Miasto - Tygodnik Koszaliński

Pieśń patriotyczna zagości w Koszalinie

 Pieśń patriotyczna zagości w Koszalinie :: Fot. Archiwum

 

Już 15 sierpnia, w święto Wojska Polskiego, w amfiteatrze odbędzie się I Festiwal Piosenki Patriotycznej i Wojskowej. Do udziału zgłosiło się 31 zespołów i troje solistów, nie tylko Koszalina i okolic, a także 30 wystawców.

Festiwal organizują Urząd Marszałkowski w Szczecinie, Delegatura Urzędu Województwa Zachodniopomorskiego, Stowarzyszenia Śpiewaczego „Śródmieście”, Centrum Kultury 105.

Więcej w nowym wydaniu Tygodnika Koszalińskiego MIASTO

Wspólne śpiewania pieśni powstańców warszawskich

W czwartek, 2 sierpnia, o godz.17.00, koszaliński oddział „Civitas Christiana” zaprasza na WSPÓLNE ŚPIEWANIE PIEŚNI POWSTAŃCZYCH. Poprzedzi to otwarcie wystawy upamiętniającej Powstanie Warszawskie ze zbiorów mieszkańców Koszalina.

Na ekspozycji przedstawione zostaną zdjęcia powstańców, dokumenty, broń, wyposażenie z okresu Powstania Warszawskiego, Dla przybyłych nie zabraknie przygotowanych na tę okazję Śpiewników Powstańczych, w tym "Zośki", "Marszu Mokotowa", "Hej chłopcy" i wielu innych pieśni. Śpiew poprowadzi Artur Szczeparski.

 

Koszalin odzyska port w Jamnie

 Koszalin odzyska port w Jamnie :: Fot. Archiwum

Inwestycja pn. „Zabezpieczenie przeciwpowodziowe zlewni jeziora Jamno wraz z rewitalizacją rzeki Dzierżęcinki – zabezpieczenie terenów zabudowanych miasta Koszalina” jest realizowana nie w pięciu, ale w siedmiu etapach. Całość ma kosztować 70 mln zł. Jest też szansa na powstanie mariny na jeziorze Jamno.

W środę, 1 sierpnia, rozpoczęła się budowa zbiornika retencyjnego na rzece Dzierżęcince, którego wartość przedprzetargowa wynosiła ok. 7 mln zł. Przetarg wygrała koszalińska firma Infrabud, która zbuduje zbiornik za 3,7 mln zł. Inwestycja finansowana jest z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie i  budżetu województwa.

Więcej w nowym wydaniu Tygodnika Koszalińskiego MIASTO

Ochotnicza straż dozbrojona

 Ochotnicza straż dozbrojona :: Fot. Archiwum

Organizatorem III Pikniku Lotniczego w Osiekach były Ochotnicza Straż Pożarna i Gmina Sianów. W tym roku strażacy zbierali na sprzęt ratowniczy. Sianowski klub 4X4 przekazał strażakom specjalistyczny dźwig, a Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu – łódź, żeby czuwać nad bezpieczeństwem na wodzie.

Piknik strażacy i mieszkańcy wsi Osieki w formie wolontariatu, a dochód z niego w całości posłuży na zakup sprzętu pożarniczego dla miejscowej jednostki dla poprawy bezpieczeństwa mieszkańców gminy.

Więcej w nowym wydaniu Tygodnika Koszalińskiego MIASTO

Walczyli i ginęli za wolność

 Walczyli i ginęli za wolność :: Fot. Archiwum

Około 18 tysięcy polskich żołnierzy i 180 tysięcy cywilów zginęło w wielkim patriotycznym zrywie w 1944 roku. W Koszalinie żyją wciąż ci, którzy bohatersko wtedy walczyli o wolność nie tylko stolicy, ale całego kraju. Wzięli oni w uroczystościach z okazji 68. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego przy pomniku Generała Władysława Sikorskiego.

Dzień Sportowca – impreza integracyjna

W Sianowie Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Środowiskowy Dom Samopomocy i Gminny Ośrodek Informacji dla Osób Niepełnosprawnych zapraszają na coroczny Dzień Sportowca. Impreza integracyjna odbędzie się w piątek, 3 sierpnia, o godz. 11 na boisku Orlik 2012 przy ulicy Adama Mickiewicza w Sianowie. W programie spotkania gry sportowe, konkursy zespołowe i wiele innych atrakcji.

W razie niepogody impreza zostanie przeniesiona do sali Gimanzjum Gminnego przy ul. Bolesława Chrobrego.

Chcą przyspieszenia inwestycji drogowych

Remont dróg i budowa nowych ulic, rewitalizacja Parku Książąt Pomorskich – te inwestycje trwają zbyt długo, co zwiększa ich koszty. To opinia radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Mieczysław Załuski, przewodniczący Klubu Radnych SLD, przypomina trwający miesiącami remont krótkiego odcinka między ulicami Połczyńską a Gnieźnieńską.

Rynek Staromiejski przed przemianą

Cztery oferty uczestniczą w przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy Rynku Staromiejskiego w Koszalinie i pełnienie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji prac budowlanych za 10 mln zł.

Swoje oferty z terminem wykonania na 28 lutego 2013 roku zgłosiły: Przedsiębiorstwo ARI z Poznania (kwota 139 tys. zł), Domino Grupa Architektoniczna Szczecin (516,6 tys. zł), Autorska Pracownia Architektoniczna Jacka Bułata z Poznania (498,15 tys. zł) i Izomorfis Szczecin Pracownia Piotra Fiuka (224 tys.198 zł).

Kolejką na jagody

Towarzystwo Miłośników Koszalińskiej Wąskotorówki organizuje wyjazd na jagody. Chętni mogą przyjść w niedzielę, 5 sierpnia, na dworzec przy ulicy Kolejowej 4, skąd o godz. 11 odjedzie pociąg do Manowa. Można nie tylko jechać do lasu, lecz też uczestniczyć w programie oferowanym przez towarzystwo, które w każdą niedzielę wakacji organizuje letnie przewozy koleją wąskotorową z możliwością obejrzenia zabytków i zorganizowania ogniska.

Strona 1327 z 1380

Oglądasz teraz: Start