Miasto - Tygodnik Koszaliński

Festyn z kolejką

Towarzystwo Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej zaprasza na festyn 15 lipca. Festyn odbędzie się w Rosnowie na plaży w godzinach 12-16. Organizatorzy to Rada Osiedla Rosnowo oraz Towarzystwo Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej.

W programie gry i zabawy dla dzieci, dmuchany zamek, megachińczyk, opowieść o skarbach zatopionych w Jeziorze Rosnowskim, przejazdy drezyną ręczną, ognisko z kiełbaskami. Wyjazdy z Koszalina o godz. 11 i 15, wyjazdy z Rosnowa o godz. 13.30 i 17.30. Możliwość zakupu biletów przez portal e-podróżnik www.e-podroznik.pl.

NOWY NUMER TYGODNIKA MIASTO JUŻ W SPRZEDAŻY

  MIASTO   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Nowy numer Tygodnika Miasto w sprzedaży w każdy piątek, a w nim: najważniejsze informacje tygodnia z naszego miasta, ciekawe, interesujące reportaże, najwięcej zdjęć z najciekawszych wydarzeń.
UWAGA!!! Kupując  Tygodnik MIASTO otrzymujesz dodatkowo, przejrzysty, 32-stronicowy program telewizyjny z opisami większości kanałów. CENA GAZETY BEZ ZMIAN!

„Serce mam po lewej stronie”

  Krystyna Kościńska   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Rozmowa z Krystyną Kościńską, przewodniczącą Rady Miejskiej w Koszalinie
Po której stronie ma pani serce?
– Miałam i mam po lewej stronie. To nie przynależność partyjna decyduje o poglądach, o spojrzeniu na świat. Uważam, że przez prawie trzy ostatnie lata udowodniłam, że rzeczywiście tak jest. W klubie radnych Platformy Obywatelskiej, do którego należę większość radnych, to symboliczne usytuowanie serca, związane z ich poglądami, również ma po lewej stronie. Dlatego też udało się zrealizować kilka punktów mojego programu wyborczego, z którymi szłam do wyborów z listy SLD. Nad niektórymi jeszcze pracujemy i mam nadzieję, że zyskają akceptację również innych radnych.

Schaby w Mielnie

Koncert zespołu Formacja Nieżywych Schabuff, odbędzie się w najbliższy piątek  14 lipca o godz. 20 na deptaku przy ul. Kościuszki w Mielnie.

Razem z wokalistą Olkiem Klepaczem, przy dźwiękach jednego z największych przebojów zespołu „Lato” uczestnicy będą czarować lato w Mielnie.

Jazda na sekundnikach

Jesteś kierowcą? Zdarza ci się stać na skrzyżowaniu ze światłami tyle czasu, że mógłbyś zaplanować przyszłe wakacje? Albo tracisz cierpliwość i już nie jesteś w stanie zastanowić się nad niczym? Albo dziecko marudzi: „kiedy jedziemy i kiedy jedziemy”?

Jeśli tak, wiedz, że udręka niebawem się skończy. Receptą na zatłoczone skrzyżowania w centrum mają być sekundniki. Było o nich głośno dwa lata temu, przy okazji budżetu obywatelskiego. Projekty o wprowadzenie sekundników na światłach, które pokazują, ile czasu zostało do pojawienia się zielonego wylądowały w budżecie.

Na patriotyczną nutę

Stowarzyszenie Śpiewacze Śródmieście organizuje 6. Prezentacje Piosenki Patriotycznej i Wojskowej. 15 sierpnia o godz. 11 w Filharmonii Koszalińskiej wystąpi ponad 30 zespołów.

Zgłoszenia można składać do 15 lipca w siedzibie stowarzyszenia przy ul. Zawiszy Czarnego 17/7.

O roślinach trujących

Nadleśnictwo Karnieszewice organizuje zajęcia edukacyjne w Ogrodzie Botanicznym „Arboretum Karnieszewice”, pod tytułem: „Rośliny trujące w naszych lasach - jak je rozpoznać?”, w ramach otwarcia Wielkiego Szlaku Leśnego Lasów Państwowych.

Wydarzenie odbędzie się 14 lipca od godziny 9 do 14. Podczas zajęć chcielibyśmy przedstawić kilka gatunków, które można z łatwością spotkać w lasach wokół Koszalina i nie tylko, a które są trujące dla ludzi. Leśnicy nie zamierzają straszyć botaniką, chcemy tylko uczulić. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że ich ulubione rośliny mogą być trujące.

Dziecku się nie odmawia

  EWA MARCZAK   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Kilka dni temu włożyłam kij w mrowisko na portalu społecznościowym w grupie poświęconej dzieciom z wadami serca.

Jedna z mam pytała, czy inni rodzice pozwalają swym pociechom po pewnym typie operacji na jedzenie fast foodów. Większość odpowiedzi była pozytywna. Moje stwierdzenie, że właściwie żadne dziecko nie powinno jeść fast foodów, spotkało się z zadziwiająco ostrą reakcją. Rodzice argumentowali, że skoro swojemu zdrowemu dziecku pozwalają, to jak mogliby odmówić temu z wadą serca?

WYPŁACILI GOTÓWKĘ ZA POMOCĄ SKRADZIONEJ KARTY BANKOMATOWEJ I PINU

Brak ostrożności doprowadził do tego, że konto 77-letniej koszalinianki uszczuplone zostało o około 3 tysiące złotych.

Jak ustalili policjanci z Wydziału Kryminalnego I komisariatu, w ciągu tylko kilku dni, ktoś za pomocą karty bankomatowej i przypisanego do niej numeru PIN wypłacił wspomnianą gotówkę. Policjanci w trakcie prowadzonych w sprawie czynności zabezpieczyli zdjęcia z monitoringu, w tym miejskiego, na których widać było sylwetki sprawców.

Strona 5 z 1218

Oglądasz teraz: Start