Miasto - Tygodnik Koszaliński

Denary dla najlepszych firm

 Denary dla najlepszych firm :: Fot. Mariusz Czajkowski

Znamy już firmy, nagrodzone przez środowisko biznesowe prestiżową nagrodą gospodarczą Koszaliński Denar.

Po raz pierwszy kapituła konkursu odwiedziła oceniane przedsiębiorstwa.

Badania dla seniorów

Przychodnia Clinika przy ul. Okulickiego 24 A i sieć aptek Dbam o Zdrowie organizują Dzień Seniora w sobotę, 19.maja w godz. 9.-13.

Będzie można bezpłatnie wykonać badania słuchu, zbadać poziom cukru we krwi, cholesterolu, CRP, zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi, a także zrobić badanie ekg i skorzystać z porady lekarza internisty.

Nasze akademiczki czwarte w kraju

 Nasze akademiczki czwarte w kraju :: Fot. Kamil Jurkowski

Zakończył się już sezon 2011/2012 dla piłkarek ręcznych AZS Politechnika Koszalińska. Zajęły one ostatecznie w rozgrywkach ekstraklasy czwarte miejsce.

W sobotę, 12 maja w trzecim meczu o brązowe medale w rywalizacji do trzech zwycięstw przegrały u siebie z SPR Lublin 31:41.

Zatrzymani za wielokrotną kradzież paliwa

Przedstawienie zarzutów za siedemnaście kradzieży paliwa trzem zatrzymanym osobom to efekt pracy policjantów z Wydziału Prewencji Komisariatu II w Koszalinie. Dwaj mężczyźni i kobieta w ostatnich tygodniach bez płacenia tankowali na stacjach w całym mieście. Teraz wszystkim grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Młodszy aspirant Magdalena Marzec infromuje: W ostatnich dniach policjanci z Zespołu ds. Wykroczeń i Rewiru Dzielnicowych II komisariatu w Koszalinie zrealizowali dwie sprawy dotyczące kradzieży paliwa. Pierwsza dotyczyła dwóch mężczyzn w wieku 20 i 22 lat, którzy od lutego bez płacenia tankowali na stacjach w naszym mieście. Używali do tego dwóch samochodów, opla i fiata. W tym celu ukradli również siedem kompletów tablic rejestracyjnych z różnych pojazdów. W ten sposób zatankowali benzynę i olej napędowy o łącznej wartości ponad dwóch tysięcy złotych. Skradzionego paliwa używali w swoich samochodach, kiedy przemieszczali się po mieście lub podróżowali.

Wybierz się na dyżur radnych

Poniedziałek, 14 maja

*  w godz. 17-18 w siedzibie Rady Osiedla "Unii Europejskiej" przy ul. Fińskiej 35 dyżurować będzie członek RO - Dariusz Kwapisz...

Kierował mercedesem mając ponad 3 promile alkoholu

 Pijany kierowca zatrzymany :: Fot. Mariusz Czajkowski

W czwartek wieczorem koszalińscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował mercedesem w stanie nietrzeźwości.

Badanie alkomatem wykazało u 32-letniego mężczyzny blisko 3,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymanemu grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Cenne punkty Gwardii i Bałtyku

 Cenne punkty Gwardii i Bałtyku :: Fot. Mariusz Czajkowski

W grupie Bałtyckiej III ligi piłkarskiej rozegrano mecze 27. kolejki. Sezon powoli zbliża się do końca i każdy wywalczony punkt ma duże znaczenie.

Gwardia Koszalin odniosła kolejne zwycięstwo i zainkasowała trzy punkty, a Bałtyk Koszalin wywalczył cenny punkt na wyjeździe.

Więzienie za zabójstwo przez esemesy

W Sądzie Okręgowym w Koszalinie zakończył się proces w sprawie głośnego morderstwa do jakiego doszło ponad rok temu w Mielenku Drawskim. Dokładnie 24 lutego 2011 roku 22-letni Damian P. z Zamościa trzykrotnie dźgnął nożem Radosława S..

Powodem było to, że denat podawał się za kobietę i romansował z oskarżonym przez esemesy. Zabójce skazano na 6 lat więzienia.

Przewoził papierosy bez akcyzy

 Policjanci zabezpieczyli papierosy bez akcyzy :: Fot. KMP Koszalin

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy, którzy pełnili w czwartek służbę w Bobolicach, zatrzymali do kontroli jadącego tamtędy  fiata. Sprawdzając wnętrze pojazdu, w przewożonych przez 46-letniego kierowcę tapicerowanych meblach, mundurowi ujawnili papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Sprawę przejęli policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą koszalińskiej komendy.

Strona 1376 z 1381

Oglądasz teraz: Start