Miasto - Tygodnik Koszaliński

Przy przebitym murze

Przy przebitym murze ::

Ręka w górę, kto spojrzał na archiwalne zdjęcie i od razu wiedział, w której części miasta jesteśmy, i z jakiej perspektywy obrazek wykonano? Wydaje mi się, że wielu osobom odpowiedź na to pytanie zajęła sporo czasu. Widzimy Dzierżęcinkę, a kształt mostków kojarzy się z centrum miasta, prawda? Czy widok pawilonu obok mostu znawcom dawnych pocztówek już coś mówi? „Ale gdzie? Z której strony?” – mogliby pytać inni koszalinianie. Dobrze. Koniec zgadywanek!

Więcej w nowym wydaniu Tygodnika MIASTO.

Dzień otwarty w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 21

Dzień otwarty w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 21 ::

Rodzicu! Jeśli szukasz zerówki lub odpowiedniej szkoły podstawowej dla swojego dziecka, koniecznie odwiedź nas 7 marca 2012r. o godzinie 17:00 w Dniu Otwartym szkoły!

Nasza szkoła znajduje się przy ul. Spasowskiego 14a na oś. „Północ”.

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty jak i na stronę internetową szkoły:  spi21koszalin.szkolnastrona.pl

Zapisy do zerówki i klasy pierwszej trwają do końca marca. Kwestionariusz podania do pobrania ze strony www lub w sekretariacie szkoły.

Dyrektor i nauczyciele SPI 21

„Bezpieczny senior” w Świeszynie

„Bezpieczny senior” w Świeszynie :: Fot. KMP Koszalin

Policjanci z Wydziału Prewencji KMP Koszalin odwiedzili mieszkańców gminy Świeszyno w ramach programu „Bezpieczny senior”. Spotkanie zostało zorganizowane w bibliotece wspólnie z radą sołecką oraz pracownikami GOPS.

Mł.asp. Magdalena Marzec informuje: - Dzięki pomocy gminy kilkunastu mieszkańców poznaje zasady korzystania z internetu. Dlatego mundurowi obecni na spotkaniu zwracali uwagę na niebezpieczeństwa związane z dostępem do sieci. Ostrzegali przed łatwowiernością i zalecali ostrożność w nawiązywaniu kontaktów z innymi internautami. Policjanci wytłumaczyli również seniorom, jakich zasad przestrzegać, by bezpiecznie zawierać transakcje w sieci. Obecni na spotkaniu przyznawali, że nie byli do końca świadomi zagrożeń czyhających na nich przy korzystaniu z internetu.

Z naszej poczty. Tydzień Kultury Fizycznej

Z naszej poczty. Tydzień Kultury Fizycznej ::

W Gimnazjum nr 9 im. Noblistów Polskich zakończył się Tydzień Kultury Fizycznej. W pierwszym dniu zmagań odbył się miedzygimnazjalny turniej trójek siatkarskich. Zespoły były podzielone na 2 grupy,rywalizując systemem „każdy z każdym”.do finału przechodziły dwie najlepsze drużyny z grupy. Po zaciętych meczach na I miejscu stanęły zawodniczki Gimnazjum nr 11 na II oraz III zawodniczki z Gimnazjum nr 9.

Następnego dnia odbył się VII szkolny turniej skoku wzwyż dziewcząt i chłopców. Wyniki klasyfikacji: dziewczęta – 1. Anita Sokołowska, 2. Paula Kowalczyk, 3. Kinga Górska; chłopcy – 1. Łukasz Konka, 2. Kamil Nieśpiał, 3. Jonatan Sobczak.

 

Akcja „Prędkość” na drogach

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie kontrolowali kierowców na drodze krajowej nr 6 i 11. W tym czasie ujawnili prawie 60 wykroczeń.

Policjanci z koszalińskiej drogówki prowadzili działania na obu drogach krajowych wiodących przez nasz powiat – nr 6 i 11. Mundurowi dysponowali ręcznymi miernikami prędkości oraz dwoma radiowozami z wideorejestratorami.

Koncert dedykowany Żołnierzom Wyklętym

Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" Oddział w Koszalinie zaprasza na koncert Andrzeja Kołakowskiego, który odbędzie się w piątek, 2 marca, o godz. 18.00 w sali kinowej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej przy Placu Polonii 1.

Koncert dedykowany jest żołnierzom Armii Krajowej, Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, Organizacji Wolność i Niezawisłość oraz innych formacji konspiracyjnych, walczących z systemem komunistycznym w latach 1944-1963.

 

Zima mija. Ile Koszalin wyda na poprawę stanu dróg?

Od kilku lat w Koszalinie z roku na rok zwiększa się kwota wydatkowana na drogi. O ile w 2007 r. przeznaczono na ten cel ponad 32,2 mln zł, w 2008 r. prawie 39 mln zł, w 2009 r. prawie 47,5 mln zł, to w 2011 r. ponad 64,2 mln zł.

Także w tym roku w budżecie miasta przeznaczono niemałe kwoty (prawie 87,4 mln zł) na modernizację i budowę nowych dróg. Czego zatem możemy się w 2012 r. spodziewać?

Jeszcze o atomie. List otwarty do wójt gminy Mielno

Zarząd Zrzeszenie Kupców i Przedsiębiorców w Koszalinie wyraża najwyższe uznanie Pani Wójt za pełną determinacji, pomysłowości - i mamy nadzieję - skuteczną walkę o niedopuszczenie do lokalizacji elektrowni atomowej na koszalińskim wybrzeżu. Organizacja nasza zrzesza wielu handlowców, gastronomików i hotelarzy, którzy swój byt związali z pasem nadmorskim i nie wyobrażają sobie innego źródła utrzymania jak rozwijający się ruch turystyczny. Mamy przekonanie, iż zła sława tego sposobu wytwarzania energii elektrycznej jest mocno zakorzeniona w naszym społeczeństwie (nie bez uzasadnienia), a to budzi obawy, iż po ostatnich wypadkach w Japonii trudno będzie turystów przekonać, iż najnowsze technologie są całkowicie bezpieczne, a inwestycja gwarantuje wyłącznie same pożytki.

Święto Kobiet w Domku Kata

Stowarzyszenie Śpiewacze "Śródmieście" w Koszalinie, Centrum Kultury 105, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki Delegatura w Koszalinie oraz Poseł na Sejm RP Stanisław Gawłowski zapraszają na wieczór artystyczny z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet oraz Roku Seniora pod patronatem Prezydenta Miasta Koszalina Piotra Jedlińskiego.

W programie występy: Stowarzyszenia Śpiewaczego "Śródmieście" pod kierownictwem Tomasza

Strona 1343 z 1345

Oglądasz teraz: Start