Miasto - Tygodnik Koszaliński

Wielkie otwarcie w Łazach

Koszalińskie Miejskie Wodociągi i Kanalizacja szczycą się wysokiej jakości wodą, do czego prowadzi systematyczna poprawa węzłów. Teraz jest szansa, że poprawi się też jakość wody do spożycia na terenie gminy Mielno.

Zakład Wodociągowo - Kanalizacyjny w Unieściu przygotował w piątek, 3 sierpnia, w samo południe uroczyste otwarcie Stacji Uzdatniania Wody w Łazach. Punkt spółki mieści się przy ulicy Mieleńskiej.

Nowe podwórko za Polikliniką

 Nowe podwórko za Polikliniką :: Fot. Mariusz Czajkowski

Nie tylko w koszalińskim szpitalu wojewódzkim prowadzona jest modernizacja. Od ponad dwóch miesięcy podwórko znajdujące się na tyłach Polikliniki jest remontowane. Zmotoryzowani pacjenci liczą, że być może po zakończeniu prac zwiększy się liczba miejsc postojowych przed i za budynkiem. Tomasz Walasek, dyrektor lecznicy jest w tej sprawie ostrożny.

Więcej w nowym wydaniu Tygodnika Koszalińskiego Miasto

„Siódemka” będzie jak nowa

 „Siódemka” będzie jak nowa :: Fot. Mariusz Czajkowski

Nowa elewacja, nowe okna, schody z podjazdem dla osób na wózkach inwalidzkich - siedziba Szkoły Podstawowej nr 7 zmienia się gruntownie. Urząd Miejski na gruntowny remont placówki wraz ociepleniem przekazał 1 mln 50 tys. zł. Remonty na mniejszą skalę trwają też w innych szkołach.

Więcej w nowym wydaniu Tygodnika Koszalińskiego MIASTO

Bezpieczne Wakacje w klubie "Na Skarpie"

W piątek, 3 sierpnia, o godz. 10.30 rozpocznie się kolejna impreza w ramach Akcji Lato „Bezpieczne Wakacje”.  Będzie to wielka „Podróż dookoła Świata z Pipi”.
W programie: nauka tańców z różnych stron świata, przygoda z krasnoludkami, warsztaty i wiele innych atrakcji na które zapraszamy najmłodszych koszalinian do Klubu „Na Skarpie" przy ul. Na Skarpie 17.

Marynistyka do obejrzenia w ratuszu

We wtorek, 7 sierpnia, o godz. 16.30 w Galerii Ratusz odbędzie się wernisaż Wiesławy Kurowskiej, która z zawodu jest technikiem – ekonomistą oraz członkiem Zespołu Pracy Twórczej Plastyki i Stowarzyszenia Marynistów Polskich.
Swoje umiejętności plastyczne zdobywała, rozwijała i doskonaliła w Ognisku Kultury Plastycznej  w Koszalinie. Przez wiele lat zajmowała się haftem artystycznym. Przez kilka lat uczęszczała na zajęcia warsztatowe z plastyki do Klubu Nauczyciela  w Koszalinie. Brała udział w wystawach zbiorowych Koszalińskiego Klubu Nauczycieli Plastyków- Twórców. Uczestnicząc w warsztatach malarstwa na szkle użytkowym, malowała witraże. Wiesława Kurowska od wielu lat uprawia malarstwo sztalugowe olejne. Jej pasją są kwiaty, których przepiękne kształty i barwy przenosi na swoje płótna. Oprócz kwiatów, artystkę fascynuje malarstwo   m a r y n i s t y c z n e. Spod Jej pędzla wyszło mnóstwo interesujących prac o tematyce morskiej. Wiesława Kurowska uczestniczyła w wielu plenerach, a jej prace były prezentowane na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Zatrzymany za włamania, poszukiwany listem gończym

 Zatrzymany za włamania, poszukiwany listem gończym :: Fot. Archiwum

Przedmioty o łącznej wartości ponad 22 tysięcy złotych ukradł w lipcu z różnych firm na terenie Koszalina 25-latek. Policjanci z II komisariatu ustalili złodzieja i odzyskali część zabranych przez niego rzeczy. Jak się okazało, zatrzymany był także poszukiwany na podstawie listu gończego, stąd od środy, 1 sierpnia, przebywa w koszalińskim areszcie.
- Od połowy lipca tego roku policjanci z II koszalińskiego komisariatu przyjmowali zgłoszenia o włamaniach do lokali i pawilonów usługowych na terenie miasta – informuje kom. Urszula Tatras z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. - Za każdym razem sprawca zrywał zabezpieczające wejście kłódki, wyłamywał drzwi, albo wybijał szyby. Z wnętrza zabierał to, co było pod ręką. Jego łupem padły między innymi pieniądze i sprzęt elektroniczny pozostawione w lokalu, niewielkie elektronarzędzia, okolicznościowe monety a nawet meble i elementy wyposażenia ogrodu. Większość z tych przedmiotów, których wartość pokrzywdzeni oszacowali na ponad 22 tysiące złotych, kryminalni odzyskali w toku wykonywanych z udziałem podejrzanego czynności.

Brodzik czeka na małych pływaków

 Brodzik czeka na małych pływaków :: Fot. Archiwum

Od 1 sierpnia najmłodsi pływacy mogą znowu korzystać z odnowionego brodzika przy ul. Jedności. Ekipy remontowe wkroczą na basen sportowy, na którym prace potrwają który do końca wakacji.
Koszt wszystkich zaplanowanych na tegoroczne wakacje remontów wynosi ok. 60 tys. zł, z czego ok. 50 tys. pochłoną prace na dużym basenie.

Ktokolwiek wie...

 Ktokolwiek wie... :: Fot. Archiwum

 

Tadeusz Orzechowski, lat 54, zamieszkały w Koszalinie w dniu 10 lipca br., około godz. 18:00 wyszedł z miejsca zamieszkania i do chwili obecnej nie powrócił ani nie nawiązał kontaktu z bliskimi.

Rysopis: wzrost ok. 176 cm, bardzo szczupła budowa ciała, waga ok. 70 kg, twarz szczupła, pociągła, usta cienkie, włosy – znaczna łysina.

Policja radzi: nie trać z oczu dziecka

Wakacje to czas swobody i relaksu. W miejscowościach nadmorskich odpoczywa wielu turystów wraz z rodzinami. W takiej atmosferze może się zdarzyć, że na chwilę stracimy z oczu dzieci bądź pozwolimy im zanadto się oddalić. Powoduje to potem niepotrzebny stres i zdenerwowanie najmłodszych oraz ich rodziców.

W środę, 1 sierpnia, w Mielnie około godziny 14 zaginęła 5-letnia dziewczynka. - Miała przejść kilka metrów od brzegu morza, gdzie bawiła się z tatą, do mamy leżącej na plaży – informuje asp. Magdalena Marzec z KMP w Koszalinie. - Nie dotarła do niej. Początkowo rodzice rozpoczęli poszukiwania na własną rękę, gdy te nie dały rezultatu, zawiadomili mieleńskich policjantów. Natychmiast rozpoczęto sprawdzanie wszystkich miejsc, do których mogła udać się dziewczynka. Informację o zaginionym dziecku policjanci przekazali taksówkarzom i kierowcom busów kursujących po Mielnie. To właśnie jeden z nich widział opisaną dziewczynkę w Unieściu i dzięki tej informacji policjanci po kilku minutach odnaleźli pięciolatkę. Cała i zdrowa, po ponad 4 godzinach rozłąki, została przekazana rodzicom.

Strona 1326 z 1380

Oglądasz teraz: Start