Miasto - Tygodnik Koszaliński

40-lecie diecezjalnej rodziny

 40-lecie diecezji :: Fot. Kamil Jurkowski

28.06.1972 r. papież Paweł VI ogłosił bullę, czyli specjalny dokument, ustanawiający nową kanoniczną organizację kościelną na Ziemiach Zachodnich i Północnych.

Wcześniej, od zakończenia wojny, granica na Odrze i Nysie była uznawana jako tymczasowa, dlatego Kościół rzymskokatolicki nie regulował szczegółowo kwestii administracyjnych. W bulli jest zapis o utworzeniu diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Sposób na korki

Kierowcy jadący ulicą Jana  Paderewskiego i skręcający w ulicę Gnieźnieńską napotykają - zwłaszcza w godzinach szczytu - na spore korki.

Mimo możliwości skrętu w prawo z dwóch pasów tworzy się od czasu do czasu spory sznur  pojazdów oczekujących na przejazd.

Poważny wypadek w jednostce wojskowej

 Wypadek, ranni - to tylko ćwiczenia :: Fot. Mariusz Czajkowski

W piątek rano na terenie Centrum Szkolenia Sił Powietrznych przy ul. Wojska Polskiego w Koszalinie doszło do poważnego wypadku.

Kierująca samochodem uderzyła w drzewo. Pojazd po zderzeniu zapalił się. Ranną kobietą zajęli się ratownicy medyczni.

Wystawa w komendzie

Włączając się do ogólnopolskiej akcji Noc Muzeów Komenda Miejska Policji w Koszalinie przygotowuje atrakcje dla mieszkańców naszego miasta i zaprasza do obejrzenia specjalnie przygotowanej plenerowej wystawy.

Wszystkie osoby zainteresowane poznaniem historii Policji będą mogły zapoznać się z wyjątkowymi i unikalnymi eksponatami. Między godziną 18.00 a 21-30, na terenie Komisariatu II przy ul. Krakusa i Wandy (wejście od strony ul. Lechickiej), zwiedzającym prezentowany będzie sprzęt policyjny.

Wyprzedzają mimo zakazu

 Wyprzedzają mimo zakazu :: Fot. Mariusz Czajkowski

O tym, że kierowcy nie przestrzegają przepisów jadąc drogą prowadzącą do Jamna wiedzą już wszyscy. Ostatnio brawurowa jazda hondy zakończyła się poważnym wypadkiem. Powodem było wyprzedzanie na zakazie, prędkość i alkohol.

Do wypadku doszło 10 maja po godzinie 22. za Osiedlem Unii Europejskiej tuż przy ogrodach działkowych. Kierujący hondą wpadł w poślizg.

Ojciec bestia za kratami

Sąd Okręgowy w Koszalinie skazał Z. M. na 13 lat pozbawienia wolności. Zwyrodnialec wielokrotnie gwałcił swoją córkę. Szokujące jest to, że trwający wiele dni koszmar 9- latki nagrywał telefonem komórkowym.

Cała gehenna dziecka rozpoczęła się w sierpniu 2010 roku. Przez około rok do 13 czerwca 2011 dziecko miało być gwałcone przez ojca.

Trudny dostęp na przystań

 Interwencja

Mieszkańcy Koszalina i okolic, którzy wybierają się po świeżą rybę prosto z morza do przystani rybackiej w Unieściu, muszą bardzo uważać, by nie złamać nogi na krzywych płytkach chodnika, który prowadzi do niej prowadzi.

Nierówna nawierzchnia jest szczególnie niebezpieczna dla dzieci w wózkach i osób, które poruszają się o kulach lub na wózkach inwalidzkich.

Napadł na kobietę

19-latek usłyszał zarzut zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci z I komisariatu ustalili, że we wtorek nad ranem zaatakował idącą chodnikiem kobietę.

Podbiegł do niej i zaczął szarpać za torebkę, którą miała przewieszoną przez ramię. W pewnym momencie, gdy nie udało mu się jej zerwać, przewrócił się pociągając za sobą pokrzywdzoną.

Jacek Kurski rozbił BMW. Interweniowała policja

 Europoseł Kurski rozbił BMW :: Fot. Mariusz Czajkowski

W czwartek popołudniu prywatny kierowca Jacka Kurskiego z Solidarnej Polski uszkodził zaparkowany przed wejściem do Biblioteki Publicznej samochód marki BMW.

Po spotkaniu z mieszkańcami europoseł spisał oświadczenie z młodym właścicielem pojazdu. Do kolizji doszło podczas cofania.

Strona 1372 z 1380

Oglądasz teraz: Start