Miasto - Tygodnik Koszaliński

Bycie wandalem nie opłaca się wcale

Koszalińscy policjanci rozpoczęli autorską kampanię profilaktyczną pod hasłem „Bycie wandalem nie opłaca się wcale!”.

Celem projektu jest realizacja dwóch podstawowych założeń. Pierwsze z nich opiera się na zwalczaniu przestępstw określonych w artykule 288 kodeksu karnego, który dotyczy niszczenia cudzego mienia.

Szkolili kierowców

 Szkolenia kierowców :: Fot. KMP Koszalin

Policjanci wspólnie z Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta ds. Uzależnień spotkali się na szkoleniu z kierowcami zatrudnionymi w Miejskim Zakładzie Komunikacji i  Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej.

W pierwszej części spotkanie poświęcone było ogólnie uzależnieniom. Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Uzależnień Małgorzata Borek omówiła to zagadnienie w aspekcie zdrowotnym i społecznym.

Miliony na służbę zdrowia

 Szpital otrzymał dotację na wyposażenie sterylizatorni :: Fot. Mariusz Czajkowski

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego przyznał kolejne dotacje dla wojewódzkich jednostek ochrony zdrowia. Ponad połowę kwoty trafi na konto koszalińskich szpitali.

3 mln zł trafi do Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika na wyposażenie Centralnej Sterylizatorni. W każdej lecznicy o charakterze zabiegowym Centralna Sterylizatornia jest miejscem o szczególnym znaczeniu.

Amazonki zapraszają na Morską

Stowarzyszenie Koszaliński Klub Amazonka zaprasza panie wraz z przyjaciółmi na spotkanie, którego gościem będzie Irena Kuncewicz, poetka i pisarka, malarka i rzeźbiarka.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 15 maja, o godz. 17 w siedzibie klubu przy ul. Morskiej 9.

Ćwiczyli przed EURO 2012

 Ćwiczą przed Euro :: Fot. KMP Koszalin

Ćwiczenia całej V Kompanii NPP odbywają się co najmniej raz w roku, by szkolić policjantów z zakresu zabezpieczenia imprez masowych oraz działania w pododdziałach zwartych.

Każdy z plutonów na co dzień prowadzi szkolenia w swoich jednostkach. W wyznaczonych terminach policjanci zbierają się w jednym miejscu, aby symulację wydarzeń rozegrać mogła cała kompania. Dzięki temu można wypracować jednolitą taktykę działania w przypadku naruszenia porządku w trakcie imprezy masowej.

Sprawdzali trzeźwość kierowców

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy sprawdzali dziś rano trzeźwość kierowców.

Patrole kontrolowały kierujących wjeżdżających do miasta od strony ulicy Gnieźnieńskiej.

Denary dla najlepszych firm

 Denary dla najlepszych firm :: Fot. Mariusz Czajkowski

Znamy już firmy, nagrodzone przez środowisko biznesowe prestiżową nagrodą gospodarczą Koszaliński Denar.

Po raz pierwszy kapituła konkursu odwiedziła oceniane przedsiębiorstwa.

Badania dla seniorów

Przychodnia Clinika przy ul. Okulickiego 24 A i sieć aptek Dbam o Zdrowie organizują Dzień Seniora w sobotę, 19.maja w godz. 9.-13.

Będzie można bezpłatnie wykonać badania słuchu, zbadać poziom cukru we krwi, cholesterolu, CRP, zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi, a także zrobić badanie ekg i skorzystać z porady lekarza internisty.

Nasze akademiczki czwarte w kraju

 Nasze akademiczki czwarte w kraju :: Fot. Kamil Jurkowski

Zakończył się już sezon 2011/2012 dla piłkarek ręcznych AZS Politechnika Koszalińska. Zajęły one ostatecznie w rozgrywkach ekstraklasy czwarte miejsce.

W sobotę, 12 maja w trzecim meczu o brązowe medale w rywalizacji do trzech zwycięstw przegrały u siebie z SPR Lublin 31:41.

Strona 1324 z 1330

Oglądasz teraz: Start