Miasto - Tygodnik Koszaliński

Pół wieku razem państwa Napieralskich

 Janina i Jerzy Napieralscy :: Fot.Mariusz Czajkowski

We wtorek, 14 sierpnia, w koszalińskim Pałacu Ślubów jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego świętowali państwo Janina i Jerzy Napieralscy. Medale okolicznościowe odebrali z rąk prezydenta Piotra Jedlińskiego.

Dostojni Jubilaci spotkali się w Koszalinie w 1961 r. Pan Jerzy przyjechał z Witkowa koło Gniezna a Pani Janina z Krakowa. W Koszalinie postanowili założyć rodzinę i 28 kwietnia 1962 r. zawarli związek małżeński.Państwo Napieralscy mają dwóch synów: Andrzeja i Wojciecha, doczekali się trojga wnuków: Klaudii, Adama i Alicji, a w tym roku zostali pradziadkami małego Kornela.

Spłonął samochód

 Spłonął samochód :: Fot.Mariusz Czajkowski

 

We wtorek w Starych Bielicach strażacy gasili płonące auto. Okoliczności pożaru wyjaśnia policja. Do akcji gasniczej zadysponowano dwie jednostki ratowniczo - gaśnicze. Przyczyny pożaru są ustalane.

(mł)

Koszalinianin najlepszy w Brnie

 Adam Woch :: Fot.Mariusz Czajkowski

 

Adam Woch, gitarzysta z Koszalina a obecnie student III roku Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie zdobył I miejsce na XXI Międzynarodowym Konkursie  Gitarowym w Brnie.

Więcej w nowym, 17 – 23 sierpnia, numerze Tygodnika Koszalińskiego MIASTO

Supermoto w Motoparku

 Supermoto  :: Fot.Mariusz Czajkowski

 

Koszalin gościł zawodników rywalizujących w Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski w wyścigach Supermoto. Startowało ponad 30 osób. Niestety, w gronie kierowców na wyścigowych  jednośladach nie było reprezentantów Koszalina.

Konsultacje za krótkie i ogólne

 Konferencja  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Koszaliński Komitet Obrony Lewicowych Tradycji  Konferencji złożył 14 sierpnia list otwarty do prezydenta Koszalina z prośbą  o przedłużenie terminu konsultacji społecznych w sprawie rewitalizacji placu przed Ratuszem.

– Jesteśmy wdzięczni panu prezydentowi za ogłoszenie konsultacji, ale trzy dni na wyrażenie opinii przez mieszkańców w tak ważnej sprawie to za krótko – przyznaje Grzegorz  Andrzej  Niski,Przewodniczący Prezydium Koszalińskiego Komitetu Obrony Lewicowych Tradycji. Poza tym w ankiecie, którą przygotowali urzędnicy nie ma pytania, czy mieszkańcy chcą przeniesienia pomnika „Byliśmy -Jesteśmy -Będziemy” do parku.

Sanepid przestrzega! Bezpieczne grzybobranie

 Bezpieczne grzybobranie  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Rusza coroczna akcja pt. „Bezpieczne Grzybobranie 2012”. Zbieranie grzybów w naszym kraju było i jest bardzo popularne, a spożywanie ich jest tradycyjnym zwyczajem żywieniowym polskiego społeczeństwa. Grzyby są chętnie spożywane przez ludzi ze względu na walory smakowe i zapachowe. Jednak w naszych lasach rośnie wiele gatunków grzybów o różnej toksyczności. Dzielimy je na grzyby trujące, które mogą stać się przyczyną śmiertelnych zatruć pokarmowych, a także grzyby jadalne i niejadalne. Aby uniknąć poważnych zagrożeń dla naszego życia, należy zbierać te grzyby, które dobrze znamy.

ABC zbieracza grzybów

Akurat na wakacje. Bezwstydnie o seksie

 Radosław-Utnik  :: Fot.Archiwum

Durex rozmawia z seksuologiem Radosławem Utnikiem

Jak ocenia Pan poziom rozmów Polaków o ich seksualności?

-Polacy i Polki coraz częściej dostrzegają potrzebę rozmowy, a gdy związek napotka na trudności komunikacyjne, chętniej sięgają także po fachową pomoc.Do mojego gabinetu trafia także więcej ludzi młodych. Często przychodzą sami panowie, pragnący usprawnić swoją kondycję seksualną, zwłaszcza na początku nowego związku.Systematycznie przychodzą również pary szukające lepszego porozumienia, bo w niedostatkach komunikacji widzą przyczyny stagnacji w życiu seksualnym. Pomagam im z przyjemnością. Niejednokrotnie zdarza się, że już po kilku sesjach, podczas których trenujemy wyrażanie swoich potrzeb – para mówi, że tych kilka spotkań całkowicie zmieniło ich życie, że zaczynają rozmawiać z sobą o sprawach, o których wcześniej nie potrafili.

Szesnasta pielgrzymka rodzin

Tradycyjnie w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia, w środę, odbędzie się pielgrzymka rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej.

O godz. 10.00 rozpocznie się tam czuwanie modlitewne. O godz. 11. koncert ewangelizacyjny. W samo południe rozpocznie się msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem bp. Stanisława Stefanka, biskup senior diecezji łomżyńskiej.o godz. 14. festyn rodzinny: pokazy sprzętu Straży Pożarnej i Straży Granicznej, konkursy, zabawy, biesiada. Losowanie nagród w konkursach o godz. 15.30.

Od czwartku przebudowa i utrudnienia w ruchu

 Bohaterów Warszawy  :: Fot.Mariusz Czajkowski

Od czwartku, 16 sierpnia,  w związku z rozpoczęciem prac budowlanych przy ul. Bohaterów Warszawy, wyłączona zostanie z ruchu południowa jezdnia (kierunek w stronę ul. Morskiej, na odcinku od Mieszka I do skrzyżowania z NOMI)

. Zostanie również wyłączona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. Mieszka I. Ruch w obie strony odbywać się będzie jezdnią północną. Wprowadzony zostanie zakaz skrętu w lewo na wysokości zjazdu do sklepu „NOMI” jadąc od strony ul. Mieszka I oraz nakaz skrętu w prawo wjeżdżając na ul. Bohaterów Warszawy z KPPD - Szczecinek

 

Strona 1322 z 1388

Oglądasz teraz: Start