Miasto - Tygodnik Koszaliński

Polonia znów zawita

 Polonia znów zawita :: Fot. Mariusz Czajkowski

Koszalin nazywany jest nie tylko letnią stolicą kabaretu, ale także miastem Wilniuków i Lwowiaków. Zasłużył na to miano dzięki wielkiej liczbie przesiedleńców z dawnych Kresów RP, którzy trafili na tzw. Ziemie Odzyskane po 1945 r. Od 1970 r. przybywają do nas Polacy z całego świata, głównie z krajów wschodniej Europy.

Już 5.lipca zacznie się kolejne Polonijne Lato.

Tydzień protestu działkowców

Krajowa Rada Polskiego Związku Działkowców ogłasza, w dniach 23 - 29 czerwca, Tydzień Protestu polskich działkowców.

Protest jest ogólnopolski i na celu ma obronę praw, tradycji i przyszłości działek w Polsce.

„Przyroda i my”

 „Przyroda i my” :: Fot. Mariusz Czajkowski

W Szkole Podstawowej nr 4 odbył się międzyszkolny konkurs przyrodniczo-ekologiczny. Wzięli w nim udział uczniowie klas III szkół podstawowych z Koszalina.

Dzieci przystąpiły do testu wielokrotnego wyboru. Pytania dotyczyły przyrody.

Kryminalni zatrzymali dilera!

Policjanci realizując czynności operacyjne zapukali do drzwi 23-latka mieszkającego w Koszalinie. W trakcie przeszukania mieszkania ujawnili kilkanaście woreczków z zawartością białego proszku.

Po przeważeniu okazało się, że mężczyzna posiadał ponad 460 gramów amfetaminy. Narkotyki ukrył w lodówce. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli również elektroniczną wagę.

Potrącenie rowerzysty

 Wypadek na Rokosowie :: Fot. Marek Łagocki

W sobotę krótko po godzinie 13 na ulicy Zwycięstwa w Koszalinie doszło do wypadku. Kierujący osobówką podczas otwierania drzwi zahaczył jadącego prawidłowo rowerzystę.

Pogotowie ratunkowe przewiozło ranną osobę do szpitala wojewódzkiego. Wiadome jest, że ten odbił się od drzwi i wpadł pod koła busa.

Odzyskali audi, bo przypadkowo zatrzymali pojazd do kontroli

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP na jednej z koszalińskich ulic zatrzymali do kontroli kierowcę Audi Q7. Po sprawdzeniu okazało się, że auto miało przebite numery identyfikacyjne.

Po odczytaniu prawdziwych znaków policjanci stwierdzili, że był to pojazd skradziony na terenie Ustki pod koniec maja tego roku.

Squash modny

 Squash modny :: Fot. Mariusz Czajkowski

Na wczasy ultra all inclusive w pięciogwiazdkowym hotelu w Turcji, z osobą towarzyszącą pojedzie koszalinianin Marcin Puciato.

To nagroda za zwycięstwo w turnieju w koszalińskim klubie Adria Squash, gdzie odbyła się trzecia i ostatnia edycja ogólnopolskich zawodów pod patronatem Polskiej Federacji Squasha ITAKA CUP KOSZALIN.

Festyn w „trzynastce”

Szkoła Podstawowa nr 13 przy ul. Rzemieślniczej 9 zaprasza na Festyn Rodzinny z okazji Dnia Szkoły bez przemocy.

Impreza odbędzie się w sobotę, 23 czerwca, o godz. 10 - 13.

Pożar w mieszkaniu

 Pożar w mieszkaniu przy Wyspiańskiego :: Fot. Marek Łagocki

W piątek późnym wieczorem w jednym z mieszkań przy ul. Wyspiańskiego w Koszalinie wybuchł pożar. Na miejscu działały trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej.

Po przybyciu na miejsce służb okazało się, że w kuchni płonął garnek. Właściciel lokalu najprawdopodobniej zasnął i zapomniał, że na kuchence zostawił gotującą się potrawę.

Strona 1327 z 1360

Oglądasz teraz: Start