Miasto - Tygodnik Koszaliński

Gwardia wygrała z Kotwicą, a Bałtyk przegrał z Pogonią

 Gwardia wygrała z Kotwicą, a Bałtyk przegrał z Pogonią :: Fot. Mariusz Czajkowski

W rozegranej awansem w środę, 23 maja ostatniej kolejce spotkań w grupie Bałtyckiej III ligi, Bałtyk Koszalin przegrał u siebie z Pogonią Barlinek 0:3, a Gwardia Koszalin pokonała na wyjeździe 1:0 walczącą do tego momentu o awans do II ligi Kotwicę Kołobrzeg.

Piłkarze Bałtyku mimo porażki nadal mają szansę na utrzymanie się w rozgrywkach. Wszystko zależeć będzie od tego jak spiszą się w sobotę, 26 maja w meczu 29. kolejki, która będzie ostatnia w tym sezonie.

Kaczyński w Koszalinie: To jest ziemia zapomniana

Spotkanie rozpoczęło odśpiewanie hymnu. Kaczyńskiego powitali kwiatami przedstawiciele młodzieżówki.

- To jest ziemia zapomniana. Ale nie zapomniana przez Polaków, lecz przez władzę. Szanse tej ziemi nie są wykorzystywane - zaczął przemówienie Jarosław Kaczyński.

Kontrowersje wokół pomnika Pileckiego. Historia jednak sfałszowana

 Kontrowersje wokół Pileckiego :: Fot. Mariusz Czajkowski

Radny miejski Grzegorz Niski z Komitetu Obrony Lewicowych Tradycji zarzuca miastu fałszowanie historii. Chodzi o pomnik rotmistrza Pileckiego, postawiony na skwerze w rejonie ul. Pileckiego.

Zgodę na postawienie pomnika dostał Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej z Koszalina.

Miasto zarabia na spóźnialskich

Ponad 450 tys. zł w 2011 r. i 300 tys. zł w pierwszej połowie 2012 r. zaoszczędził Koszalin na wykonawcach, którzy nie dotrzymali terminu realizacji inwestycji.

Później niż zakładano oddano do użytku, między innymi dwa Orliki, drogi na osiedlu Unii Europejskiej oraz szalet miejski przy ul. Młyńskiej.

Zatrzymano pracownicę starostwa. Kobieta wywołała alarm bombowy

 Pracowniczka starostwa zatrzymana za alarm bombowy :: Fot. Mariusz Czajkowski

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP Koszalin zatrzymali kobietę, która w środowe popołudnie zawiadomiła o podłożeniu ładunku wybuchowego w budynku Starostwa Powiatowego.

Szybko okazało się, że był to głupi i nieodpowiedzialny żart. Podobnie było w przypadku 18-latka, który w lutym postawił na nogi służby w związku z rzekomą bombą w szkole przy ul. Morskiej.

Radosny marsz rodzin

Po raz drugi w Koszalinie przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny.

Stanie się to w niedzielę, 3 czerwca. W marszu wezmą udział m.in. wolontariusze i członkowie Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbe, Caritas, Polskiego Czerwonego Krzyża, Domu Samotnej Matki, harcerze i skauci Royal Rangers Koszalin i Fundacji Po Piąte.

Nasi karatecy z tytułami mistrza i wicemistrza Europy

 Nasi karatecy z tytułami mistrza i wicemistrza Europy :: Fot. Mariusz Czajkowski

Dwa medale wywalczyli karatecy Koszalińskiego Klubu Karate Kyokushin podczas rozegranych w hiszpańskiej Saragossie XXVI Otwartych Mistrzostwach Europy w Karate Kyokushin.

„Krążek” z najcenniejszego kruszcu zdobył Krzysztof Guze, który rywalizował w kumite chłopców w wieku 12-13 lat w kategorii wagowej +60 kg.

Dzień dziecka w komendzie

W czwartek, 31 maja 2012 roku, w godzinach 10.00 - 13.00 Komenda Miejska Policji w Koszalinie organizuje spotkanie z okazji Dnia Dziecka.

Wszystkie maluchy z naszego miasta i powiatu o każdej pełnej godzinie mogą przyjść do komendy wraz z opiekunami.

34 Tydzień Kultury Studenckiej oficjalnie rozpoczęty

 Juwenalia 2012 rozpoczęte :: Fot. Mariusz Czajkowski

Klucze do miasta odebrali studenci, teraz oni będą w nim rządzić. Na co dzień puste ulice Koszalina, studenci chowają się w pubach, akademikach i stancjach, wczoraj setkami ruszyli na ulice. Miasto ożyło.

Oficjalne otwarcie popularnych TKSów zakończyło się przejazdo-przemarszem z Politechniki na osiedle akademickie. Tam też rozpoczęła się fiesta i jedna wielka impreza.

Strona 1383 z 1395

Oglądasz teraz: Start