Miasto - Tygodnik Koszaliński

Dwa miliony na drogę

Koszalin otrzyma 2 mln zł z rezerwy budżetu państwa na przebudowę ulicy Bohaterów Warszawy wraz z robotami budowlanymi na wiadukcie.

Zarząd Dróg Miejskich w Koszalinie ogłosi przetarg na wyłonienie wykonawcy prac, który przebuduje 730-metrowy odcinek bardzo uczęszczanej drogi.

„Dzięki RPO”

 Kampania Urzędu Marszałkowskiego  :: Fot. Mariusz Czajkowski

Trwa kampania promocyjna Regionalnego Programu Operacyjnego ph. „Dzięki RPO”, która promuje projekty realizowane przy udziale jego środków, jak budowa filharmonii czy hali widowiskowo-sportowej w Koszalinie.

- Celem kampanii jest uświadomienie mieszkańcom, jak wiele zmienia się w naszym regionie dzięki inwestycjom RPO - powiedział Andrzej Jakubowski, wicemarszałek województwa.

Zbliża się Wielki Test Języka Angielskiego

Jednego dnia, w jednym miejscu, mieszkańcy Koszalina napiszą test wielokrotnego wyboru, który określi ich poziom znajomości języka angielskiego.

Celem imprezy jest bezpłatne sprawdzenie kompetencji języka angielskiego mieszkańców naszego miasta, przedstawienie wyniku testu każdemu uczestnikowi wraz z opisem poziomu, przedstawienie uśrednionego wyniku dla naszego miasta do publicznej wiadomości w mediach. Wielki Test Języka Angielskiego jest wydarzeniem prestiżowym pod Patronatem Prezydenta Miasta Koszalina.

Początki piłki nożnej w Koszalinie i okręgu

 Olimpiada Obozowa w obozie II D Grossborn w 1944 r., na zdjęciu nagrodę w sztafecie na 200 m odbiera Zygmunt Weiss (przed wojna olimpijczyk Igrzysk w Paryżu i Amsterdamie), z rąk płk. dypl. I. Izdebskiego.  :: Fot. Zdzisław Purol, zbiory Muzeum w Koszalinie

W comiesięcznym cyklu ciekawych tematów z historii Koszalina i regionu, dzisiaj prezentujemy Państwu początki piłki nożnej. Euro 2012, tuż, tuż, warto więc przypomnieć organizację pierwszych polskich rozgrywek piłkarskich na Ziemi Koszalińskiej – tj. na Olimpiadzie Obozowej w Grossborn w 1944 i Święcie Dożynek i Sportu w Koszalinie w 1945.

Pierwszą z imprez ilustrujemy unikalnymi zdjęciami obozowymi Zdzisława Purola, które znajdują się w zbiorach koszalińskiego Muzeum.

"m-teatr” już wkrótce

Siedem spektakli konkursowych, dwa towarzyszące, premiera, dwa warsztaty, przedstawienia plenerowe i dyskusje – to program trzecich Koszalińskich Konfrontacji Młodych „m-teatr". Festiwal rusza 12 czerwca, potrwa pięć dni.

Kiedy okazało się, że w tegorocznym budżecie na kulturę przy nazwie „m-teatr" widnieje liczba zero miłośnicy teatru z niedowierzaniem kręcili głową. Jak to możliwe, by impreza, która w tak błyskawicznym tempie wyniosła Koszalin do roli jednego z najważniejszych miejsc na mapie teatralnej w kraju mogła zniknąć z naszego kalendarza kulturalnego.

Szczepienie przed seksem

 Szczepienie przed seksem :: Fot. Archiwum

Rozmowa ze Zbigniewem Celewiczem, kierownikiem Kliniki Medycyny Matczyno - Płodowej i Ginekologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie o akcji szczepień w Koszalinie

Co może powodować wirus HPV?

Historyczne dni

W kinie Kryterium do 12 czerwca br. można oglądać wystawę Michała Ruczyńskiego z Instytutu Pamięci Narodowej.

Ekspozycja składa się z dwóch części: „Tango Koszalińskiej Solidarności” oraz „Narodziny wolności i wybory czerwcowe”.

Urodziny Galerii "Emka"

 10 lat Galerii

W weekend koszalińska Galeria "Emka" świętowała swoje 10-lecie. Na mieszkańców czekało wiele atrakcji. Były koncerty, występy i pokaz fajerwerków. Atrakcje przyciągnęły tłumy.

Największym zainteresowaniem cieszyła się loteria, w której to klienci mogli zdobyć 10 kart naładowanych 1000. złotych.

Wakacje po angielsku

Diakonia Koszalin oraz Parafia Ewangelicko-Augsburska w Koszalinie zapraszają na dzieci w wieku 7-14 lat na English Camp - półkolonie z językiem angielskim.

Zapisy już się rozpoczęły. Liczba miejsc ograniczona. – Już po raz drugi, do Koszalina na zaproszenie Parafii Luterańskiej i Diakonii Koszalin, przyjeżdża dziesięcioosobowa grupa Amerykanów– informuje Izabela Główka-Sokołowska z Diakonii Koszalin.

Strona 1352 z 1376

Oglądasz teraz: Start