Miasto - Tygodnik Koszaliński

Miasto nieznane. Trudne początki

Pamięci Jakuba Rokickiego (1876 – 1952) – pierwszego powojennego muzealnika.

Na cmentarzu komunalnym w Koszalinie przy ul. Gnieźnieńskiej, na skraju kwatery grobowej nr 45 – 53, znajduje się grób Jakuba Rokickiego, pierwszego powojennego kustosza Muzeum w Koszalinie.

Prezes PiS w bibliotece

 Kaczyński w Koszalinie :: Fot. Mariusz Czajkowski

Jak zapowiadaliśmy, w  niedzielę gościł w Koszalinie Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Polityk spotkał się z mieszkańcami w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej przy placu Polonii 1.

Noc muzeów z policją w tle

W tym roku po raz pierwszy Komenda Miejska Policji w Koszalinie włączyła się do ogólnopolskiej akcji Noc Muzeów.

Dzięki uprzejmości jednego z policjantów, który jest właścicielem imponującej kolekcji przedmiotów związanych z formacją, przygotowano dla mieszkańców miasta plenerową wystawę.

Remisy naszych drużyn

 Remisy naszych drużyn :: Fot. Mariusz Czajkowski

W 28. kolejce spotkań w rozgrywkach piłkarskiej III ligi Bałtyckiej drużyny z Koszalina, czyli Bałtyk i Gwardia zanotowały remisy.

Gwardziści zremisowali 0:0 w wyjazdowym meczu z broniącym się przed spadkiem Chemikiem Police. Koszalinianie tym samym spadli na piątą pozycję, a na czwartą wróciła Cartusia Kartuzy, który zarobiła o dwa punkty więcej, bo pokonała na wyjeździe Drawę Drawsko Pomorskie 1:0.

Miasto patronat: Koszalińskie mini Euro 2012

Piątek, 18 maja, to ostatni dzień, w którym oficjalnie można się zapisać na piłkarski turniej piłkarski „Koszalińskie mini Euro 2012”. Mogą grać także seniorzy, bo doszła kategoria wiekowa : 21 - 25 lat. Zapisało się blisko 20 drużyn.

Odpadła z wykazu kategoria wiekowa: 13-16 lat, bo zainteresowanie było znikome. Podobny turniej dla szkół podstawowych i gimnazjalnych organizuje za to Koszaliński Związek Piłki Nożnej.

40-lecie diecezjalnej rodziny

 40-lecie diecezji :: Fot. Kamil Jurkowski

28.06.1972 r. papież Paweł VI ogłosił bullę, czyli specjalny dokument, ustanawiający nową kanoniczną organizację kościelną na Ziemiach Zachodnich i Północnych.

Wcześniej, od zakończenia wojny, granica na Odrze i Nysie była uznawana jako tymczasowa, dlatego Kościół rzymskokatolicki nie regulował szczegółowo kwestii administracyjnych. W bulli jest zapis o utworzeniu diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Sposób na korki

Kierowcy jadący ulicą Jana  Paderewskiego i skręcający w ulicę Gnieźnieńską napotykają - zwłaszcza w godzinach szczytu - na spore korki.

Mimo możliwości skrętu w prawo z dwóch pasów tworzy się od czasu do czasu spory sznur  pojazdów oczekujących na przejazd.

Poważny wypadek w jednostce wojskowej

 Wypadek, ranni - to tylko ćwiczenia :: Fot. Mariusz Czajkowski

W piątek rano na terenie Centrum Szkolenia Sił Powietrznych przy ul. Wojska Polskiego w Koszalinie doszło do poważnego wypadku.

Kierująca samochodem uderzyła w drzewo. Pojazd po zderzeniu zapalił się. Ranną kobietą zajęli się ratownicy medyczni.

Wystawa w komendzie

Włączając się do ogólnopolskiej akcji Noc Muzeów Komenda Miejska Policji w Koszalinie przygotowuje atrakcje dla mieszkańców naszego miasta i zaprasza do obejrzenia specjalnie przygotowanej plenerowej wystawy.

Wszystkie osoby zainteresowane poznaniem historii Policji będą mogły zapoznać się z wyjątkowymi i unikalnymi eksponatami. Między godziną 18.00 a 21-30, na terenie Komisariatu II przy ul. Krakusa i Wandy (wejście od strony ul. Lechickiej), zwiedzającym prezentowany będzie sprzęt policyjny.

Strona 1377 z 1386

Oglądasz teraz: Start