Miasto - Tygodnik Koszaliński

Premiera BTD: Gra w miłość

 Premiera w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym :: Fot. Fot. Izabela Rogowska (BTD)

W niedzielę, tuż po zakończeniu gali finałowej III KKM „m-teatr", obejrzymy premierę BTD: „Kobietę z przeszłości" w reżyserii Eweliny Marciniak.

Jej debiutancki spektakl „Nowe wyzwolenie" Stanisława Ignacego Witkiewicza wygrał ubiegłoroczny „m-teatr", a we wtorek widzowie obejrzeli jej wersję opowiadania „Zbrodnia" Witolda Gombrowicza.

Szkolenie z pierwszej pomocy dla seniorów

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza seniorów na instruktaż udzielania pierwszej pomocy.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 18 czerwca, w godz. 10.00 - 12.00, w auli Filii Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej przy ul. Jedności 7.

Chiński masowiec zwany „Koszalin”

 Koszalin na morzach i oceanach :: Fot. Urząd Miasta Koszalin

190 m długości, 28,5 m szerokości, 10,4 m zanurzenia i 38 tys. ton wyporności, taki statek zbudowali Chińczycy w stoczni Xingang w mieście Tianjin niedaleko Pekinu. Inwestorem jest Polska Żegluga Morska.

Statek M/s „Koszalin”będzie pływał po morzach i oceanach z różnym ładunkiem, promując nasze miasto. Jego matką chrzestną została Teresa Żurowska, prezydent Stowarzyszenia Kiwanis International Klub Koszalin.

Płonął samochód

W nocy strażacy wyjeżdżali do pożaru auta. Przy ulicy Budowniczych płonął mercedes. W akcji gaśniczej uczestniczyły dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej.

Straty to blisko 40 tysięcy złotych.

ZUS w internecie

 ZUS w internecie :: Fot. Mariusz Czajkowski

Opłata składek i sprawdzenie ich wysokości, przesłanie dokumentów bez wychodzenia z domu i rezerwacja wizyty w oddziale, to główne zalety Platformy Usług Elektronicznych, którą w połowie czerwca uruchomił w całej Polsce Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Beata Kalkowska, naczelnik Wydziału Obsługi Klientów i Korespondencji Oddziału ZUS w Koszalinie, przekonuje, że internetowa forma kontaktu i załatwiania spraw znacznie ułatwi życie klientom tej instytucji.

List Czytelnika : Komunia – czas radości, czas rozczarowań

Droga Redakcjo, minął maj – miesiąc komunii, wielkich emocji, wzruszeń, a dla mnie czas wielkiego rozczarowania. Moje młodsze dziecko po raz pierwszy miało przystąpić do komunii świętej w moim ulubionym miejscu spotkań eucharystycznych - w koszalińskiej katedrze.

W katedrze, do której chodziłam jako dziecko, w której również przyjmowałam pierwszą komunię świętą i do której zawsze chętnie wracałam.

Wnioskowanie o mieszkanie

 W tym budynku zamieszkają 33 rodziny :: Fot. Marek Łagocki

Niewiele już zostało do zakończenia prac budowlanych na ulicy Lechickiej. Tam stanął budynek komunalny. Znajdują się w nim 33 mieszkania.

Każde po 40 metrów kwadratowych. W dziewięciu lokalach zamieszkają osoby niepełnosprawne.

Wpadł z amfetaminą

Idącego nocą 33-latka zauważyli mundurowi na jednej z ulic w centrum miasta. Ten z kolei na widok radiowozu przyspieszył kroku wzbudzając zainteresowanie patrolu.

Policjanci zatrzymali auto i rozpoczęli legitymowanie mężczyzny.

Ćwiczenia dla kobiet w ciąży

Fitnesstudio DomiNika przy ul. Franciszkańskiej104B zaprasza przyszłe mamy 23 czerwca(sobota) od godz.16.00 na pokaz ćwiczeń przygotowujących do porodu. Będą to zajęcia z elementami Pilaste, Bodu Ball, Yogi,  zakończone ćwiczeniami oddechowymi i relaksem.

Proponowany trening jest bezpieczny, został dostosowany do każdego trymestru ciąży i wieku mamy. Przeznaczony jest dla już aktywnych przyszłych mam, jak i tych, które dopiero chcą rozpocząć ćwiczenia.

Strona 1350 z 1376

Oglądasz teraz: Start