Miasto - Tygodnik Koszaliński

Uważaj od kogo kupujesz energię

W Koszalinie pojawili się przedstawiciele Centrum Energetycznego z Radomia. Akwizytorzy odwiedzają mieszkańców w domach i zachęcają do podpisania umów. Szkopuł w tym, że wiele osób bierze ich za pracowników ENERGI.

Do Krystyny Piwońskiej, Miejskiego Rzecznika Konsumentów zgłaszają się osoby, które podpisały umowę z firmą z Radomia. - Musimy pamiętać, żeby zawsze prosić akwizytora o pokazanie dokumentów i uważnie czytać umowę oraz zadawać pytania, jeżeli czegoś nie rozumiemy – radzi Krystyna Piwońska.

Więcej w nowym wydaniu Tygodnika Koszalińskiego MIASTO

Wakacje z książką i na luzie

 Wakacje z książką i na luzie :: Fot. Archiwum

Najmłodsi czytelnicy Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, aktywni w ciągu roku szkolnego, wakacje spędzają także z książką. Filie książnicy jak co roku przygotowały dla nich ciekawe zajęcia.

Oto terminy zajęć:

poniedziałki - Filia nr 12, ul. Spokojna 48 - „Na tropie tajemnic – detektywistyczne poszukiwania w literaturze i Internecie” w godz. 12 – 14:

wtorki - Filia nr 3, ul. Młyńska 12 - „Czytelnik – nudziarz czy poszukiwacz przygód?” w godz. 12 – 14;

środy - Filia nr 9, ul. A. Struga 5 – „Ekologia? Naturalnie!” w godz. 12 – 14;

Czwartki - Filia nr 4, ul. F. Ruszczyca 14 - „Kolorowy świat” – zajęcia plastyczne w godz. 13 – 15;

Piątki - Filia nr 6, ul. J. Lelewela 7 - „Czytanie ... to zabawa” w godz. 15 – 17.

Ostatnie sparingi Gwardii i Bałtyku na obozach

Trzecioligowa Gwardia Koszalin i czwartoligowy Bałtyk Koszalin zakończyły obozy przygotowawcze do nowego sezonu piłkarskiego. Gwardziści, którzy przebywali na obozie w Więcborku na jego zakończenie zmierzyli się ze spadkowiczem z drugiej ligi, Nielbą Wągrowiec i przegrali 0:2.

Natomiast piłkarze Bałtyku na zakończenie obozu w Łężeczkach zwyciężyli w sparingu Błękitnych Wronki 3:0. Bramki strzelili: Łukasz Zagdański, Grzegorz Wawreńczuk i Dawid Ejzygmann.

(zs)

Przeceny cieszą handlowca i klienta

 Przeceny cieszą handlowca i klienta :: Fot. Archiwum

Sezonowe wyprzedaże działają na klientów jak magnez. Dany produkt bywa atrakcyjny tylko dlatego, że kosztuje kilkadziesiąt, a nie kilkaset złotych.

Wiesława Barzycka, Dyrektor ds. Marketingu Galerii EMKA, przyznaje, że okres obniżek to zwiększony ruch w sklepach: – Wyprzedaże zawsze przyciągają klientów – wyjaśnia. – Poza tym lato to czas wakacji,więc w centrach handlowych pojawiają się turyści. Sama też korzystam z wyprzedaży. Często upatruję sobie markowe produkty, by kupić je w czasie obniżek.

Dyżury radnych

W poniedziałek, 6 sierpnia, w ramach Biura Porad Społecznych, w godz. 16 – 18, w siedzibie Rady Powiatowej SLD przy ul. Piłsudskiego 11 – 15, pokój nr 221, będzie dyżurowała radna zachodniopomorskiego sejmiku wojewódzkiego Małgorzata Chyła.

Oto dyżury koszalińskich radnych miejskich:

Rada Osiedla Wańkowicza - 7 sierpnia (wtorek), godz. 16 – 17,  ul. Fałata 9 - radny Sergiusz Karżanowski oraz członek RO Łucja Gogacz;

Rada Osiedla Kotarbińskiego - 7 sierpnia (wtorek), godz. 16 - 17, ul. Kotarbińskiego 7b/b - członek RO Halina Owczarczak;

Rada Osiedla Unii Europejskiej - 8 sierpnia (środa), godz. 17 – 18,  ul. Fińska  35 - członek RO Beata Adamska;

Rada Osiedla Śródmieście - 9 sierpnia (czwartek), godz. 16 – 18, ul. Andersa 24 -  członkowie Rady Osiedla: Krystyna Górka i Adam Jagielski oraz godz. 17 – 18 radny RM Ryszard Tarnowski.

„Byliśmy – Jesteśmy – Będziemy” na giełdzie

 „Byliśmy – Jesteśmy – Będziemy” na giełdzie :: Fot. Archiwum

Rada Powiatowa Sojuszu Lewicy Demokratycznej informuje, ze w niedzielę, 5 sierpnia, na terenie giełdy, wejście od strony osiedla Północ, w godz. 9.30 – 12.30, będą zbierane podpisy za pozostawieniem pomnika „Byliśmy - Jesteśmy – Będziemy” na Rynku Staromiejskim.

Letni poradnik kierowcy

 Letni poradnik kierowcy :: Fot. Mariusz Czajkowski

Według badań policji, okres od czerwca do września należy do najniebezpieczniejszych na polskich drogach. Do głównych przyczyn wypadków należą wzmożony ruch, zły stan jezdni czy przemęczenie. Na obiektywne warunki nie mamy wpływu, ale to, jak przygotujemy się do podróży zależy tylko od nas.

W ubiegłym roku największa liczba kolizji miała miejsce w czerwcu – było ich prawie 4 tysiące, w których rannych zostało prawie 5 tysięcy osób. W następnych miesiącach liczba wypadków przekroczyła 7 tysięcy, a obrażenia poniosło ponad 9 tysięcy osób. Specjaliści twierdzą, że o bezpieczeństwie jazdy często decydują także– z pozoru nieistotne dla kierowców kwestie: wygoda kierowcy, nieodpowiednia ochrona oczu lub zmęczenie.

Kuria ma nowego rzecznika

 Kuria ma nowego rzecznika :: Fot. Mriusz Czajkowski

Pochodzący z Koszalina ks. Wojciech Parfinowicz od 6 sierpnia br. będzie nowym rzecznikiem prasowym Kurii Biskupiej diecezji koszalińskiej – kołobrzeskiej. Obejmie też funkcję redaktora naczelnego diecezjalnego dodatku ogólnopolskiego tygodnika „Gość Niedzielny”. Na obu stanowiskach zastąpi ks. Dariusza Jaślarza, który został proboszczem parafii w Manowie.

Terror w Łabuszu! Agresywne kobiety

 Terror w Łabuszu! Agresywne kobiety :: Fot. Marek Łagocki

Mieszkańcy mają już dosyć obcowania ze starszą kobietą i jej córką, bo te awanturują się z byle jakiego powodu. Ostatnio kilku pracowników poszerzających drogę było chronionych przez strażników miejskich, ponieważ kobiety rzucały się na nich z młotkiem i sztychówką.

Ulica Starowiejska w Łabuszu przypomina prawdziwą wieś. Pozornie wydaje się, że panuje tam spokój i harmonia, niedaleko znajduje się przystań WOPR-u, gdzie wielu turystów przyjeżdża, aby popływać na jachtach i łódkach..Tymczasem dwie mieszkanki od wielu lat terroryzują mieszkańców. Chodzi o drogę do stojących i budujących się domostw przy ul. Trzech Dębów.

Więcej w nowym wydaniu Tygodnika Koszalińskiego MIASTO

Strona 1324 z 1380

Oglądasz teraz: Start