Miasto - Tygodnik Koszaliński

Kabareton za nami

 Kabareton za nami :: Fot. Mariusz Czajkowski

W sobotę w koszalińskim Amfiteatrze spotkali się najwięksi artyści kabaretu.

Tegoroczny XVIII już Festiwal Kabaretu Koszalin 2012 cieszył się dużym zainteresowaniem.

Rocznica Powstania Warszawskiego

Prezydent Koszalina Piotr Jedliński, dowódca Garnizonu Wojska Polskiego ppłk dypl. Andrzej Mentel i prezes Okręgu Koszalin Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Ryszard Piszczecki zapraszają mieszkańców na uroczyste obchody 68. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Spotkanie odbędzie się w środę, 1 sierpnia, o godz. 10.15 na skwerze Ofiar Katyńskich przy ulicy Dworcowej. Staną poczty sztandarowe, zaplanowano okolicznościowe wystąpienia i złożenie wiązanek kwiatów.

Wygrali z Leśnikiem i pojechali na obóz

 Wygrali z Leśnikiem i pojechali na obóz :: Fot. Mariusz Czajkowski

Piłkarze trzecioligowej Gwardii Koszalin i czwartoligowego Leśnika Rossy Manowo sprawdzali formę w meczu kontrolnym na stadionie przy ul. Fałata 34 w Koszalinie przy upalnej aurze, ale mimo tego stworzyli ciekawe widowisko. Gwardziści wygrali 5:2, a do przerwy było 2:2.

Dwie bramki dla Gwardii zdobył kolejny testowany zawodnik z Japonii, Takuya Murayama.

Radni nie mają ulopów

Poniedziałek, 30 lipca

*  w godz. 17-18 w siedzibie Rady Osiedla "Unii Europejskiej" przy ul. Fińskiej 35 dyżurować będzie członek RO - Rafał Janus

Bałtyk okiem ratownika

 Bałtyk okiem ratowników :: Fot. Mariusz Czajkowski

Ratownicy wodni stacjonują do końca wakacji na 19 wieżach między Gąskami, a Łazami. W tym roku zainteresowanie pracą ratownika nie było duże, a trzeba było zatrudnić 68 osób do patrolowania siedmiu nadmorskich miejscowości.

W zeszłych latach rozpatrywano około 100 podań, a na test sprawnościowy do Mielna przyjeżdżało około 80 osób.

Morze sensacji w Kołobrzegu

Całonocny maraton filmowy na plaży, sensacyjne pokazy kaskaderskie, projekcja prapremierowa i panel dyskusyjny na temat polskiego kina sensacyjnego – m.in. te atrakcje znajdą się w programie Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego „Sensacyjne lato filmów" (KKF).

Pierwsza edycja festiwalu odbędzie się w dniach 9-12 sierpnia w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu oraz na kołobrzeskiej plaży.

Pierwszy rok mydlarni

 Urodziny mydlarni :: Fot. Mariusz Czajkowski

Mydlarnia U Franciszka, sieciowa drogeria z naturalnymi kosmetykami, świętuje pierwsze urodziny. Z tej okazji do 31 lipca br. na wszystkie produkty jest 5 proc. rabatu.

Mydlarnię przy ul. Zwycięstwa 155 odwiedza coraz więcej klientów, a powodzeniem cieszy się też sezonowy lokal w Mielnie przy ul. Chrobrego 11.

Spotkanie z Wyspiańskim

Muzeum w Koszalinie zaprasza na wakacyjna odsłonę Galerii Jednego Obrazu. Tym razem zobaczymy dzieło Stanisława Wyspiańskiego „Dziewczynka gasząca świecę” z 1893 r.

Eksponat pochodzi ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie.

Puciato ograł rywali

 Puciato ograł rywali :: Fot. Archiwum

Koszalinianie nie zawiedli w zawodach squasha w Centrum Rekreacji Pajamad Squash i Fitness w Kołobrzegu/Budzistowie.

Zwycięzcą ogólnopolskiego turnieju został faworyt - Marcin Puciato z naszego miasta.

Strona 1325 z 1376

Oglądasz teraz: Start