Miasto - Tygodnik Koszaliński

Zajęcia z funkcjonariuszami

 Zajęcia z policjantami :: Fot. KMP Koszalin

Już od trzech lat mundurowi z koszalińskich jednostek policji współpracują z Computer College w Koszalinie. Swoją wiedzą i zawodowym doświadczeniem dzielą się z młodzieżą uczącą się w klasach o profilu policyjnym.

Policjanci są opiekunami kilku profilowanych klas. Większość młodych osób, które zdecydowały się na naukę według przyjętego przez nie programu interesuje się pracą policji.

Trwa Rok Janusza Korczaka

W bieżącym roku mija 70 lat od śmierci tego wybitnego lekarza i pedagoga i 100 lat założenia przez niego pierwszego Domu Sierot mieszczącego się w Warszawie.

Z tej okazji w SP 18 miała miejsce prezentacja multimedialna o życiu i dorobku tego wybitnego pedagoga.

Akcja straży pożarnej na giełdzie

 Wyciek gazu w Koszalinie :: Fot. Mariusz Czajkowski

W czwartek po godzinie 20. służby ratunkowe otrzymały informacje o wycieku gazu z pojazdu.

Ten zaparkowany był na ulicy Okulickiego w Koszalinie. Fakt, że gaz wyciekał w terenie zabudowanym spowodował szybkie działanie strażaków.

Przeglądamy majątki radnych

Samorządowcy mieli czas do końca kwietnia na przedstawienie swoich oświadczeń majątkowych za 2011 rok.

Koszalińscy radni z obowiązku wywiązali się na czas.

Więzienie za zabójstwo mężczyzny

 Osioł w mieście :: Fot. Mariusz Czajkowski

W Sądzie Okręgowym w Koszalinie zakończył się proces w sprawie głośnego morderstwa do jakiego doszło ponad rok temu w Mielenku Drawskim.

Dokładnie 24 lutego 2011 roku 22-letni Damian P. z Zamościa trzykrotnie dźgnął nożem Radosława S..

Poznaj losy przodków

Konkurs historyczny dla gimnazjalistów z Koszalina i regionu organizuje koszalińskie stowarzyszenie Dzieci Wojny wspólnie z Gimnazjum nr 6. Jest on organizowany z przerwami już od 2002 roku.

Konkurs jest skierowany do młodzieży. Chodzi o to by dotarli w rodzinie do osób, które pochodzą z kresów wschodnich lub mają doświadczenia wojenne. Poprzez wywiady, spotkania lub opracowania dokumentów czy zdjęć mają przedstawić wojenne losy tych ludzi.

Osioł wyciągnięty z opałów

 Osioł w mieście :: Fot. Mariusz Czajkowski

W mieście można spotkać dorosłego osła. Ten porusza się po terenie jednej z hurtowni przy Bohaterów Warszawy w Koszalinie.

Zwierzę przebywało pod gołym niebem. Teraz ma już schronienie i dobre pożywienie.

Modlitwa za prezydentów

Kwiaty pod pomnikiem prezydentów Kaczyńskiego i Koczorowskiego na Górze Chełmskiej złożyli przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości oraz Koszalińskiego Klubu Gazety Polskiej.

We wtorek minęła rocznica odsłonięcia pomnika. Na górze Chełmskiej zebrali się członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości.

Sukcesy festiwalowe

 Sukcesy festiwalowe :: Fot. CK 105

Wiktoria Wizner i Madzia Krzemińska uczestniczące w zajęciach Mini Studia Poezji I Piosenki Ewy Turowskiej przy Centrum Kultury 105 w Koszalinie odniosły sukcesy na festiwalach w Szczecinie i w Warszawie.

Madzia Krzemińska, po dwóch etapach eliminacji dostała się - w sobotę (5 maja).- do FINAŁU "Zaczarowanej Piosenki" Anny Dymnej, który odbędzie się 6 czerwca w Krakowie.

Strona 1378 z 1381

Oglądasz teraz: Start