Miasto - Tygodnik Koszaliński

Zatrzymani za wielokrotną kradzież paliwa

Przedstawienie zarzutów za siedemnaście kradzieży paliwa trzem zatrzymanym osobom to efekt pracy policjantów z Wydziału Prewencji Komisariatu II w Koszalinie. Dwaj mężczyźni i kobieta w ostatnich tygodniach bez płacenia tankowali na stacjach w całym mieście. Teraz wszystkim grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Młodszy aspirant Magdalena Marzec infromuje: W ostatnich dniach policjanci z Zespołu ds. Wykroczeń i Rewiru Dzielnicowych II komisariatu w Koszalinie zrealizowali dwie sprawy dotyczące kradzieży paliwa. Pierwsza dotyczyła dwóch mężczyzn w wieku 20 i 22 lat, którzy od lutego bez płacenia tankowali na stacjach w naszym mieście. Używali do tego dwóch samochodów, opla i fiata. W tym celu ukradli również siedem kompletów tablic rejestracyjnych z różnych pojazdów. W ten sposób zatankowali benzynę i olej napędowy o łącznej wartości ponad dwóch tysięcy złotych. Skradzionego paliwa używali w swoich samochodach, kiedy przemieszczali się po mieście lub podróżowali.

Wybierz się na dyżur radnych

Poniedziałek, 14 maja

*  w godz. 17-18 w siedzibie Rady Osiedla "Unii Europejskiej" przy ul. Fińskiej 35 dyżurować będzie członek RO - Dariusz Kwapisz...

Kierował mercedesem mając ponad 3 promile alkoholu

 Pijany kierowca zatrzymany :: Fot. Mariusz Czajkowski

W czwartek wieczorem koszalińscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował mercedesem w stanie nietrzeźwości.

Badanie alkomatem wykazało u 32-letniego mężczyzny blisko 3,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymanemu grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Cenne punkty Gwardii i Bałtyku

 Cenne punkty Gwardii i Bałtyku :: Fot. Mariusz Czajkowski

W grupie Bałtyckiej III ligi piłkarskiej rozegrano mecze 27. kolejki. Sezon powoli zbliża się do końca i każdy wywalczony punkt ma duże znaczenie.

Gwardia Koszalin odniosła kolejne zwycięstwo i zainkasowała trzy punkty, a Bałtyk Koszalin wywalczył cenny punkt na wyjeździe.

Więzienie za zabójstwo przez esemesy

W Sądzie Okręgowym w Koszalinie zakończył się proces w sprawie głośnego morderstwa do jakiego doszło ponad rok temu w Mielenku Drawskim. Dokładnie 24 lutego 2011 roku 22-letni Damian P. z Zamościa trzykrotnie dźgnął nożem Radosława S..

Powodem było to, że denat podawał się za kobietę i romansował z oskarżonym przez esemesy. Zabójce skazano na 6 lat więzienia.

Przewoził papierosy bez akcyzy

 Policjanci zabezpieczyli papierosy bez akcyzy :: Fot. KMP Koszalin

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy, którzy pełnili w czwartek służbę w Bobolicach, zatrzymali do kontroli jadącego tamtędy  fiata. Sprawdzając wnętrze pojazdu, w przewożonych przez 46-letniego kierowcę tapicerowanych meblach, mundurowi ujawnili papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Sprawę przejęli policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą koszalińskiej komendy.

Poznaj losy przodków

Konkurs historyczny dla gimnazjalistów z Koszalina i regionu organizuje koszalińskie stowarzyszenie Dzieci Wojny wspólnie z Gimnazjum nr 6. Jest on organizowany z przerwami już od 2002 roku.

Konkurs jest skierowany do młodzieży. Chodzi o to by dotarli w rodzinie do osób, które pochodzą z kresów wschodnich lub mają doświadczenia wojenne. Poprzez wywiady, spotkania lub opracowania dokumentów czy zdjęć mają przedstawić wojenne losy tych ludzi.

Miasto patronat: Gratulujemy laureatom!

 Laureaci konkursu gościli w naszej siedzibie :: Fot. Mariusz Czajkowski

„Szybki PiT, szybka kasa” – to hasło, które na swym rysunku umieścił 12-letni Jakub Chrząszcz, jeden z laureatów konkursu plastycznego„Szybki PiT”. Jego organizatorem był Urząd Skarbowy w Koszalinie i nasza gazeta.

Wiele dzieci obsługuje Internet lepiej, niż dorośli. Dlatego to właśnie młode pokolenie zachęcało starsze do wysyłania zeznań podatkowych drogą elektroniczną.

Wpadli nieuczciwi znajomi

W środę i czwartek policjanci z koszalińskich komisariatów czterem osobom przedstawili zarzuty kradzież rzeczy, ale przede wszystkim zarzuty włamania na konta bankowe i podejmowania z nich środków.

Dwie pierwsze osoby, kobietę i mężczyznę, którzy za pomocą internetu przelewali pieniądze z rachunku pokrzywdzonej na swoje zatrzymali dzielnicowi z I komisariatu. Ustalili, że para, której pod swoją nieobecność kobieta udostępniła mieszkanie, odnalazła tam numery rachunków, hasła i inne dane, dzięki którym miała dostęp do jej konta poprzez sieć internetową.

Strona 1383 z 1388

Oglądasz teraz: Start