Miasto - Tygodnik Koszaliński

Coraz więcej ludzi nie stać na jedzenie

 Konferencja przed meczem :: Fot. Mariusz Czajkowski

Niektórzy już w środku nocy ustawiają się w kolejce, by dostać mąkę, czy makaron. Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża otrzymał z Agencji Rynku Rolnego 1400 ton żywności dla potrzebujących. Artykuły spożywcze pochodzą z programu PEAD „Dostarczanie nadwyżek żywności najuboższej ludności Unii Europejskiej” na ten rok.

Zachodniopomorski Oddział Okręgowy PCK to jeden z siedmiu oddziałów tej organizacji w Polsce, który otrzymał żywność w ramach tegorocznego programu PEAD. Najwięcej trafi do Koszalina, bo tutejszy Oddział Rejonowy ma pod opieką nie tylko mieszkańców Koszalina, ale i pięciu ościennych powiatów. Wartość produktów, które trafią do naszego miasta to 4,8 mln zł.

 

Nieletnie bez problemu kupiły piwo

Koszalińscy strażnicy miejscy ujawnili sprzedaż alkoholu nieletnim. Właściciele sklepu przy ulicy Karłowicza mogą stracić koncesję, oraz spodziewać się grzywny. Sprawa trafiła do prokuratury.

Na nastolatki pijące piwo natrafił  patrol rowerowy koszalińskiej straży miejskiej. Dziewczyny od razu opowiedziały skąd wzięły alkohol. - Strażnicy kontrolowali w godzinach popołudniowych miejsca ośrodków sportu: stadion ABC, Sportową Dolinę i Misiową Dolinę. Zajechali też na skatepark przy stadionie Gwardii. Siedziały tam trzy dziewczyny, które piły piwo. Strażnicy wylegitymowali te młode osoby. Okazało się, że miały po 15 lat. Padło pytanie skąd mają alkohol. Dziewczyny bez problemu powiedziały, że kupiły go w jednym ze sklepów w regionie osiedla Nasz Dom.

Trzeba mieć krzepę – roboty na trasie koszalińskiej wąskotorówki

Na linii koszalińskiej wąskotorówki trwają prace budowane. To III przedostatni etap odbudowy trasy do Rosnowa, gdzie rozkradziono 5 km szyn. Przez 4 dni położono około 200 m torów.

Prace będą prowadzone do końca października. Koszt to 85 tys. zł, to m.in. wkład własny Towarzystwa Miłośników Koszalińskiej Wąskotorówki.

- Wolontariusze też włączyli się w odbudowę torów, współpracują z zatrudnionymi profesjonalnymi toromistrzami, aby szybciej zrealizować nasz cel - zapewnia Adam Ziętek, rzecznik organizacji.

Konferencja przed meczem

 Konferencja przed meczem :: Fot. Mariusz Czajkoeski

W środę, 8 sierpnia, w Urzędzie Miejskim w Koszalinie odbyła się konferencja prasowa przed meczem eliminacji mistrzostw Europy koszykarzy Polska – Finlandia, który zaplanowano w naszym mieście.

Spotkanie Polska - Finlandia zaplanowano we wtorek, 21 sierpnia, o godz. 20.15 w nowej hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Śniadeckich.

 

Droga whiskey zamówiona i nie zapłacona

Zamówił butelkę whiskey, a gdy taksówkarz przywiózł alkohol, nie zapłacił za niego. Do tego zagroził kierowcy użyciem noża. Kilkanaście minut później został zatrzymany przez koszalińskich policjantów. 18-latkowi grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Aspirant Magdalena Marzec z KMP: - Późnym wieczorem 18-latek z Koszalina w jednej z sieci taksówkarskich zamówił alkohol. W umówione miejsce kierowca miał mu przywieźć butelkę markowej whiskey o wartości 80 złotych. Kiedy taksówkarz przyjechał z zamówionym towarem, 18-latek nie mając czym zapłacić zażądał oddania butelki. Dodatkowo zagroził mężczyźnie użyciem noża. Zabrał alkohol i uciekł, a taksówkarz zawiadomił dyżurnego policji.

Występki. 100 złotych na bombonierkę dla żony

Nie dość, że jechał rowerem będąc w stanie nietrzeźwości, to jeszcze próbował stuzłotowym banknotem nakłonić policjantów do tego, żeby puścili go wolno. Takim zdarzeniem zaczęli dziś służbę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy.

Komisarz Urszula Tartas z KMP relacjonuje: - Policjanci z koszalińskiej drogówki zatrzymali 57-latka na jednej z ulic w pobliżu komisariatu przy ul. Krakusa i Wandy. Kilka minut wcześniej zdążyli odprawić się do służby i wyjechać w przydzielony rejon. Tam zauważyli mężczyznę jadącego rowerem. 57-latek na widok radiowozu zawrócił zmuszając innych kierowców do chwilowego zatrzymania. Zachowanie rowerzysty spowodowało, że patrol udał się za nim chcąc zwrócić kierującemu uwagę, aby uważał. Podczas rozmowy z 57-latkiem policjanci nabrali podejrzeń, co do stanu jego trzeźwości. Poddali więc mężczyznę badaniu, którego wynik wykazał ponad promil alkoholu w organizmie rowerzysty. Wtedy mężczyzna zaczął się tłumaczyć i na podłokietniku w radiowozie położył stuzłotowy banknot. Jednemu z mundurowych powiedział, że chciałby, żeby jego żona się o tej sytuacji nie dowiedziała. Tłumaczył, że nie chce, aby małżonka policjanta była wobec tego stratna, więc daje mu te pieniądze na bombonierkę dla ukochanej.

Kolekcjonerzy w muzeum

 Kolekcjonerzy w muzeum :: Fot. Mariusz Czajkowski

Muzeum w Koszalinie zaprasza na giełdę kolekcjonerską, która odbędzie się w sobotę, 11 sierpnia, od godz. 11 do 14, w sali wystawowej placówki przy ulicy Młyńskiej 37-39. Wstęp wolny.

Na sierpniowej giełdzie można będzie obejrzeć kolekcje numizmatyczne, filatelistyczne, fotografie, odznaki wojskowe i sportowe oraz wiele innych przedmiotów. Właściciele kolekcji - tym razem z Koszalina i Świdwina - z pewnością podzielą się swoim doświadczeniem, odpowiedzą na pytania dotyczące zbiorów czy udzielą fachowej porady.

Kolejne spotkanie – tradycyjnie w drugą sobotę miesiąca – 8 września.

Wieści z Sianowa. Integracja na Orliku

 Wieści z Sianowa. Integracja na Orliku ::

Na Orliku 2012 w Sianowie odbył się  Integracyjny Dzień Sportowca.

W zawodach i konkursach wzięła udział spora grupa niepełnosprawnych.

Najlepszym Sportowcem roku 2012 został Józef Wocial, który otrzymał puchar Burmistrza Gminy i Miasta Sianów. Jedną z wielu atrakcji spotkania było wypuszczenie do nieba balonów z marzeniami. Imprezę zorganizował sianowski Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przy dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Wirtualna wiedza trafi pod strzechy

96 zestawów komputerowych z dostępem do internetu trafi jeszcze w tym miesiącu do instytucji i niezamożnych rodzin w gminie Sianów. Będą z nich za darmo korzystać przez trzy lata w ramach projektu Innowacyjna Gospodarka.

Komputery otrzyma ok. 60 rodzin, w których są uczące się dzieci, a które do tej pory nie mogły sobie pozwolić na zakup tego urządzenia. Koszt zakupu komputerów, ich instalacji, podłączenia Internetu, szkolenia i serwisowania to milion złotych.

Strona 1322 z 1382

Oglądasz teraz: Start