Miasto - Tygodnik Koszaliński

Pierwszy Wielki Test Języka Angielskiego

 Wielki test angielskiego za nami :: Fot. Mariusz Czajkowski

300 osób, 70 pytań  i 40 minut. Tak wyglądał Wielki Test Języka Angielskiego, który w naszym mieście zorganizowała Szkoła Języków Obcych School of Modern Languages  w Galerii Emka.

Sprawdzian miał dać podstawę do stwierdzenia, czy koszalinianie naprawdę znają język rdzennych mieszkańców Londynu.

Listy. Młodzi z „plastyka” docenieni

W Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za szczególne osiągnięcia artystyczne. To największa i najbardziej prestiżowa nagroda, jaką mogą otrzymać artyści.

W tym roku Minister przyznał 24 takie stypendia dla uczniów wybranych ze wszystkich szkół artystycznych w Polsce.

Ciało wśród chaszczy

 Rozkładające się zwłoki znalezione na polu :: Fot. Mariusz Czajkowski

W niedzielę popołudniu przypadkowy przechodzeń ujawnił zwłoki mężczyzny w krzakach przy ulicy Na Skwierzynkę. Na miejscu zdarzenia pracowali kryminalni oraz prokurator.

Ujawnione ciało było w rozkładzie.

Co promuje Koszalin?

Urząd Miejski rozstrzygnął przetarg na sto zestawów materiałów promocyjnych. Wśród nich są pluszowa lub filcowa żabka, maskotka naszego miasta.

Za najkorzystniejszą w przedmiotowym postępowaniu do realizacji zamówienia ratusz wybrał ofertę Butterfly Agencja Reklamowa Agnieszka Borowy ze Szczecina. Firma przygotuje materiały za 108 tys. 923 zł 40 gr.

Atak konkurencji?

 Atak konkurencji? :: Fot. Archiwum

W piątek pracownicy koszalińskiej Restauracji "Fregata", która wzięła udział w rewolucji Magdy Gessler zauważyli, że wszystkie zaparkowane na parkingu pojazdy są uszkodzone.

Wiemy, że ktoś w nocy wszedł na zamknięty parking i poprzebijał nożem opony. W blachach pojazdów wywiercono dziury.

Zwłoki w mieszkaniu

W sobotę późnym wieczorem w jednym z mieszkań przy ul. Boya-Żeleńskiego w Koszalinie ujawnili zwłoki mężczyzny. Przyczyny śmierci nie są jasne.

 

Dlatego policja pod nadzorem prokuratury prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Śmierć na torach

 Pociąg relacji Szczecin - Koszalin śmierelnie potrącił mężczyznę :: Fot. Mariusz Czajkowski

W nocy z soboty na niedzielę na przejeździe kolejowym w Niekłonicach doszło do tragicznego wypadku. Pociąg relacji Szczecin - Koszalin śmiertelnie potrącił idącego torami mężczyznę.

Maszynista w ostatniej chwili zobaczył mężczyznę. Mimo hamowania lokomotywa przejechała go.

Przestroga dla pasażerów

W związku z piłkarskimi mistrzostwami Europy Euro 2012 i nadchodzącymi wakacjami Miejski Rzecznik Konsumentów zwraca uwagę na nieuczciwych przewoźników, którzy podszywają się pod licencjonowanych taksówkarzy.

Proceder ten uległ nasileniu, szczególnie w dużych miastach. Nieuczciwi przewoźnicy nie posiadają licencji na przewóz osób, ale oznaczają swoje pojazdy w sposób przypominający oznaczenia taksówkarzy licencjonowanych. Za przejazd żądają bardzo wysokich kwot sięgających nawet 40 zł za kilometr.

Dachowanie na Gdańskiej

 Poważna kolizja na drodze krajowej nr 6 :: Fot. Mariusz Czajkowski

W sobotę krótko przed godzina 23. na trasie między Koszalinem a Sianowem doszło do poważniej kolizji.

Kierujący osobówką na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Śliska nawierzchnia i prędkość spowodowały, że ten dachował.

Strona 1316 z 1345

Oglądasz teraz: Start