naszego regionu.

POLOmarket na finiszu

Nie późną wiosną, jak zapowiadano kilka miesięcy temu, a na początku lipca w Koszalinie  pojawi się kolejny supermarket. Swój pierwszy punkt w naszym mieście otworzy sieć POLOmarket.

Zakupy w sklepie przy ulicy Oskara Lange będzie można robić od 6 lipca br.

Warto być dobrym

 Warto być dobrym :: Fot. Mariusz Czajkowski

Szkoła Podstawowa nr 7, jako jedna z 1500 placówek edukacyjnych w Polsce, brała udział w pierwszej edycji akcji „Warto być dobrym”. Główną nagrodę w konkursie, uczącym tworzeniu dobra, w drodze losowania otrzymała Justyna Szylka z kl. VI c.

„Warto być dobrym” to największa interdyscyplinarna kampania edukacyjna w Polsce. Ma uczyć dzieci i młodzież szacunku do innych ludzi, ich uczuć i praw. Premiuje zachowania prospołeczne i wolontariat.

Strona 1313 z 1346

Oglądasz teraz: Start