Miasto - Tygodnik Koszaliński

Scrabble nie pozwoli plażowiczom się nudzić!

 Konferencja przed meczem ::  

 

10 i 11 sierpnia, na plaży w Mielnie, pojawi się Plażowa Strefa Scrabble. Poza grami słownymi, na wszystkich plażowiczów czekać tam będzie wiele inspiracji do aktywnego spędzenia czasu, a także relaks pośród charakterystycznych płytek z literkami.

Na tych, których znudzi już błogie lenistwo, czekać będą Scrabble, tarcza z rzutkami, zestawy do gry w bole i piłki plażowe. W ramach dodatkowych atrakcji możecie wziąć udział w zajęciach pilates, albo dać upust swoim zdolnościom wokalnym i pośpiewać przy Singstarze. Nie zabraknie tam także „Słownych Potyczek” – trwającej od kwietnia kampanii Scrabble, w której bawimy się słowami. W plażowych strefach dostępne będą komputery, na których zagrać będzie można w serwisie (www.slownepotyczki.pl) oraz dzielić ze znajomymi zdjęciami ze „scrabblowych” wakacji.

 

Koszalinianie na Woodstocku

 Konferencja przed meczem :: Fot. Mariusz Czajkowski

Około 50 młodych mieszkańców Koszalina wspólnie bawiło się podczas XVIII Przystanku Woodstock. W tym roku koszalinianie utworzyli jeden duży obóz. Według organizatorów cały festiwal przyciągnął ponad 400 tysięcy miłośników rock'n'rollowej zabawy.

Pomysł wspólnego obozowania istniał od dawna. W tym roku został jednak potraktowany poważnie. Rozwieszono banner „Koszalin 2012 na Przystanku Woodstock”, a w okolice ASP z każdym dniem przybywali nowi koszalinianie.

Więcej w nowym wydaniu Tygodnika Koszalińskiego MIASTO

OHP - praca czeka na wszystkich chętnych

Minął półmetek wakacji, większość młodzieży wypoczywa, ale część, żeby wspomóc często skromny budżet rodzinny, podjęła pracę. Działające w Koszalinie Młodzieżowe Biuro Pracy OHP w te wakacje skierowało już do pracodawców kilkaset osób.

Większość miejsc pracy to obsługa w ośrodków wypoczynkowych i w różnych punktach sprzedaży głównie w miejscowościach nadmorskich. - Najczęściej młodzież pracuje jako kelner, recepcjonista, pomoc kuchenna czy sprzedawca – wyjaśnia Sylwia Wołoszyn, pośrednik pracy. - Dużo ofert mamy także dla osób bezrobotnych, zachęcam do skorzystania z naszych usług.

 

Coraz więcej ludzi nie stać na jedzenie

 Konferencja przed meczem :: Fot. Mariusz Czajkowski

Niektórzy już w środku nocy ustawiają się w kolejce, by dostać mąkę, czy makaron. Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża otrzymał z Agencji Rynku Rolnego 1400 ton żywności dla potrzebujących. Artykuły spożywcze pochodzą z programu PEAD „Dostarczanie nadwyżek żywności najuboższej ludności Unii Europejskiej” na ten rok.

Zachodniopomorski Oddział Okręgowy PCK to jeden z siedmiu oddziałów tej organizacji w Polsce, który otrzymał żywność w ramach tegorocznego programu PEAD. Najwięcej trafi do Koszalina, bo tutejszy Oddział Rejonowy ma pod opieką nie tylko mieszkańców Koszalina, ale i pięciu ościennych powiatów. Wartość produktów, które trafią do naszego miasta to 4,8 mln zł.

 

Nieletnie bez problemu kupiły piwo

Koszalińscy strażnicy miejscy ujawnili sprzedaż alkoholu nieletnim. Właściciele sklepu przy ulicy Karłowicza mogą stracić koncesję, oraz spodziewać się grzywny. Sprawa trafiła do prokuratury.

Na nastolatki pijące piwo natrafił  patrol rowerowy koszalińskiej straży miejskiej. Dziewczyny od razu opowiedziały skąd wzięły alkohol. - Strażnicy kontrolowali w godzinach popołudniowych miejsca ośrodków sportu: stadion ABC, Sportową Dolinę i Misiową Dolinę. Zajechali też na skatepark przy stadionie Gwardii. Siedziały tam trzy dziewczyny, które piły piwo. Strażnicy wylegitymowali te młode osoby. Okazało się, że miały po 15 lat. Padło pytanie skąd mają alkohol. Dziewczyny bez problemu powiedziały, że kupiły go w jednym ze sklepów w regionie osiedla Nasz Dom.

Trzeba mieć krzepę – roboty na trasie koszalińskiej wąskotorówki

Na linii koszalińskiej wąskotorówki trwają prace budowane. To III przedostatni etap odbudowy trasy do Rosnowa, gdzie rozkradziono 5 km szyn. Przez 4 dni położono około 200 m torów.

Prace będą prowadzone do końca października. Koszt to 85 tys. zł, to m.in. wkład własny Towarzystwa Miłośników Koszalińskiej Wąskotorówki.

- Wolontariusze też włączyli się w odbudowę torów, współpracują z zatrudnionymi profesjonalnymi toromistrzami, aby szybciej zrealizować nasz cel - zapewnia Adam Ziętek, rzecznik organizacji.

Konferencja przed meczem

 Konferencja przed meczem :: Fot. Mariusz Czajkoeski

W środę, 8 sierpnia, w Urzędzie Miejskim w Koszalinie odbyła się konferencja prasowa przed meczem eliminacji mistrzostw Europy koszykarzy Polska – Finlandia, który zaplanowano w naszym mieście.

Spotkanie Polska - Finlandia zaplanowano we wtorek, 21 sierpnia, o godz. 20.15 w nowej hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Śniadeckich.

 

Droga whiskey zamówiona i nie zapłacona

Zamówił butelkę whiskey, a gdy taksówkarz przywiózł alkohol, nie zapłacił za niego. Do tego zagroził kierowcy użyciem noża. Kilkanaście minut później został zatrzymany przez koszalińskich policjantów. 18-latkowi grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Aspirant Magdalena Marzec z KMP: - Późnym wieczorem 18-latek z Koszalina w jednej z sieci taksówkarskich zamówił alkohol. W umówione miejsce kierowca miał mu przywieźć butelkę markowej whiskey o wartości 80 złotych. Kiedy taksówkarz przyjechał z zamówionym towarem, 18-latek nie mając czym zapłacić zażądał oddania butelki. Dodatkowo zagroził mężczyźnie użyciem noża. Zabrał alkohol i uciekł, a taksówkarz zawiadomił dyżurnego policji.

Występki. 100 złotych na bombonierkę dla żony

Nie dość, że jechał rowerem będąc w stanie nietrzeźwości, to jeszcze próbował stuzłotowym banknotem nakłonić policjantów do tego, żeby puścili go wolno. Takim zdarzeniem zaczęli dziś służbę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy.

Komisarz Urszula Tartas z KMP relacjonuje: - Policjanci z koszalińskiej drogówki zatrzymali 57-latka na jednej z ulic w pobliżu komisariatu przy ul. Krakusa i Wandy. Kilka minut wcześniej zdążyli odprawić się do służby i wyjechać w przydzielony rejon. Tam zauważyli mężczyznę jadącego rowerem. 57-latek na widok radiowozu zawrócił zmuszając innych kierowców do chwilowego zatrzymania. Zachowanie rowerzysty spowodowało, że patrol udał się za nim chcąc zwrócić kierującemu uwagę, aby uważał. Podczas rozmowy z 57-latkiem policjanci nabrali podejrzeń, co do stanu jego trzeźwości. Poddali więc mężczyznę badaniu, którego wynik wykazał ponad promil alkoholu w organizmie rowerzysty. Wtedy mężczyzna zaczął się tłumaczyć i na podłokietniku w radiowozie położył stuzłotowy banknot. Jednemu z mundurowych powiedział, że chciałby, żeby jego żona się o tej sytuacji nie dowiedziała. Tłumaczył, że nie chce, aby małżonka policjanta była wobec tego stratna, więc daje mu te pieniądze na bombonierkę dla ukochanej.

Strona 1316 z 1376

Oglądasz teraz: Start