Miasto - Tygodnik Koszaliński

Raduszka świętuje z „Orlikiem”

W sobotę, 23 czerwca, Rada Osiedla Raduszka organizuje piknik rodzinny na terenie osiedla. Impreza połączona jest z oddaniem do użytku nowego „Orlika”, który znajduje się przy ul. Łubinów.

Zabawa rozpoczyna się o godz. 10 i potrwa pięć godzin.

Wypadek na "jedenastce"

 Wypadek na skrzyżowaniu przy Rosnowie :: Fot. Mariusz Czajkowski

W piątek przed godziną 14 na drodze krajowej nr 11 doszło do poważnego w skutkach wypadku. Kierujący golfem wymusił pierwszeństwo wyjeżdżając ze skrzyżowania od Rosnowa.

W wyniku tego doszło do poważnego wypadku. Trzy osoby trafiły do szpitala.

Kradł stal

Dzięki czujności pracowników ochrony jednego z koszalińskich kompleksów handlowych policjanci z II komisariatu zatrzymali mężczyznę, który ukradł metalowe elementy wyposażenia centrum.

Oprócz niego zarzuty usłyszał też mężczyzna, który pomagał w zbyciu aluminium.

Młodzi uwielbiają czytać

 Młodzi uwielbiają czytać :: Fot. Mariusz Czajkowski

Wojciech Widłak, autor książek dla dzieci, odwiedził Szkołę Podstawową nr 7.

Placówka została laureatem ogólnopolskiego konkursu ogłoszonego przez Wydawnictwo „Nowa Era” i „Świerszczyk” na najlepsze hasła promujące czytelnictwo.

Rodzina, zdrowie i bezpieczeństwo

Atrakcji będzie mnóstwo,  aby bawić się zdrowo i bezpiecznie, dopóki starczy nam sił i ochoty – zapowiada Jakub Pyżanowski, prezes Zarządu Obiektów Sportowych.

Już po raz drugi spółka miejska, Centrum Kultury 105, grupa firm pod znakiem Made in Koszalin i policja zapraszają mieszkańców do udziału w Pikniku Zdrowia i Bezpieczeństwa.

Czy radna zataiła dochody?

 Radna skłamała? :: Fot. Archiwum

Nasz Czytelnik (proszący o anonimowość) zaalarmował:

- Pani Anita Awstric jest długoletnią radną powiatu koszalińskiego. Piastuje wysokie funkcje, dlatego nie wierzę, że sprawa, którą chcę państwa zainteresować, wynikła z przypadkowych zaniedbań.

Rozbój na Połtwaskiej

Dwaj mężczyźni i kobieta to osoby zatrzymane w sprawie rozboju do jakiego doszło wczoraj w nocy w centrum Koszalina. Pokrzywdzonemu zabrali między innymi kurtkę i telefon komórkowy. Od wtorku cała trójka przebywa w policyjnym areszcie. Dziś zajmie się nimi prokuratura, a potem najprawdopodobniej sąd.

Do zdarzenia doszło we wtorek kilka minut po północy. Pokrzywdzony mężczyzna, który mieszka poza Koszalinem, wracał z pracy do domu. Czekając na pierwszy poranny autobus spacerował ulicami miasta.

Mała pomoc ma wielkie znaczenie

 Mała pomoc ma wielkie znaczenie :: Fot. Archiwum Gimnazjum nr 11

Uczniowie Gimnazjum nr 11 przez 4 miesiące pomagali „Po sąsiedzku” w ramach projektu grantowego. Placówka jest wojewódzkim zwycięzcą w swej kategorii programu grantowego w ramach VI edycji programu „Szkoła bez przemocy”.

Dwie wolontariuszki, razem z wieloma innymi uczniami z całej Polski, pojechały do Warszawy na podsumowanie projektu. Koszalinianki odebrały dyplom z rąk bramkarza reprezentacji Polski w piłce nożnej, Wojciecha Szczęsnego.

„Zamaskowani z bronią wpadli do naszego sklepu!”

Właściciele sklepu spożywczego „Yogi” przy ulicy Dworcowej nie mogą się otrząsnąć po tym co wydarzyło się w środę rano. Będąca w sklepie Pani Wioletta została zaatakowana przez uzbrojonych w pistolety gazowe bandytów.

Kobieta oberwała kolbą w głowę. Nie zadziałała nawet antynapadówka. Policja szuka sprawców rozboju.

Strona 1352 z 1384

Oglądasz teraz: Start