Miasto - Tygodnik Koszaliński

Zbadaj się i żyj

Szpital Wojewódzki zaprasza na „białe soboty” onkologiczne. Badania są bezbolesne i bezpłatne, a mogą uratować życie i zdrowie. Rak piersi, skóry czy prostaty, wykryte we wczesnym stadium, można wyleczyć.

W sobotę,2 czerwca, od godz. 8.00, w Poradni Onkologiczne przy ul. Orlej 2 panie do 50. roku życia będą mogły skorzystać z badania USG, zaś dla kobiety powyżej 50. roku życia przygotowano badania mammograficzne w ramach profilaktyki NFZ.

Strzelanina na Oskara Lange

 Strzelanina na Oskara Lange :: Fot. Marek Łagocki

W nocy z niedzieli na poniedziałek około godziny 2 na ulicy Oskara Lange doszło do strzelaniny. Podczas niej policjanci zatrzymali 47-letniego mężczyznę. Ten rzekomo miał zaglądać do mieszkań na parterze.

Mieszkańcy zaalarmowali policję o tym, że na ul. Rodła nieznany mężczyzna zagląda do mieszkań na parterze i świecąc latarką penetruje wnętrze mieszkań. Niezwłocznie na miejscu pojawili się policjanci w cywilu. Podczas przeszukiwania osiedla natknęli się na mężczyznę. Jeden z policjantów próbował go obezwładnić. Doszło do szarpaniny.

Kontrole autokarów

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wyjeżdżających na wycieczki, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Koszalin prowadzą kontrole autobusów zajmujących się obsługą transportową wycieczek.

Podczas czynności szczególną uwagę zwracają na stan trzeźwości kierowcy oraz posiadane przez niego uprawnienia i dokumentację.

1413 osób zatańczyło przed urzędem

 Rekord tańca pobity :: Fot. Marek Łagocki

W niedzielę po godzinie 17 na Rynku Staromiejskim odbyło się bicie rekordu tańca grupowego.

Organizatorzy twierdzą, że do oficjalnego hymnu  EURO 2012 Oceana - Endless Summer zatańczyło blisko 1500 mieszkańców naszego miasta.

 

Miasto patronat: Bitwa o zapałkę

To już 25. Dni Ziemi Sianowskiej. W dniach 1 – 3 czerwca na stadionie miejskim przy ulicy Strzeleckiej wiele atrakcji. Zainauguruje miejsko-gminne święto o godz. 17 tradycyjnie mecz piłkarski: Urzędnicy – Rzemieślnicy.

W sobotę, w godz. 14 -16, po raz pierwszy odbędą się Gminne Potyczki Sołeckie „Bitwy o zapałkę”, których organizatorem jest Stowarzyszenie Ziemi Wierciszewskiej. Czynne będą do wieczora m.in. dmuchane zabawki i zjeżdżalnia dla dzieci.

Brutalne pobicie przechodnia

 Brutalny napad na Piłsudskiego :: Fot. Marek Łagocki

W sobotę rano przy "Torgu" na Piłsudskiego doszło do brutalnego napadu. Młody mężczyzna rzucił się na przechodnia. Bijąc go złamał mu nogę. Później zerwał z nadgarstka zegarek.

Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia pozostawiając pokrzywdzonego bez jakiejkolwiek pomocy.

Igrzyska maluchów

We wtorek, 29 maja, o godz. 10 na stadionie ZOS Bałtyk (w razie braku pogody w hali ZOS-Gwardii przy ul. Fałata) odbędą się III Igrzyska Przedszkolaków.

Gościem specjalnym będzie Kajetan Broniewski, trzykrotny olimpijczyk i medalista igrzysk w Barcelonie.

Gwardia czwarta, a Bałtyk nie uratował się przed spadkiem

 Gwardia czwarta, a Bałtyk nie uratował się przed spadkiem :: Fot. Mariusz Czajkowski

W sobotę, 26 maja zakończył się sezon 2011/2012 w grupie Bałtyckiej piłkarskiej III ligi. Piłkarze Gwardii Koszalin zajęli ostatecznie czwarte miejsce, a Bałtyk Koszalin uplasował się na czternastej pozycji i tym samym zanotował spadek do IV ligi.

W ostatniej kolejce spotkań obie koszalińskie drużyny zanotowały porażki. Gwardziści, którzy grali w mocno rezerwowym składzie walczyli przed własną widownią z broniącym się przed spadkiem Dębem Dębno i przegrali 1:2.

Specjaliści od serca

Do Kołobrzegu na międzynarodową konferencję naukową przyjedzie ok. 500 lekarzy, pielęgniarek i techników zajmujących diagnostyką i leczeniem zaburzeń rytmu serca.

Wiosenną Konferencję Sekcji Rytmu Serca (29 maja – 1 czerwca) organizuje Oddział Kardiologii Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie pod kierunkiem dr. n.med. Elżbiety Zinki, wspólnie z dr. Przemysławem Mitkowskim, przewodniczącym Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Strona 1314 z 1329

Oglądasz teraz: Start