Miasto - Tygodnik Koszaliński

Igrzyska maluchów

We wtorek, 29 maja, o godz. 10 na stadionie ZOS Bałtyk (w razie braku pogody w hali ZOS-Gwardii przy ul. Fałata) odbędą się III Igrzyska Przedszkolaków.

Gościem specjalnym będzie Kajetan Broniewski, trzykrotny olimpijczyk i medalista igrzysk w Barcelonie.

Gwardia czwarta, a Bałtyk nie uratował się przed spadkiem

 Gwardia czwarta, a Bałtyk nie uratował się przed spadkiem :: Fot. Mariusz Czajkowski

W sobotę, 26 maja zakończył się sezon 2011/2012 w grupie Bałtyckiej piłkarskiej III ligi. Piłkarze Gwardii Koszalin zajęli ostatecznie czwarte miejsce, a Bałtyk Koszalin uplasował się na czternastej pozycji i tym samym zanotował spadek do IV ligi.

W ostatniej kolejce spotkań obie koszalińskie drużyny zanotowały porażki. Gwardziści, którzy grali w mocno rezerwowym składzie walczyli przed własną widownią z broniącym się przed spadkiem Dębem Dębno i przegrali 1:2.

Specjaliści od serca

Do Kołobrzegu na międzynarodową konferencję naukową przyjedzie ok. 500 lekarzy, pielęgniarek i techników zajmujących diagnostyką i leczeniem zaburzeń rytmu serca.

Wiosenną Konferencję Sekcji Rytmu Serca (29 maja – 1 czerwca) organizuje Oddział Kardiologii Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie pod kierunkiem dr. n.med. Elżbiety Zinki, wspólnie z dr. Przemysławem Mitkowskim, przewodniczącym Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Największa w historii Koszalina "Bitwa Wodna"

 :: Fot. Marek Łagocki

Blisko tysiąc osób wzięło udział w organizowanej przez Parlament Studencki "Wielkiej Bitwie Wodnej". Emocji nie brakowało. Pękło ponad 15 tysięcy balonów napełnionych wodą.

Walka trwała kilkanaście minut. Zawodnicy obu drużyn rzucali się wzajemnie balonami. Efekt był zdumiewający. Prawie wszyscy byli kompletnie przemoczeni. Mimo to studenci tegoroczną bitwę uznają za najlepszą rozrywkę podczas Juwenaliów.

Eko Targi w Gwardii

W dniach 26 – 27 maja mieszkańcy mogą uczestniczyć w Eko Targach. Impreza przebiegnie w myśl haseł:

Zdrowie – Wypoczynek – Uroda - Smaki z natury w hali Gwardii przy ulicy Fałata 34 w Koszalinie. Przyjść można w godz. 10 – 18. Wstęp bezpłatny.

Uderzył w słupki i porzucił auto. Dlaczego?

 Zjechał z drogi i sciął słupki. Kierowca zbiegł:: Fot. Marek Łagocki

W sobotę krótko po godzinie 4. nad ranem na ulicy Kościuszki w Koszalinie doszło do nietypowej kolizji. Kierujący oplem podczas skrętu stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku tego zjechał z drogi, uderzył w krawężnik i ściął słupki.

Kierowca i pasażerowie zbiegli z miejsca zdarzenia.

Pecha Kucha Night w amfiteatrze

Za nami 9 edycja Pecha Kuchy w Koszalinie. Za każdym razem w innym miejscu, z innymi ludźmi, w innej atmosferze. Łączy to jedno – chęć podzielenia się z innymi swoją pasją, pracą, cząstką swojego życia.

Zasady Pecha Kuchy są banalnie proste. Opowiadasz o czym chcesz dysponując 20 slajdami puszczanymi przez 20 sekund każdy.

Staranował i uciekł

 Staranował słupki i uciekł :: Fot. Mariusz Czajkowski

Nieznany kierowca ciągnika siodłowego z naczepą podczas wykonywania manerwru skrętu uszkodził słupki odgradzające ulicę od chodnika.

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ul. Pileckiego z Piłsudskiego.

Masz problem? Idź do swego radnego

Poniedziałek, 28 maja

*  w godz. 17-18 w siedzibie Rady Osiedla "Unii Europejskiej" przy ul. Fińskiej 35 dyżurować będzie członek RO - Jarosław Piotrowski

Strona 1395 z 1409

Oglądasz teraz: Start