Miasto - Tygodnik Koszaliński

Miasto patronat: Gratulujemy laureatom!

 Laureaci konkursu gościli w naszej siedzibie :: Fot. Mariusz Czajkowski

„Szybki PiT, szybka kasa” – to hasło, które na swym rysunku umieścił 12-letni Jakub Chrząszcz, jeden z laureatów konkursu plastycznego„Szybki PiT”. Jego organizatorem był Urząd Skarbowy w Koszalinie i nasza gazeta.

Wiele dzieci obsługuje Internet lepiej, niż dorośli. Dlatego to właśnie młode pokolenie zachęcało starsze do wysyłania zeznań podatkowych drogą elektroniczną.

Wpadli nieuczciwi znajomi

W środę i czwartek policjanci z koszalińskich komisariatów czterem osobom przedstawili zarzuty kradzież rzeczy, ale przede wszystkim zarzuty włamania na konta bankowe i podejmowania z nich środków.

Dwie pierwsze osoby, kobietę i mężczyznę, którzy za pomocą internetu przelewali pieniądze z rachunku pokrzywdzonej na swoje zatrzymali dzielnicowi z I komisariatu. Ustalili, że para, której pod swoją nieobecność kobieta udostępniła mieszkanie, odnalazła tam numery rachunków, hasła i inne dane, dzięki którym miała dostęp do jej konta poprzez sieć internetową.

Lisia rodzina w centrum miasta

 Lisia rodzina w centrum miasta :: Fot. Kamil Jurkowski

Pracownicy koszalińskiego schroniska wraz z inspektorami Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami złapali lisice. Ta w centrum miasta urządziła sobie schronienie.  O norze dzikich zwierząt zaalarmowali zaniepokojeni pracownicy pobliskiej komendy.

Lisią mamę napotkać można było przy komendzie policji na Zwycięstwa. Tam w jednym z kanałów ciepłowniczych zwierzę urządziło schronienie. Na świat przyszły małe liski. Z relacji mieszkańców wynika, że jest ich kilka. Niestety pracownikom schroniska nie udało się wydostać zwierzątek, ponieważ są zbyt małe. Do momentu ich wyłapania schronisko dokarmia małe liski mięsem i konserwami.

Jarosław Kaczyński w Koszalinie

20 maja do Koszalina przyjeżdża Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Program wizyty przewiduje spotkanie z mieszkańcami o godz. 11.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Plac Polonii 1.

Optymistyczne Przedszkole nr 3

 Optymistyczne przedszkole :: Fot. Przedszkole

Śpiewająco i kolorowo odbyły się obchody I Święta Optymizmu w Przedszkolu 3 w Koszalinie.

Dzieci, z poszczególnych grup, przebrane w kolory tęczy zaprezentowały swoje talenty w "Gali Optymistycznych Talentów".

Kradli i podpalali

Jak ustalili policjanci, mężczyźni są kolegami. Dwóch z nich, 31-latek i 19-latek, spotkało się pod koniec zeszłego tygodnia.

Razem spożywali alkohol, a potem, gdy już zapadła noc, chodzili po mieście bez celu. Gdy szli jedną z ulic straszy chłopak wszedł na teren znajdującej się nieopodal posesji i zniknął na tyłach zabudowań.

Wypadek na Władysława IV

 Wypadek na drodze między Koszalinem a Jamnem :: Fot. Mariusz Czajkowski

W czwartek krótko po godzinie 22 na drodze prowadzącej do Jamna doszło do poważnego w skutkach wypadku.

Kierujący hondą zjechał z drogi i wbił się w skarpę. Siła uderzenia była bardzo duża. Osobówka odbiła się i przelatując nad innymi pojazdami wylądowała na drodze.

Hotelik dla zwierząt znów działa

Przed wakacjami warto pomyśleć o zapewnieniu opieki naszym czworonożnym przyjaciołom.

Po przerwie wznawia działalność Hotelik Pupilek.

Zajęcia z funkcjonariuszami

 Zajęcia z policjantami :: Fot. KMP Koszalin

Już od trzech lat mundurowi z koszalińskich jednostek policji współpracują z Computer College w Koszalinie. Swoją wiedzą i zawodowym doświadczeniem dzielą się z młodzieżą uczącą się w klasach o profilu policyjnym.

Policjanci są opiekunami kilku profilowanych klas. Większość młodych osób, które zdecydowały się na naukę według przyjętego przez nie programu interesuje się pracą policji.

Strona 1395 z 1399

Oglądasz teraz: Start