Miasto - Tygodnik Koszaliński

Wakacje w muzeum

Wakacje w muzeum   :: Fot.Mariusz Czakowski

Nauka rysunku, rzeźby i ceramiki – to wakacyjna oferta Muzeum dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Zajęcia w dziesięcioosobowych grupach odbywają się w plenerze, pracowni edukacyjnej, a także w salach wystawowych Muzeum. Miłośnicy historii i sztuki mogą posłuchać gawęd muzealników oparte o wybrane elementy ornamentyki, historii sztuki, etnografii i archeologii.

Szesnasta pielgrzymka rodzin do sanktuarium

Sanktuarium   :: Fot.Mariusz Czakowski

Tradycyjnie w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia, w środę, odbędzie się pielgrzymka rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej.

Czuwanie modlitewne rozpocznie się o godz. 10, a godzinę później - koncert ewangelizacyjny. W samo południe rozpocznie się msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem bp. Stanisława Stefanka, biskup senior diecezji łomżyńskiej. Z kolei o godz. 14. festyn rodzinny: pokazy sprzętu Straży Pożarnej i Straży Granicznej, konkursy, zabawy, biesiada. Losowanie nagród w konkursach o godz. 15.30

Ogłoszenie widmo? Najemcy kombinują

Najemcy kombinują   :: Fot.Marek Łagocki

Na jednym ze szczecińskich portali internetowych pojawiło się ogłoszenie, w nim informacja, że jeden z lokatorów, któremu przyznano lokal w Koszalińskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego (KTBS), proponuje odstąpienie mieszkania. To bezprawne działanie.

O sprawie poinformował naszą redakcję Czytelnik. Chodzi o 55-metrowe, nowe mieszkanie na osiedlu Unii Europejskiej. Tymczasem najemca nie ma prawa sprzedawać, ani odstępować mieszkań należących do zasobów KTBS

 

Fizyki nauczą się z gier i filmów

 Fizyki nauczą się z gier i filmów  :: Fot.Archiwum

Weryfikujące dotychczasowy poziom realizacji projektu XVII Posiedzenie Krajowej Sieci Tematycznej (KST), w obszarze edukacja i szkolnictwo wyższe, unijnego  programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, odbyło się 6 sierpnia br. Projekt PolitechnikiKoszalińskiej „Wirtualna Fizyka – Wiedza Prawdziwa”,realizowany przez UczelnianeCentrum Kształcenia na Odległość StudiaNET, został poddany gruntownej ocenie.

 

Interwencje. Chodnik jak ser szwajcarski

 Chodnik jak ser szwajcarski  :: Fot.Marek Łagocki

Do naszej redakcji zadzwonił oburzony mieszkaniec ulicy Śniadeckich, pan Mieczysław (nazwisko do wiadomości redakcji), aby alarmować: - Od miesięcy nikt nie zainteresował się chodnikiem na ulicy Śniadeckich przy skrzyżowaniu z ulicą Jana Pawła II

Wiele z położonych płytek jest szczerbionych i popękanych. Na odcinku stu metrów jest również bardzo duża ilość dziur. Wydaje mi się, że drogi i chodniki przy tak ważnej instytucji, jak Politechnika Koszalińska, powinny być w dobrym stanie.

 

Przypominamy. Przerwa techniczna w obsłudze klienta

Przypominamy, że do 17 sierpnia trwa przerwa w działaniu systemu bilingowego w elektronicznym Biurze Obsługi Klienta w regionach elbląskim, olsztyński, kaliskim i koszalińskim.

Beata Ostrowska, rzecznik koncernu ENERGA informuje: - Przez tydzień nie będzie można m.in. rozliczać się za zużyty prąd w ramach usługi Rozliczenia Rzeczywiste (podawanie stanu licznika i płacenie za faktycznie zużytą ilość energii). Przerwa techniczna, która rozpoczęła się 10 sierpnia o godz. 17 i potrwa do 17 sierpnia do godz. 24 wynika z operacji przenoszenia danych na większy i bardziej wydajny serwer, dzięki czemu system będzie działał sprawniej, co przełoży się na lepszą obsługę klienta.

Niedziela na giełdzie.

Niedziela na giełdzie  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Mimo trwajacego sezonu urlopowego mieszkańcy Koszalina w niedzielne przedpołudnie tłumnie odwiedzali koszalinską giełdę.

Dyżury. Sprawy dla radnych osiedli

W poniedziałek, 13 sierpnia, w godz. 16 – 17, w Radzie Osiedla „Na Skarpie” przy ul. Na Skarpie 17 dyżurują: Teresa Tomczyk i Małgorzata Szmat.

Natomiast w czwartek, 16 sierpnia, w godz. 16 – 18, w Radzie Osiedla Śródmieście przy ul.Andersa 24 oczekują: Krystyna Kruk i Alojzy Biront.

Warto rozmawiać! Sukces, sukces!

Festiwal Kabaretu  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Rozmowa z Leszkiem Malinowskim, reżyserem 18. Letniego Festiwalu Kabaretu Koszalin 2012
Jak udał się tegoroczny Kabareton?
- W poniedziałek po festiwalu dostałem maila od wydawcy drugiego programu TVP, który transmitował kabareton. W tytule, wielkimi literami napisane było „SUKCES, SUKCES". Okazało się, że mieliśmy tego dnia największą oglądalność. Pierwszą część obejrzało 3,5 mln widzów! Warto wspomnieć, że w tym samym czasie na pierwszym programie transmitowane były igrzyska olimpijskie.

Więcej w nowym wydaniu Tygodnika Koszalińskiego MIASTO

Strona 1314 z 1378

Oglądasz teraz: Start