Miasto - Tygodnik Koszaliński

Niepewna przyszłość plaż i ratowników

Ilu ratowników będzie pilnować bezpieczeństwa na plażach w Gminie Mielno w tym sezonie?- Podań jest mnie niż w ubiegłym roku – mówi Leszek Pytel, szef ratowników WOPR.

Sytuacji z pewnością nie poprawią nowe przepisy, które mówią o tym, że na plaży mogą pracować wyłącznie osoby pełnoletnie.

Kolejne potrącenie!

 Potrącenie na Zwycięstwa :: Fot. Mariusz Czajkowski

W piątek przed godziną 15 na skrzyżowaniu ul. Zwycięstwa z Waryńskiego doszło do wypadku.

Kierująca osobówką potrąciła przechodzącego przez przejście mężczyznę.

Strzały w Biesiekierzu

Nieumundurowani policjanci w nocy z czwartku na piątek zostali zaczepieni przez młodego mężczyznę. Chłopak był agresywny i wulgarny. Nie reagował na polecenia, a fakt, że mundurowi przedstawili się jako policjanci i pokazali mu legitymacje służbowe wywołał w nim kolejną falę złości.

Wobec takiego zachowania chłopaka mundurowi obezwładnili go. Moment ten zauważył inny mężczyzna, ojciec młodzieńca, który nie wiedząc z jakich powodów jego syn leży na ziemi ruszył w kierunku policjantów.

Koniec szkoły!

 Koniec szkoły! :: Fot. Mariusz Czajkowski

Miejska uroczystość zakończenia roku szkolnego 2011/2012 z udziałem władz koszalińskich odbędzie się w piątek, 29 czerwca, o godz. 11.30 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 17 im. Orła Białego.

Podczas imprezy najlepszym uczniom wręczone zostaną statuetki za zdobyte tytuły: „Pierwszy wśród Orląt" i „Uczeń Fair Play”.

Cud niepamięci

Ewelina Marciniak jest laureatką ubiegłych II Koszalińskich Konfrontacji Młodych „m-teatr" za spektakl „Nowe Wyzwolenie".

W ramach nagrody, Bałtycki Teatr Dramatyczny umożliwił jej wystawienie przedstawienia na naszej scenie.

Uczniowie z laurami

 Uczniowie z laurami :: Fot. Mariusz Czajkowski

89 uczniów, wybijających się w nauce, odebrało w Zespole Szkół Sportowych Nagrody Prezydenta Koszalina.

Otrzymali je laureaci olimpiady malucha małych olimpiad przedmiotowych, a  nauczyciele – opiekunowie zdolnych uczniów dostali listy gratulacyjne.

Pociąg łączy Europę

Centrum Kształcenia Ustawicznego im. St. Staszica w Koszalinie (CKU) obchodzi w tym roku jubileusz działalności.

Jednym z największych powodów do dumy dla szkoły jest uczestnictwo w Comenius School Partnerships European CNC – Network – Train for Europe – Reloaded „Pociąg do Europy – powtórny załadunek”.

Rzeka przyciąga ludzi

  Rzeka przyciąga ludzi :: Fot. Mariusz Czajkowski

Na ostatnim przed wakacjami posiedzeniu Rada Gospodarcza przy Prezydencie Miasta Koszalina debatowała o inwestycji pn. „Zabezpieczenie przeciwpowodziowe zlewni jeziora Jamno wraz z rewitalizacją rzeki Dzierżęcinki – zabezpieczenie terenów zabudowanych miasta Koszalina”.

Projekt realizuje Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych.

Dlaczego Natalia zginęła?

Od szóstego czerwca gliwicka policja poszukiwała zaginionej Natalii Świtaj. Po kilkunastu dniach poszukiwań kryminalni ujawnili ciało dziewczyny.

To znajdowało się w zagajniku przy torach w Sośnicy. Po przeprowadzonych czynnościach prokurator wykluczył udział osób trzecich.

Strona 1324 z 1360

Oglądasz teraz: Start