Miasto - Tygodnik Koszaliński

Jedno auto, dwa kredyty

W 2007 roku mężczyzna kupił na kredyt nissana o wartości prawie 150 tysięcy złotych. Od początku nie spłacał rat za pojazd będący w użytkowaniu firmy, którą prowadził.

Dwa lata później 54-latek wstawił auto do komisu, choć nie miał prawa go zbyć. Nowym właścicielem nissana został jego syn, który również zaciągnął kredyt na kupno auta.

Osieki w Słowacji

 Osieki w Słowacji :: Fot. Archiwum ZPAP PK-S

Artystyczny plon zebrany piętnastu Międzynarodowych Plenerów Malarskich „Czas i miejsce dla sztuki" w Osiekach trafił do Słowacji.

3 lipca w Instytucie Słowackim otwarta została wystawa jubileuszowa reaktywowanych w 1998 r. osieckich plenerów.

Trzeci przetarg unieważniony

Już wiemy, że prezydent Koszalina unieważni przetarg na zarządce hali widowiskowo- sportowej.

Powodem tej decyzji jest problem z zapisami w specyfikacji warunków zamówienia, które - jak twierdzi Piotr Jedliński - mogą skutkować odebraniem wielomilionowego dofinansowania.

Blokada na „szóstce”

 Blokada na „szóstce” :: Fot. Mariusz Czajkowski

Jak już zapowiadaliśmy, w piątek, 13 lipca, w godz. 15 – 17, odbył się na krajowej”szóstce”  protest, który organizowała Rada Sołecka i radni ze Starych Bielic.

Droga była zablokowana na wysokości przejścia dla pieszych, które znajduje się za skrzyżowaniem krajowej „szóstki” z drogą do Starych Bielic w kierunku Biesiekierza.

Naturalne karmienie na wystawie

Karmienie dziecka piersią przynosi korzyści zdrowotnych dziecku i wzmacnia jego więź z mamą. Niestety, nadal w publicznych miejscach jest to źle widziane, choć to czynność zupełnie naturalna. Stowarzyszenie APERTO włącza się do programu „Strefa Karmienia Piersią”.

W siedzibie stowarzyszenia przy ul. Piłsudskiego 6/2 od 12 lipca do końca sierpnia w godzinach pracy Biura Porad Obywatelskich można oglądać wystawę fotograficznej pt. „Nie nabijamy dzieci w butelkę".

Wypadek na Fałata

 Jedna osoba ranna w wypadku na Fałata :: Fot. Mariusz Czajkowski

W piątek rano na ulicy Fałata w Koszalinie zderzył się ciągnik siodłowy z oplem vectrą. W wyniku zdarzenia ranna został pasażerka osobówki.

Po przebadaniu kierowcy opla alkomatem okazało się, że kierował on pojazd będąc nietrzeźwym.

Zbierają dary dla rodaków na Litwie

Stowarzyszenie Pomocy Polakom ze Wschodu z siedzibą w Koszalinie, od lat wspiera naszych rodaków mieszkających na dawnych Kresach RP.  Jego członkowie i sympatycy szykują kolejny transport z pomocą humanitarną.

Organizacja w pierwszej połowie września wyruszy do Kolesnik w rejonie sołecznickim na Litwie.

Wypadek na Połczyńskiej

 Wypadek na Połczyńskiej w Koszalinie :: Fot. Mariusz Czajkowski

W czwartek po południu na ulicy Połczyńskiej w Koszalinie doszło do poważnego wypadku. Tam zderzyły się trzy pojazdy: osobowy, ciężarowy i skuter.

Kierujący skuterem młody chłopak został przewieziony do szpitala.

Wpadł złodziej rowerów

Policjanci z koszalińskich jednostek w ramach kampanii "Nie daj się ustrzelić złodziejowi" cały czas przypominają o tym, aby w miarę możliwości zabezpieczać wartościowe przedmioty przed kradzieżą.

Bardzo często bowiem dochodzi do niej tylko i wyłącznie przez to, że nie pamiętamy o podstawowych zasadach związanych między innymi z przechowywaniem przedmiotów.

Strona 1322 z 1365

Oglądasz teraz: Start