Miasto - Tygodnik Koszaliński

Trzeba mieć krzepę – roboty na trasie koszalińskiej wąskotorówki

Na linii koszalińskiej wąskotorówki trwają prace budowane. To III przedostatni etap odbudowy trasy do Rosnowa, gdzie rozkradziono 5 km szyn. Przez 4 dni położono około 200 m torów.

Prace będą prowadzone do końca października. Koszt to 85 tys. zł, to m.in. wkład własny Towarzystwa Miłośników Koszalińskiej Wąskotorówki.

- Wolontariusze też włączyli się w odbudowę torów, współpracują z zatrudnionymi profesjonalnymi toromistrzami, aby szybciej zrealizować nasz cel - zapewnia Adam Ziętek, rzecznik organizacji.

Konferencja przed meczem

 Konferencja przed meczem :: Fot. Mariusz Czajkoeski

W środę, 8 sierpnia, w Urzędzie Miejskim w Koszalinie odbyła się konferencja prasowa przed meczem eliminacji mistrzostw Europy koszykarzy Polska – Finlandia, który zaplanowano w naszym mieście.

Spotkanie Polska - Finlandia zaplanowano we wtorek, 21 sierpnia, o godz. 20.15 w nowej hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Śniadeckich.

 

Droga whiskey zamówiona i nie zapłacona

Zamówił butelkę whiskey, a gdy taksówkarz przywiózł alkohol, nie zapłacił za niego. Do tego zagroził kierowcy użyciem noża. Kilkanaście minut później został zatrzymany przez koszalińskich policjantów. 18-latkowi grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Aspirant Magdalena Marzec z KMP: - Późnym wieczorem 18-latek z Koszalina w jednej z sieci taksówkarskich zamówił alkohol. W umówione miejsce kierowca miał mu przywieźć butelkę markowej whiskey o wartości 80 złotych. Kiedy taksówkarz przyjechał z zamówionym towarem, 18-latek nie mając czym zapłacić zażądał oddania butelki. Dodatkowo zagroził mężczyźnie użyciem noża. Zabrał alkohol i uciekł, a taksówkarz zawiadomił dyżurnego policji.

Występki. 100 złotych na bombonierkę dla żony

Nie dość, że jechał rowerem będąc w stanie nietrzeźwości, to jeszcze próbował stuzłotowym banknotem nakłonić policjantów do tego, żeby puścili go wolno. Takim zdarzeniem zaczęli dziś służbę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy.

Komisarz Urszula Tartas z KMP relacjonuje: - Policjanci z koszalińskiej drogówki zatrzymali 57-latka na jednej z ulic w pobliżu komisariatu przy ul. Krakusa i Wandy. Kilka minut wcześniej zdążyli odprawić się do służby i wyjechać w przydzielony rejon. Tam zauważyli mężczyznę jadącego rowerem. 57-latek na widok radiowozu zawrócił zmuszając innych kierowców do chwilowego zatrzymania. Zachowanie rowerzysty spowodowało, że patrol udał się za nim chcąc zwrócić kierującemu uwagę, aby uważał. Podczas rozmowy z 57-latkiem policjanci nabrali podejrzeń, co do stanu jego trzeźwości. Poddali więc mężczyznę badaniu, którego wynik wykazał ponad promil alkoholu w organizmie rowerzysty. Wtedy mężczyzna zaczął się tłumaczyć i na podłokietniku w radiowozie położył stuzłotowy banknot. Jednemu z mundurowych powiedział, że chciałby, żeby jego żona się o tej sytuacji nie dowiedziała. Tłumaczył, że nie chce, aby małżonka policjanta była wobec tego stratna, więc daje mu te pieniądze na bombonierkę dla ukochanej.

Kolekcjonerzy w muzeum

 Kolekcjonerzy w muzeum :: Fot. Mariusz Czajkowski

Muzeum w Koszalinie zaprasza na giełdę kolekcjonerską, która odbędzie się w sobotę, 11 sierpnia, od godz. 11 do 14, w sali wystawowej placówki przy ulicy Młyńskiej 37-39. Wstęp wolny.

Na sierpniowej giełdzie można będzie obejrzeć kolekcje numizmatyczne, filatelistyczne, fotografie, odznaki wojskowe i sportowe oraz wiele innych przedmiotów. Właściciele kolekcji - tym razem z Koszalina i Świdwina - z pewnością podzielą się swoim doświadczeniem, odpowiedzą na pytania dotyczące zbiorów czy udzielą fachowej porady.

Kolejne spotkanie – tradycyjnie w drugą sobotę miesiąca – 8 września.

Wieści z Sianowa. Integracja na Orliku

 Wieści z Sianowa. Integracja na Orliku ::

Na Orliku 2012 w Sianowie odbył się  Integracyjny Dzień Sportowca.

W zawodach i konkursach wzięła udział spora grupa niepełnosprawnych.

Najlepszym Sportowcem roku 2012 został Józef Wocial, który otrzymał puchar Burmistrza Gminy i Miasta Sianów. Jedną z wielu atrakcji spotkania było wypuszczenie do nieba balonów z marzeniami. Imprezę zorganizował sianowski Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przy dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Wirtualna wiedza trafi pod strzechy

96 zestawów komputerowych z dostępem do internetu trafi jeszcze w tym miesiącu do instytucji i niezamożnych rodzin w gminie Sianów. Będą z nich za darmo korzystać przez trzy lata w ramach projektu Innowacyjna Gospodarka.

Komputery otrzyma ok. 60 rodzin, w których są uczące się dzieci, a które do tej pory nie mogły sobie pozwolić na zakup tego urządzenia. Koszt zakupu komputerów, ich instalacji, podłączenia Internetu, szkolenia i serwisowania to milion złotych.

Bezpieczne wakacje! Nowe place zabaw i boiska

Kolorowe, bezpieczne place zabaw, boiska wielofunkcyjne w gminie Sianów – tak wygląda realizacja programu „Rekreacyjno – turystyczne centra wsi”. Z nowych miejsc do aktywnego spędzania wolnego czasu cieszą się mali mieszkańcy 6 miejscowości,  w tym Maszkowa (patrz zdjęcie).

Budowa placów zabaw i boisk kosztowała 370 tys., zł, z tego ponad 200 tys. zł pochodzi z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Resztę dołożyła gmina.

Świetne wyniki szachistów z Pałacu Młodzieży

W dniach 3 do 5 sierpnia br. w Warszawie wychowankowie Pałacu Młodzieży z powodzeniem uczestniczyli w Mistrzostwach Polski Młodzików w Szachach Szybkich oraz  Mistrzostwach Polski Młodzików w Szachach Błyskawicznych.

- Mamy piękne wyniki indywidualne i drużynowe! - cieszy się Dariusz Długopolski, instruktor sekcji szachowej w Pałacu Młodzieży. - Gracjan Grzesik został wicemistrzem Polski do lat 8 w turnieju szachów błyskawicznych, w którym startowało 60 zawodników, oraz brązowym medalistą w turnieju szachów szybkich do lat 8 z udziałem 82 zawodników). Niedawno Gracjan został wicemistrzem Polski przedszkolaków na zawodach w Szczyrku, więc w sumie w tym roku zdobył już trzy medale na tak poważnych imprezach szachowych.

Strona 1326 z 1386

Oglądasz teraz: Start