Miasto - Tygodnik Koszaliński

List Czytelnika : Komunia – czas radości, czas rozczarowań

Droga Redakcjo, minął maj – miesiąc komunii, wielkich emocji, wzruszeń, a dla mnie czas wielkiego rozczarowania. Moje młodsze dziecko po raz pierwszy miało przystąpić do komunii świętej w moim ulubionym miejscu spotkań eucharystycznych - w koszalińskiej katedrze.

W katedrze, do której chodziłam jako dziecko, w której również przyjmowałam pierwszą komunię świętą i do której zawsze chętnie wracałam.

Wnioskowanie o mieszkanie

 W tym budynku zamieszkają 33 rodziny :: Fot. Marek Łagocki

Niewiele już zostało do zakończenia prac budowlanych na ulicy Lechickiej. Tam stanął budynek komunalny. Znajdują się w nim 33 mieszkania.

Każde po 40 metrów kwadratowych. W dziewięciu lokalach zamieszkają osoby niepełnosprawne.

Wpadł z amfetaminą

Idącego nocą 33-latka zauważyli mundurowi na jednej z ulic w centrum miasta. Ten z kolei na widok radiowozu przyspieszył kroku wzbudzając zainteresowanie patrolu.

Policjanci zatrzymali auto i rozpoczęli legitymowanie mężczyzny.

Ćwiczenia dla kobiet w ciąży

Fitnesstudio DomiNika przy ul. Franciszkańskiej104B zaprasza przyszłe mamy 23 czerwca(sobota) od godz.16.00 na pokaz ćwiczeń przygotowujących do porodu. Będą to zajęcia z elementami Pilaste, Bodu Ball, Yogi,  zakończone ćwiczeniami oddechowymi i relaksem.

Proponowany trening jest bezpieczny, został dostosowany do każdego trymestru ciąży i wieku mamy. Przeznaczony jest dla już aktywnych przyszłych mam, jak i tych, które dopiero chcą rozpocząć ćwiczenia.

Wzrost cen za akademiki

 Ceny za akademiki idą w górę :: Fot. Archiwum

Od nowego roku akademickiego wzrosną ceny za wynajem pokoi w koszalińskich akademikach.

Podwyżka spowodowana jest wzrostem cen towarów i usług.

Kornas Development wybuduje akwapark

Na posiedzeniu niejawnym, w poniedziałek, 11 czerwca, Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołanie Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Przemysłowego nr 2 Wrobis SA od wyboru w przetargu na budowę aquaparku w Koszalinie konkurencyjnej oferty firmy Kornas Development.

Złożone 31 maja odwołanie spółki Wrobis miało być rozpatrywane przez KIO we wtorek, 12 czerwca. Na ten dzień Izba wyznaczyła termin posiedzenia w sprawie kolejnej decyzji, dotyczącej wyboru wykonawcy koszalińskiego aquaparku.

Wpadli pijani kierowcy

 Sprawdzali trzeźwość  :: Fot. KMP Koszalin

We wtorek dd wczesnych godzin porannych policjanci kontrolowali koszalińskich kierowców.

Patrole z Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie z mundurowymi z Żandarmerii Wojskowej w Koszalinie poddawali badaniu na trzeźwość kierujących poruszających się ulicą Monte Cassino.

"Artyści dla Hospicjum"

W związku z odwołaniem majowego koncertu Antoniny Krzysztoń (z powodu choroby artystki) organizatorzy informują, że koncert odbędzie się w czwartek 14 czerwca o godz. 18 w sali Kina Kryterium w Centrum Kultury 105 w Koszalinie.

Koncert "Artyści dla Hospicjum" to okazja do podziękowań mieszkańcom Koszalina i regionu za całoroczną pomoc naszej instytucji.

Wszystko dla piękna

  :: Fot. Archiwum

Medycyna kosmetyczna to rozwijająca się prężnie gałąź przemysłu. Wszystko po to, by pomóc nam jak najdłużej utrzymać młody wygląd czy poradzić sobie z problemami skóry. Gabinety kosmetyczne przerodziły się w ośrodki niemal medyczne. Przedstawiamy Centrum Estetyki Ciała „Pro Beauty”, które w Parnowie od grudnia 2011 roku prowadzi jego właścicielka – Anita Zielony–Sokalska.

W tej dziedzinie liczy się doświadczenie czy nowoczesność?
– I jedno i drugie. Doświadczenie pozwala mi dobrać odpowiedni zabieg do potrzeb i właściwości skóry klientki a bez nowoczesnych technik niewiele bym pomogła.

Strona 1319 z 1345

Oglądasz teraz: Start