Miasto - Tygodnik Koszaliński

Koszałek popłynie od 30 czerwca

Po ponad 8-miesięcznej przerwie na wody Jamna powraca Koszałek. Statek w swój pierwszy rejs tego lata wypłynie w sobotę, 30 czerwca, o godz. 10.

Statek będzie pływał do dwóch przystani po drugiej stronie Jamna, pięć razy dziennie (godz. 10, 12, 14, 16, 18). Koszałek najpierw zatrzyma się na przystani, która znajduje się na granicy Mielna i Unieścia (Unieście II), a następnie popłynie do drugiej, która ulokowana jest na końcu Unieścia (Unieście I).

Wypadek na Jana Pawła II

  Wypadek na Jana Pawła II :: Fot. Mariusz Czajkowski

W poniedziałek rano na skrzyżowaniu ul. Śniadeckich z Jana Pawła II zderzyły się trzy samochody osobowe. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Okoliczności zdarzenia ustalają policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

Policjanci na festynie

Funkcjonariusze z koszalińskiej drogówki zaprezentowali najnowszy motocykl. Każdy chętny, mały i duży, mógł wsiąść na motor i zrobić siebie pamiątkowe zdjęcie. Podobnie było w przypadku policyjnego radiowozu, którego każdy zakamarek mogły poznać odwiedzające festyn dzieci.

Policjanci przygotowali również sprzęt, który można było na siebie nałożyć lub obejrzeć z bliska.

PREFERNECYJNA POŻYCZKA NA ROZPOCZĘCIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

  Inicjatywa JEREMIE wychodzi naprzeciw przedsiębiorcom :: Fot. Mariusz Czajkowski

Maciej Baranowicz – Kierownik Funduszu Pożyczkowego JEREMIE w Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w rozmowie z Tygodnikiem Koszalińskim MIASTO przybliża zasady ubiegania się po preferencyjną pożyczkę na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Dla kogo przeznaczona jest pożyczka na rozpoczęcie działalności gospodarczej?

Pod koniec czerwca wybierz się na dyżur radnych

Poniedziałek, 25 czerwca

*  w godz. 17-18 w siedzibie Rady Osiedla "Unii Europejskiej" przy ul. Fińskiej 35 dyżurować będzie członek RO - Krzysztof Szostak

Polonia znów zawita

 Polonia znów zawita :: Fot. Mariusz Czajkowski

Koszalin nazywany jest nie tylko letnią stolicą kabaretu, ale także miastem Wilniuków i Lwowiaków. Zasłużył na to miano dzięki wielkiej liczbie przesiedleńców z dawnych Kresów RP, którzy trafili na tzw. Ziemie Odzyskane po 1945 r. Od 1970 r. przybywają do nas Polacy z całego świata, głównie z krajów wschodniej Europy.

Już 5.lipca zacznie się kolejne Polonijne Lato.

Tydzień protestu działkowców

Krajowa Rada Polskiego Związku Działkowców ogłasza, w dniach 23 - 29 czerwca, Tydzień Protestu polskich działkowców.

Protest jest ogólnopolski i na celu ma obronę praw, tradycji i przyszłości działek w Polsce.

„Przyroda i my”

 „Przyroda i my” :: Fot. Mariusz Czajkowski

W Szkole Podstawowej nr 4 odbył się międzyszkolny konkurs przyrodniczo-ekologiczny. Wzięli w nim udział uczniowie klas III szkół podstawowych z Koszalina.

Dzieci przystąpiły do testu wielokrotnego wyboru. Pytania dotyczyły przyrody.

Kryminalni zatrzymali dilera!

Policjanci realizując czynności operacyjne zapukali do drzwi 23-latka mieszkającego w Koszalinie. W trakcie przeszukania mieszkania ujawnili kilkanaście woreczków z zawartością białego proszku.

Po przeważeniu okazało się, że mężczyzna posiadał ponad 460 gramów amfetaminy. Narkotyki ukrył w lodówce. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli również elektroniczną wagę.

Strona 1350 z 1384

Oglądasz teraz: Start