Miasto - Tygodnik Koszaliński

Policja radzi: nie trać z oczu dziecka

Wakacje to czas swobody i relaksu. W miejscowościach nadmorskich odpoczywa wielu turystów wraz z rodzinami. W takiej atmosferze może się zdarzyć, że na chwilę stracimy z oczu dzieci bądź pozwolimy im zanadto się oddalić. Powoduje to potem niepotrzebny stres i zdenerwowanie najmłodszych oraz ich rodziców.

W środę, 1 sierpnia, w Mielnie około godziny 14 zaginęła 5-letnia dziewczynka. - Miała przejść kilka metrów od brzegu morza, gdzie bawiła się z tatą, do mamy leżącej na plaży – informuje asp. Magdalena Marzec z KMP w Koszalinie. - Nie dotarła do niej. Początkowo rodzice rozpoczęli poszukiwania na własną rękę, gdy te nie dały rezultatu, zawiadomili mieleńskich policjantów. Natychmiast rozpoczęto sprawdzanie wszystkich miejsc, do których mogła udać się dziewczynka. Informację o zaginionym dziecku policjanci przekazali taksówkarzom i kierowcom busów kursujących po Mielnie. To właśnie jeden z nich widział opisaną dziewczynkę w Unieściu i dzięki tej informacji policjanci po kilku minutach odnaleźli pięciolatkę. Cała i zdrowa, po ponad 4 godzinach rozłąki, została przekazana rodzicom.

Pieśń patriotyczna zagości w Koszalinie

 Pieśń patriotyczna zagości w Koszalinie :: Fot. Archiwum

 

Już 15 sierpnia, w święto Wojska Polskiego, w amfiteatrze odbędzie się I Festiwal Piosenki Patriotycznej i Wojskowej. Do udziału zgłosiło się 31 zespołów i troje solistów, nie tylko Koszalina i okolic, a także 30 wystawców.

Festiwal organizują Urząd Marszałkowski w Szczecinie, Delegatura Urzędu Województwa Zachodniopomorskiego, Stowarzyszenia Śpiewaczego „Śródmieście”, Centrum Kultury 105.

Więcej w nowym wydaniu Tygodnika Koszalińskiego MIASTO

Wspólne śpiewania pieśni powstańców warszawskich

W czwartek, 2 sierpnia, o godz.17.00, koszaliński oddział „Civitas Christiana” zaprasza na WSPÓLNE ŚPIEWANIE PIEŚNI POWSTAŃCZYCH. Poprzedzi to otwarcie wystawy upamiętniającej Powstanie Warszawskie ze zbiorów mieszkańców Koszalina.

Na ekspozycji przedstawione zostaną zdjęcia powstańców, dokumenty, broń, wyposażenie z okresu Powstania Warszawskiego, Dla przybyłych nie zabraknie przygotowanych na tę okazję Śpiewników Powstańczych, w tym "Zośki", "Marszu Mokotowa", "Hej chłopcy" i wielu innych pieśni. Śpiew poprowadzi Artur Szczeparski.

 

Koszalin odzyska port w Jamnie

 Koszalin odzyska port w Jamnie :: Fot. Archiwum

Inwestycja pn. „Zabezpieczenie przeciwpowodziowe zlewni jeziora Jamno wraz z rewitalizacją rzeki Dzierżęcinki – zabezpieczenie terenów zabudowanych miasta Koszalina” jest realizowana nie w pięciu, ale w siedmiu etapach. Całość ma kosztować 70 mln zł. Jest też szansa na powstanie mariny na jeziorze Jamno.

W środę, 1 sierpnia, rozpoczęła się budowa zbiornika retencyjnego na rzece Dzierżęcince, którego wartość przedprzetargowa wynosiła ok. 7 mln zł. Przetarg wygrała koszalińska firma Infrabud, która zbuduje zbiornik za 3,7 mln zł. Inwestycja finansowana jest z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie i  budżetu województwa.

Więcej w nowym wydaniu Tygodnika Koszalińskiego MIASTO

Ochotnicza straż dozbrojona

 Ochotnicza straż dozbrojona :: Fot. Archiwum

Organizatorem III Pikniku Lotniczego w Osiekach były Ochotnicza Straż Pożarna i Gmina Sianów. W tym roku strażacy zbierali na sprzęt ratowniczy. Sianowski klub 4X4 przekazał strażakom specjalistyczny dźwig, a Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu – łódź, żeby czuwać nad bezpieczeństwem na wodzie.

Piknik strażacy i mieszkańcy wsi Osieki w formie wolontariatu, a dochód z niego w całości posłuży na zakup sprzętu pożarniczego dla miejscowej jednostki dla poprawy bezpieczeństwa mieszkańców gminy.

Więcej w nowym wydaniu Tygodnika Koszalińskiego MIASTO

Walczyli i ginęli za wolność

 Walczyli i ginęli za wolność :: Fot. Archiwum

Około 18 tysięcy polskich żołnierzy i 180 tysięcy cywilów zginęło w wielkim patriotycznym zrywie w 1944 roku. W Koszalinie żyją wciąż ci, którzy bohatersko wtedy walczyli o wolność nie tylko stolicy, ale całego kraju. Wzięli oni w uroczystościach z okazji 68. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego przy pomniku Generała Władysława Sikorskiego.

Dzień Sportowca – impreza integracyjna

W Sianowie Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Środowiskowy Dom Samopomocy i Gminny Ośrodek Informacji dla Osób Niepełnosprawnych zapraszają na coroczny Dzień Sportowca. Impreza integracyjna odbędzie się w piątek, 3 sierpnia, o godz. 11 na boisku Orlik 2012 przy ulicy Adama Mickiewicza w Sianowie. W programie spotkania gry sportowe, konkursy zespołowe i wiele innych atrakcji.

W razie niepogody impreza zostanie przeniesiona do sali Gimanzjum Gminnego przy ul. Bolesława Chrobrego.

Chcą przyspieszenia inwestycji drogowych

Remont dróg i budowa nowych ulic, rewitalizacja Parku Książąt Pomorskich – te inwestycje trwają zbyt długo, co zwiększa ich koszty. To opinia radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Mieczysław Załuski, przewodniczący Klubu Radnych SLD, przypomina trwający miesiącami remont krótkiego odcinka między ulicami Połczyńską a Gnieźnieńską.

Rynek Staromiejski przed przemianą

Cztery oferty uczestniczą w przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy Rynku Staromiejskiego w Koszalinie i pełnienie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji prac budowlanych za 10 mln zł.

Swoje oferty z terminem wykonania na 28 lutego 2013 roku zgłosiły: Przedsiębiorstwo ARI z Poznania (kwota 139 tys. zł), Domino Grupa Architektoniczna Szczecin (516,6 tys. zł), Autorska Pracownia Architektoniczna Jacka Bułata z Poznania (498,15 tys. zł) i Izomorfis Szczecin Pracownia Piotra Fiuka (224 tys.198 zł).

Strona 1323 z 1376

Oglądasz teraz: Start