Miasto - Tygodnik Koszaliński

Dyżury radnych

W poniedziałek, 6 sierpnia, w ramach Biura Porad Społecznych, w godz. 16 – 18, w siedzibie Rady Powiatowej SLD przy ul. Piłsudskiego 11 – 15, pokój nr 221, będzie dyżurowała radna zachodniopomorskiego sejmiku wojewódzkiego Małgorzata Chyła.

Oto dyżury koszalińskich radnych miejskich:

Rada Osiedla Wańkowicza - 7 sierpnia (wtorek), godz. 16 – 17,  ul. Fałata 9 - radny Sergiusz Karżanowski oraz członek RO Łucja Gogacz;

Rada Osiedla Kotarbińskiego - 7 sierpnia (wtorek), godz. 16 - 17, ul. Kotarbińskiego 7b/b - członek RO Halina Owczarczak;

Rada Osiedla Unii Europejskiej - 8 sierpnia (środa), godz. 17 – 18,  ul. Fińska  35 - członek RO Beata Adamska;

Rada Osiedla Śródmieście - 9 sierpnia (czwartek), godz. 16 – 18, ul. Andersa 24 -  członkowie Rady Osiedla: Krystyna Górka i Adam Jagielski oraz godz. 17 – 18 radny RM Ryszard Tarnowski.

„Byliśmy – Jesteśmy – Będziemy” na giełdzie

 „Byliśmy – Jesteśmy – Będziemy” na giełdzie :: Fot. Archiwum

Rada Powiatowa Sojuszu Lewicy Demokratycznej informuje, ze w niedzielę, 5 sierpnia, na terenie giełdy, wejście od strony osiedla Północ, w godz. 9.30 – 12.30, będą zbierane podpisy za pozostawieniem pomnika „Byliśmy - Jesteśmy – Będziemy” na Rynku Staromiejskim.

Letni poradnik kierowcy

 Letni poradnik kierowcy :: Fot. Mariusz Czajkowski

Według badań policji, okres od czerwca do września należy do najniebezpieczniejszych na polskich drogach. Do głównych przyczyn wypadków należą wzmożony ruch, zły stan jezdni czy przemęczenie. Na obiektywne warunki nie mamy wpływu, ale to, jak przygotujemy się do podróży zależy tylko od nas.

W ubiegłym roku największa liczba kolizji miała miejsce w czerwcu – było ich prawie 4 tysiące, w których rannych zostało prawie 5 tysięcy osób. W następnych miesiącach liczba wypadków przekroczyła 7 tysięcy, a obrażenia poniosło ponad 9 tysięcy osób. Specjaliści twierdzą, że o bezpieczeństwie jazdy często decydują także– z pozoru nieistotne dla kierowców kwestie: wygoda kierowcy, nieodpowiednia ochrona oczu lub zmęczenie.

Kuria ma nowego rzecznika

 Kuria ma nowego rzecznika :: Fot. Mriusz Czajkowski

Pochodzący z Koszalina ks. Wojciech Parfinowicz od 6 sierpnia br. będzie nowym rzecznikiem prasowym Kurii Biskupiej diecezji koszalińskiej – kołobrzeskiej. Obejmie też funkcję redaktora naczelnego diecezjalnego dodatku ogólnopolskiego tygodnika „Gość Niedzielny”. Na obu stanowiskach zastąpi ks. Dariusza Jaślarza, który został proboszczem parafii w Manowie.

Terror w Łabuszu! Agresywne kobiety

 Terror w Łabuszu! Agresywne kobiety :: Fot. Marek Łagocki

Mieszkańcy mają już dosyć obcowania ze starszą kobietą i jej córką, bo te awanturują się z byle jakiego powodu. Ostatnio kilku pracowników poszerzających drogę było chronionych przez strażników miejskich, ponieważ kobiety rzucały się na nich z młotkiem i sztychówką.

Ulica Starowiejska w Łabuszu przypomina prawdziwą wieś. Pozornie wydaje się, że panuje tam spokój i harmonia, niedaleko znajduje się przystań WOPR-u, gdzie wielu turystów przyjeżdża, aby popływać na jachtach i łódkach..Tymczasem dwie mieszkanki od wielu lat terroryzują mieszkańców. Chodzi o drogę do stojących i budujących się domostw przy ul. Trzech Dębów.

Więcej w nowym wydaniu Tygodnika Koszalińskiego MIASTO

Na Przylesiu wakacje bez nudy

 Na Przylesiu wakacje bez nudy :: Fot. Mariusz Czajkowski

Ponad 40 dzieci spędza wakacje na półkoloniach w Centrum Rozrywki „Na Pięterku” Koszalińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Przylesie”. W pierwszym tygodniu najmłodsi odwiedzili stajnię Zagrodę we Włokach w gminie Świeszyno i skansen chleba w Ustroniu Morskim.

W siedzibie CR mają do dyspozycji minibilarda, piłkarzyki i stół do ping ponga. W drugim tygodniu półkolonii dzieci wybiorą się na basen, do kina, a w klubie obejrzą spektakl w wykonaniu teatru z Krakowa. O nudzie w wakacje nie ma więc mowy.

Ostatni jarmark tego lata

Muzeum w Koszalinie zaprasza w niedzielę, 5 sierpnia, na Jarmark Jamneński.  Zgłosiło się ponad 60 uczestników. W ofercie: malarstwo i rzeźba, biżuteria, ozdoby i elementy dekoracji wnętrz, koronki, zabawki, torebki i mnóstwo innych. Ponadto stałe elementy: stoiska ze zdrową żywnością, wypiekami i miodami, zbiorami kolekcjonerów i książkami. Na poczekaniu można zamówić portret albo zrobić zdjęcie w monidle.

Jarmark potrwa w godz.11-18 na dziedzińcu Muzeum.

 

Kolejką na jagody

Towarzystwo Miłośników Koszalińskiej Wąskotorówki organizuje wyjazd na jagody. Chętni mogą przyjść w niedzielę, 5 sierpnia, na dworzec przy ulicy Kolejowej 4, skąd o godz. 11 odjedzie pociąg do Manowa.

Odjazdy pociągów do Manowa w niedzielę o godz. 11.00 i 17.00 (pociąg dla osób, które chcą tylko przejechać się ciuchcią!) z dworca Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej przy ulicy Kolejowej 4. Powrót z Manowa o godz. 15 i 18.

XIII Jarmark "Inwazja Smoków"

Strona 1330 z 1386

Oglądasz teraz: Start