Miasto - Tygodnik Koszaliński

PRZYSTAŃ zaprasza w piątek

Zarząd Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych ich Rodzin i Przyjaciół PRZYSTAŃ zaprasza na spotkanie z pedagogiem - psychologiem. Jego tematem spotkania będzie „Rola rodziców, opiekunów w zdrowieniu osób chorujących psychicznie".

Odbędzie się ono w piątek, 24 sierpnia, w pomieszczeniu Stowarzyszenia o godzinie 15.30 przy ul. Zwycięstwa 119.Spotkania są organizowane dla chętnych, w ramach programu „Dźwigasz problem - czekamy – przyjdź”.

Zebrali prawie 1000 zł

Kwesta PCK :: Fot.Mariusz Czajkowski

Trwają kwesty uliczne na szkolne wyprawki. Dzieci i młodzież zbierają pieniądze na szkolne wyprawki, które przygotuje Polski Czerwony Krzyż. W pierwszym tygodniu akcji dzieci zebrały do puszek ok. 1000 zł.

Wolontariusze mają puszki z naklejkami PCK i identyfikatory.  – Zbiórka potrwa niemal do końca miesiąca – informuje Dorota Gruszeczka z Biura Oddziału Rejonowego PCK.

 

 

Wbicie łopaty z fanfarami

Wbicie łopaty z fanfarami :: Fot.Mariusz Czajkowski

W czwartkowe, 23 sierpnia, południe na Rynku Staromiejskim ekipa archeologów z koszalińskiego Muzeum rozpoczęła prace archeologiczne związane z planowana przebudową Rynku Staromiejskiego.

Roboty na ogrodzonym terenie potrwają do końca listopada br. Prace archeologiczne, niezbędne ze względu na przepisy konserwatorskie, kosztować będą 65 tys. zł.

Stary z młodym kradli i niszczyli

Policja :: Fot.Mariusz Czajkowski

Zarzutami i policyjnym dozorem zakończyła się chęć szybkiego zarobienia pieniędzy dla mężczyzny, który wspólnie z nieletnim z terenu budowy dokonał kradzieży i zniszczenia przewodów elektrycznych o wartości 17 tysięcy złotych.

Sprawców zatrzymali policjanci z Komisariatu I w Koszalinie.

- 20-latek wraz ze swoim o trzy lata młodszym kolegą chcąc szybko zarobić, postanowił ukraść przewody elektryczne z terenu budowy w Koszalinie – informuje st. sierż. Monika Kosiec z KMP.Przez weekend kilkakrotnie odwiedzali nowo powstający budynek, w którym niszczyli i wyrywali kable.

Po sadzonki i zdrową żywność na giełdę

Giełda :: Fot.Mariusz Czajkowski

Biuro Targów BAŁTYK zaprasza 25-26 sierpnia na XXI Giełdę Ogrodniczo-Rolniczą przed halą Gwardii przy ul. Fałata 34 (dojazd od ul. Sportowej).

Można ją zwiedzać w sobotę  w godz. sob. 10-18, a w niedzielę w godz. 10 -16.  Nie zabraknie sadzonek rośli, drzewek owocowych, a także stoisk ze zdrową żywnością.

„Jedność” zaprasza na ogrody działkowe

Plony :: Fot.Mariusz Czajkowski

Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego ,,Jedność” w Niekłonicach zaprasza na uroczystości Święta Działkowca. Impreza odbędzie się  w sobotę,25 sierpnia.

Początek o godz.14.00.Dojazd od strony ul. Szczecińskiej .W programie: ogłoszenie wyników konkursów:,,Moja najpiękniejsza działka”,,Moje najdorodniejsze warzywa,kwiaty i owoce”,wręczenie odznaczeń Polskiego Związku Działkowców, występ koszalińskiego zespołu śpiewaczego ,,Zacisze” i wieczorek taneczny.

Akcja przeciwko łamaniu praw człowieka

Rynek :: Fot.Mariusz Czajkowski

W piątek, 24 sierpnia, w godz. 15 – 18, na Rynku Staromiejskim w Koszalinie będą zbierane podpisy przeciwko łamaniu praw człowieka w Chinach.

- Protestujemy, aby w szczególności chronić największą grupę prześladowaną obecnie na świecie - praktykujących Falun Dafa (Falun Gong) – twierdzi Jan Motyka w imieniu organizatorów. - Niewyobrażalne tortury, obozy pracy i grabież organów na masową skalę. A są  to ludzie, którzy chcą tylko żyć według zasad prawdy, życzliwości, cierpliwości. Pokazujemy ćwiczenia, mówimy o prześladowaniach i zbieramy podpisy pod petycją przeciwko ludobójstwu.

Bezpieczne wakacje na stadionie ABC

Pirackie przygody :: Fot.Mariusz Czajkowski

W piątek, 24  sierpnia, o godz. 10.30  rozpocznie się przedostatnia tego lata  impreza w ramach Akcji Lato „Bezpieczne Wakacje”. Będą to „Pirackie Przygody” -   historia  słynnego pirata sir Drake‘ i poznanie  obyczajów pirackich.

Impreza odbędzie na gruntownie przebudowanym  placu  i stadionie ABC. Punktualnie o godz.h.12.00 odbędzie się uroczyste otwarcie parku zabaw, który zmodernizowano i przebudowano za ponad 2 mln 400 tysięcy złotych. Prace modernizacyjne  rozpoczęły się 25 października 2010 roku, zakończyły 31 lipca br.

Dachował nissan

 

Wypadek  :: Fot.Mariusz Czajkowski  

W środę krótko po godzinie 14:30 na drodze między Konikowem a Świeszynem doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia. Na łuku drogi dachowała osobówka. Okoliczności wypadku ustalają funkcjonariusze drogówki. Na miejscu było kilka zespołów ratowniczych. Skutki zdarzenia usuwali strażacy.

Strona 1313 z 1386

Oglądasz teraz: Start