Miasto - Tygodnik Koszaliński

Na Przylesiu wakacje bez nudy

 Na Przylesiu wakacje bez nudy :: Fot. Mariusz Czajkowski

Ponad 40 dzieci spędza wakacje na półkoloniach w Centrum Rozrywki „Na Pięterku” Koszalińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Przylesie”. W pierwszym tygodniu najmłodsi odwiedzili stajnię Zagrodę we Włokach w gminie Świeszyno i skansen chleba w Ustroniu Morskim.

W siedzibie CR mają do dyspozycji minibilarda, piłkarzyki i stół do ping ponga. W drugim tygodniu półkolonii dzieci wybiorą się na basen, do kina, a w klubie obejrzą spektakl w wykonaniu teatru z Krakowa. O nudzie w wakacje nie ma więc mowy.

Ostatni jarmark tego lata

Muzeum w Koszalinie zaprasza w niedzielę, 5 sierpnia, na Jarmark Jamneński.  Zgłosiło się ponad 60 uczestników. W ofercie: malarstwo i rzeźba, biżuteria, ozdoby i elementy dekoracji wnętrz, koronki, zabawki, torebki i mnóstwo innych. Ponadto stałe elementy: stoiska ze zdrową żywnością, wypiekami i miodami, zbiorami kolekcjonerów i książkami. Na poczekaniu można zamówić portret albo zrobić zdjęcie w monidle.

Jarmark potrwa w godz.11-18 na dziedzińcu Muzeum.

 

Kolejką na jagody

Towarzystwo Miłośników Koszalińskiej Wąskotorówki organizuje wyjazd na jagody. Chętni mogą przyjść w niedzielę, 5 sierpnia, na dworzec przy ulicy Kolejowej 4, skąd o godz. 11 odjedzie pociąg do Manowa.

Odjazdy pociągów do Manowa w niedzielę o godz. 11.00 i 17.00 (pociąg dla osób, które chcą tylko przejechać się ciuchcią!) z dworca Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej przy ulicy Kolejowej 4. Powrót z Manowa o godz. 15 i 18.

XIII Jarmark "Inwazja Smoków"

Marsz po trzeźwość

W Koszalinie od lat odbywa się diecezjalna pielgrzymka dla osób uzależnionych od alkoholu, w tym trzeźwych alkoholików, ich rodzin i przyjaciół.  Tym razem przebiega ph. „Rodzina szkołą trzeźwości”. Rozpocznie się o godz. 9.00. Pielgrzymka ruszy spod kościoła pw. Ducha Świętego przy ul. ks. Staszica 38 w Koszalinie. Na szczycie Góry Chełmskiej, przy Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, odbędzie się konferencja trzeźwościowa i otwarty mityng AA. Mszę świętą o godz. 12 będzie celebrował ks. bp Edward Dajczak, ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Park gotowy na 80 procent

Nici z odpoczynku w tegoroczne upalne dni w cieniu fontanny w koszalińskim parku. Urządzenie będzie gotowe dopiero pod koniec września, ale wykonawca nie zapłaci kary za opóźnienie.

Modernizacja Parku Książąt Pomorskich miała potrwać do końca lipca, ale już kilka tygodni wcześniej wiadomo było, że terminu nie uda się dotrzymać.

Rewitalizacja pochłonie 4,65 mln zł, z czego ponad 60 procent pochodzi ze środków unijnych.

Więcej w nowym wydaniu Tygodnika Koszalińskiego MIASTO

Kontrowersje! ABC po remoncie

 Kontrowersje! ABC po remoncie :: Fot. Mariusz Czajkowski

Wykonawca skończył we wtorek, 31 lipca, prace remontowe w Parku ABC. Stadion i przyległe tereny czekają teraz na odbiór, ale mieszkańcy osiedla im. Melchiora Wańkowicza mają uwagi.

- Za dużo tu betonu - stwierdziła koszalinianka, która regularnie odwiedza park. - Powinno być przynajmniej o czterdzieści procent więcej zieleni i drewnianych konstrukcji. Kobiety nie przekonały tłumaczenia wykonawcy oraz przedstawicieli rady Osiedla im. Wańkowicza, że tylko w taki sposób można uchronić ławki i inne elementy małej architektury przed całkowitą dewastacją.

Przy okazji „dostało” się też służbom mundurowym.

Więcej w nowym wydaniu Tygodnika Koszalińskiego MIASTO

Pomnik niezgody. SLD na giefdzie zbiera podpisy

 Pomnik niezgody. SLD na giefdzie zbiera podpisy :: Fot. Mariusz Czajkowski

Działacze SLD wciąż protestują wobec planów usunięcia pomnika Byliśmy – Jesteśmy - Będziemy sprzed ratusza i przestawienia go w okolice amfiteatru.

W niedzielę, 5 sierpnia, w niedzielę, na giełdzie przy ul. Rolnej, każdy, kto się temu sprzeciwia, bez względu na poglądy polityczne, będzie mógł się podpisać pod petycją o pozostawienie monumentu na obecnym miejscu. Politycy SLD zaznaczają, że chcą, by to było działanie obywatelskie, poza podziałami partyjnymi.

Więcej w nowym wydaniu Tygodnika Koszalińskiego MIASTO

Integracja w Sianowie - Dzień Sportowca

W Sianowie Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Środowiskowy Dom Samopomocy i Gminny Ośrodek Informacji dla Osób Niepełnosprawnych zapraszają na coroczny  Dzień Sportowca. Impreza integracyjna odbędzie się w piątek, 3 sierpnia, o godz. 11 na boisku Orlik 2012 przy ulicy Adama Mickiewicza w Sianowie. W programie spotkania gry sportowe, konkursy zespołowe i wiele innych atrakcji.

W razie niepogody impreza zostanie przeniesiona do sali Gimanzjum Gminnego przy ul. Bolesława Chrobrego.

Strona 1325 z 1380

Oglądasz teraz: Start