Miasto - Tygodnik Koszaliński

Akcja straży pożarnej na giełdzie

 Wyciek gazu w Koszalinie :: Fot. Mariusz Czajkowski

W czwartek po godzinie 20. służby ratunkowe otrzymały informacje o wycieku gazu z pojazdu.

Ten zaparkowany był na ulicy Okulickiego w Koszalinie. Fakt, że gaz wyciekał w terenie zabudowanym spowodował szybkie działanie strażaków.

Przeglądamy majątki radnych

Samorządowcy mieli czas do końca kwietnia na przedstawienie swoich oświadczeń majątkowych za 2011 rok.

Koszalińscy radni z obowiązku wywiązali się na czas.

Więzienie za zabójstwo mężczyzny

 Osioł w mieście :: Fot. Mariusz Czajkowski

W Sądzie Okręgowym w Koszalinie zakończył się proces w sprawie głośnego morderstwa do jakiego doszło ponad rok temu w Mielenku Drawskim.

Dokładnie 24 lutego 2011 roku 22-letni Damian P. z Zamościa trzykrotnie dźgnął nożem Radosława S..

Poznaj losy przodków

Konkurs historyczny dla gimnazjalistów z Koszalina i regionu organizuje koszalińskie stowarzyszenie Dzieci Wojny wspólnie z Gimnazjum nr 6. Jest on organizowany z przerwami już od 2002 roku.

Konkurs jest skierowany do młodzieży. Chodzi o to by dotarli w rodzinie do osób, które pochodzą z kresów wschodnich lub mają doświadczenia wojenne. Poprzez wywiady, spotkania lub opracowania dokumentów czy zdjęć mają przedstawić wojenne losy tych ludzi.

Osioł wyciągnięty z opałów

 Osioł w mieście :: Fot. Mariusz Czajkowski

W mieście można spotkać dorosłego osła. Ten porusza się po terenie jednej z hurtowni przy Bohaterów Warszawy w Koszalinie.

Zwierzę przebywało pod gołym niebem. Teraz ma już schronienie i dobre pożywienie.

Modlitwa za prezydentów

Kwiaty pod pomnikiem prezydentów Kaczyńskiego i Koczorowskiego na Górze Chełmskiej złożyli przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości oraz Koszalińskiego Klubu Gazety Polskiej.

We wtorek minęła rocznica odsłonięcia pomnika. Na górze Chełmskiej zebrali się członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości.

Sukcesy festiwalowe

 Sukcesy festiwalowe :: Fot. CK 105

Wiktoria Wizner i Madzia Krzemińska uczestniczące w zajęciach Mini Studia Poezji I Piosenki Ewy Turowskiej przy Centrum Kultury 105 w Koszalinie odniosły sukcesy na festiwalach w Szczecinie i w Warszawie.

Madzia Krzemińska, po dwóch etapach eliminacji dostała się - w sobotę (5 maja).- do FINAŁU "Zaczarowanej Piosenki" Anny Dymnej, który odbędzie się 6 czerwca w Krakowie.

Plaga pijaczków

Koszalińska Straż Miejska walczy z osobami pijącymi alkohol w miejscach publicznych. Piękna pogoda zachęca do popełniania tego wykroczenia. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy nałożono już 250 mandatów na kwotę 19 tysięcy złotych.

Ostatnio kontrolowano sportową dolinę, parki miejskie, i teren przy ratuszu.

TOP TOYS liczy na Was!

 TOP TOYS liczy na Was! :: Fot. Got To Dance - Tylko Taniec

Grupa TOP TOYS wystąpiła w drugim półfinałowym odcinku na żywo programu TV Polsat „Got To Dance - Tylko Taniec”. Dzięki sms'om TOP TOYS zdobył pierwsze miejsce i grupa dostała się do głównego FINAŁU.

Dziękujemy wszystkim za oddane głosy i liczymy na ponowne wsparcie!

Strona 1377 z 1380

Oglądasz teraz: Start