Miasto - Tygodnik Koszaliński

Amazonki zapraszają na Morską

Stowarzyszenie Koszaliński Klub Amazonka zaprasza panie wraz z przyjaciółmi na spotkanie, którego gościem będzie Irena Kuncewicz, poetka i pisarka, malarka i rzeźbiarka.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 15 maja, o godz. 17 w siedzibie klubu przy ul. Morskiej 9.

Ćwiczyli przed EURO 2012

 Ćwiczą przed Euro :: Fot. KMP Koszalin

Ćwiczenia całej V Kompanii NPP odbywają się co najmniej raz w roku, by szkolić policjantów z zakresu zabezpieczenia imprez masowych oraz działania w pododdziałach zwartych.

Każdy z plutonów na co dzień prowadzi szkolenia w swoich jednostkach. W wyznaczonych terminach policjanci zbierają się w jednym miejscu, aby symulację wydarzeń rozegrać mogła cała kompania. Dzięki temu można wypracować jednolitą taktykę działania w przypadku naruszenia porządku w trakcie imprezy masowej.

Sprawdzali trzeźwość kierowców

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy sprawdzali dziś rano trzeźwość kierowców.

Patrole kontrolowały kierujących wjeżdżających do miasta od strony ulicy Gnieźnieńskiej.

Denary dla najlepszych firm

 Denary dla najlepszych firm :: Fot. Mariusz Czajkowski

Znamy już firmy, nagrodzone przez środowisko biznesowe prestiżową nagrodą gospodarczą Koszaliński Denar.

Po raz pierwszy kapituła konkursu odwiedziła oceniane przedsiębiorstwa.

Badania dla seniorów

Przychodnia Clinika przy ul. Okulickiego 24 A i sieć aptek Dbam o Zdrowie organizują Dzień Seniora w sobotę, 19.maja w godz. 9.-13.

Będzie można bezpłatnie wykonać badania słuchu, zbadać poziom cukru we krwi, cholesterolu, CRP, zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi, a także zrobić badanie ekg i skorzystać z porady lekarza internisty.

Nasze akademiczki czwarte w kraju

 Nasze akademiczki czwarte w kraju :: Fot. Kamil Jurkowski

Zakończył się już sezon 2011/2012 dla piłkarek ręcznych AZS Politechnika Koszalińska. Zajęły one ostatecznie w rozgrywkach ekstraklasy czwarte miejsce.

W sobotę, 12 maja w trzecim meczu o brązowe medale w rywalizacji do trzech zwycięstw przegrały u siebie z SPR Lublin 31:41.

Zatrzymani za wielokrotną kradzież paliwa

Przedstawienie zarzutów za siedemnaście kradzieży paliwa trzem zatrzymanym osobom to efekt pracy policjantów z Wydziału Prewencji Komisariatu II w Koszalinie. Dwaj mężczyźni i kobieta w ostatnich tygodniach bez płacenia tankowali na stacjach w całym mieście. Teraz wszystkim grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Młodszy aspirant Magdalena Marzec infromuje: W ostatnich dniach policjanci z Zespołu ds. Wykroczeń i Rewiru Dzielnicowych II komisariatu w Koszalinie zrealizowali dwie sprawy dotyczące kradzieży paliwa. Pierwsza dotyczyła dwóch mężczyzn w wieku 20 i 22 lat, którzy od lutego bez płacenia tankowali na stacjach w naszym mieście. Używali do tego dwóch samochodów, opla i fiata. W tym celu ukradli również siedem kompletów tablic rejestracyjnych z różnych pojazdów. W ten sposób zatankowali benzynę i olej napędowy o łącznej wartości ponad dwóch tysięcy złotych. Skradzionego paliwa używali w swoich samochodach, kiedy przemieszczali się po mieście lub podróżowali.

Wybierz się na dyżur radnych

Poniedziałek, 14 maja

*  w godz. 17-18 w siedzibie Rady Osiedla "Unii Europejskiej" przy ul. Fińskiej 35 dyżurować będzie członek RO - Dariusz Kwapisz...

Kierował mercedesem mając ponad 3 promile alkoholu

 Pijany kierowca zatrzymany :: Fot. Mariusz Czajkowski

W czwartek wieczorem koszalińscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował mercedesem w stanie nietrzeźwości.

Badanie alkomatem wykazało u 32-letniego mężczyzny blisko 3,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymanemu grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Strona 1382 z 1388

Oglądasz teraz: Start