Miasto - Tygodnik Koszaliński

Plenerowa wystawa przed ratuszem

Od najbliższego poniedziałku tj. od 28 maja (przez ok. 1,5 miesiąca) na Rynku Staromiejskim w Koszalinie będzie można obejrzeć przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej w Szczecinie wystawę: „Wrogowie Polski Ludowej. Konspiracja antykomunistyczna na Pomorzu Zachodnim 1945-1956”

Wystawa została przygotowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Szczecinie, jej autorami są: Pracownicy IPN: Magdalena Semczyszyn i Grzegorz Czapski.

Czarny czwartek, czyli juwenalia po koszalińsku

 Drugi dzień Juwenaliów za nami :: Fot. Marek Łagocki

Studenci potrafią dużo wytrzymać, nawet pobudkę syreną strażacką o 7 rano. Tak właśnie rozpoczął się kolejny dzień rządów studentów w naszym mieście.

Jak co roku, plan wypełniony był atrakcjami po brzegi. Każdy z pewnością mógł wczoraj znaleźć coś dla siebie.

Uwaga na oszustów!

Kobieta i mężczyzna w wieku około 30-40 lat  wyłudzają od starszych mieszkańców Koszalina po 199 złotych.

Twierdzą, że pracownicy Urzędu Miejskiego  w Koszalinie wylosowali ich z okazji Dni Koszalina.

Dzień Matki w Szpitalu Wojewódzkim

 Matki nowonarodzonych otrzymały prezenty :: Fot. Marek Łagocki

Czego życzyć wszystkim mamom z okazji ich święta? Oczywiście zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia. Dla nich i dla ich pociech. Tylko nowe pokolenie jest skuteczną receptą na kryzys gospodarczy.

Z okazji Dnia Matki dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego przygotowała niespodziankę dla pacjentek na oddziale położniczym.

Koszalińska Wąskotorówka wznawia wakacyjne połączenia do Manowa. Ciuchcia wyruszy także w najbliższą niedzielę

Towarzystwo Miłośników Koszalińskiej Wąskotorówki organizuje przejazd z okazji Dni Koszalina. Pociąg odjedzie o godzinie 11:00 z dworca przy ulicy Kolejowej 4.

Pociąg powrotny zostanie uruchomiony o godzinie 15. Na miejscu zostanie zorganizowane ognisko oraz wyjście na strzelnicę myśliwską i Czaplą Górę.

Najtańsza w województwie pożyczka dla przedsiębiorców

 Najtańsza w województwie pożyczka dla przedsiębiorców :: Fot. Mariusz Czajkowski

Maciej Baranowicz, kierownik Funduszu Pożyczkowego JEREMIE w Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, w rozmowie z Tygodnikiem Miasto zaprasza na seminarium „Rozwiń swoją firmę z Inicjatywą JEREMIE” oraz odpowiada w jaki sposób, w tak trudnych dla przedsiębiorców czasach pozyskać środki finansowe na rozwój działalności gospodarczej."

W kwietniu odbyła się konferencja w Koszalinie, w której uczestniczyło ponad dziewięćdziesięciu przedsiębiorców  z regionu. Czy w związku z tak dużym zainteresowaniem Państwa ofertą, planowane są kolejne spotkania promujące Inicjatywę JEREMIE?

Hospicjum bez dyrektora

Beata Bezmian, która kierowała hospicjum przez trzy lata dostała wypowiedzenie.

Nowe władze stowarzyszenia wybrane w marcowych wyborach zdecydowały, że placówka musi mieć nowego szefa. Zainteresowani, którzy spełniają wymagania mogą składać oferty do końca maja.

Napadli, pobili, okradli

 Zatrzymani za rozbój :: Fot. Mariusz Czajkowski

15-latek razem z 41-letnim kompanem upatrzyli sobie nocą wracającego ulicami miasta mężczyznę. Przypuszczając, że może mieć przy sobie coś wartościowego dwaj koledzy poszli za nim.

Gdy doszli do miejsca, gdzie nikt nie mógł ich zobaczyć, zaatakowali mężczyznę. Starszy przewrócił go na ziemię, a młodszy przeszukał jego kieszenie. Znalazł w nich 50 złotych, etui z dokumentami oraz telefon komórkowy. Zabrali wszystkie przedmioty i uciekli.

Radio Jantar skończyło 40 lat. Jubileusz świętowano w koszalińskim CK105

W kinie Kryterium wystąpiły zespoły Kasprzycki Gitar Trio, oraz formacja Bez Jacka. Na koncert zaproszono osoby związane z radiem oraz wszystkich miłośników poezji śpiewanej.

Przygotowano film ukazujący 40 lat historii studenckiego radia. Była to sentymentalna podróż w czasie. Wystąpili  starzy i obecni radiowcy.

Strona 1382 z 1395

Oglądasz teraz: Start