Miasto - Tygodnik Koszaliński

Zapisz się na Ściemę

W nocy z 27 na 28 października, już po raz kolejny miłośnicy biegania będą ustanawiać życiowe rekordy. Wszystko za sprawą wyjątkowego biegu, czyli Nocnej Ściemy.

Bieg odbywa się w nocy, gdy czas letni ustępuje czasowi zimowemu. Ten zabieg daje niepowtarzalną okazję do osiągnięcia nieprawdopodobnych rezultatów. Ponieważ w trakcie biegu zmieniamy czas na zegarkach - otrzymujemy tym samym całą godzinę bonifikaty.

W kolorze i w ołówku w galerii MPS

  Małgorzata Chmielowska    ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Narysowane ołówkiem twarze formatu A5 oraz postaci nie przypisane konkretnym osobom, tonące w jaskrawych olejnych plamach na płótnach, składają się na dziewiątą ekspozycję w nieco ponad dwuletniej historii galerii przy firmie MPS International.
Wszystkie wyszły spod ręki koszalińskiej artystki plastyczki Małgorzaty Chmielowskiej. Inicjatorką stworzenia ekspozycji była inna koszalińska artystka plastyczka Katarzyna Gerlaczyńskiej, zajmująca się w firmie MPS International promocją i reklamą. Tym razem postanowiła ona pokazać prace swojej dawnej nauczycielki, opiekunki olimpijczyków z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Dubois.

Magnolie nad Dzierżęcinką

Gmina Miasto Koszalin otrzymała nagrodę w konkursie: Najlepszy Beneficjent Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Jego organizatorem jest Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie.
Gmina Miasto Koszalin była też nominowana w innej kategorii: Inwestycja w Edukację. Obecnie w cztery programy edukacyjne zaangażowanych jest ok.200 osób, do tego dyrekcje i pracownicy szkół ponadpodstawowych.

Segregacja

W przedwyborczym ferworze, natłoku obietnic i przyrzeczeń, oskarżeń, sprostowań i „mijania się z prawdą” nie przedarła się do mojej – ograniczonej - świadomości obietnica rozwiązania problemów związanych z, jak to się pięknie nazywa, gospodarką odpadami.
Słyszałem, co prawda, że premiowani będą ci wyborcy, którzy segregują śmieci, a ścigani wyższymi cenami tego nieczyniący. Naiwnie myślałem, że kwestie te zostały już dawno skodyfikowane i każdy wie jak należy postępować z tym, co wyrzucamy do pojemników.

Robią dobro

  Nagródy im. kard. nom. Ignacego Jeża    ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Po raz dziewiąty odbyła się Gala Nagród im. kard. nom. Ignacego Jeża. Tym razem uroczystość miała miejsce w Sali Koncertowej im. Czesława Niemena Polskiego Radia Koszalin.
Statuetki kard.nom. Ignacego Jeża trafiły do Danuty i Bogumiła Krasnopolskich ze Szczecinka, Teresy Jóźwik z Kołobrzegu i do znanego koszalińskiego rzeźbiarza Zygmunta Wujka.
(ejm)

Koszaliński chór nagrodzony

Chór Politechniki Koszalińskiej Canzona zdobył kolejne laury.
W VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Ars Liturgica” w Gnieźnie zdobył Złoty Dyplom. Otrzymał także Nagrodę Specjalną Starosty Powiatu Gnieźnieńskiego.
(ejm)

Wyjazdowy sukces piłkarzy Gwardii

Trzecioligowa Gwardia Koszalin występująca w grupie 2 tych rozgrywek zanotowała sukces w meczu 12. kolejki. Walczyła na wyjeździe z Chemikiem Bydgoszcz i wygrała 2:1 (1:0).
Chociaż bydgoszczanie wywalczyli dotychczas w rundzie jesiennej tylko sześć punktów był to trudny mecz dla koszalinian. Zagrali jednak w swoim stylu, skupiając się przede wszystkim na grze defensywnej i szybkich kontratakach.

Gwardia wysoko przegrała z liderem

Szczypiorniści Gwardii Koszalin w kolejnym swoim meczu w rozgrywkach I ligi w grupie A zmierzyli się na wyjeździe z liderem tabeli drużyną SMS ZPRP Gdańsk i przegrali wyraźnie, bo 22:35 (9:19).
Po raz kolejny potwierdziło się, że zespół z Gdańska złożony z reprezentantów Polski w kategoriach juniorów nie jest wygodnym rywalem dla Gwardzistów. Koszalinianie nie jechali na to spotkanie w roli faworytów, ale kibice liczyli na bardziej wyrównaną walkę.

Bałtyk sprawił miłą niespodziankę

Bardzo miłą niespodziankę w 12. kolejce trzecioligowych spotkań w grupie 2 sprawili piłkarze Bałtyku Koszalin. Beniaminek rozgrywek pokonał na wyjeździe znacznie wyżej notowanego swojego imiennika z Gdyni 2:1.
Po ostatniej wysokiej porażce u siebie z Radunią Stężyca kibice Bałtyku z niepokojem oczekiwali wieści z Gdyni. Koszalinianie rozegrali jednak bardzo dobry mecz. Prowadzenie dla nich w 17. minucie uzyskał Krystian Krauze w 17 minucie.

Strona 5 z 1359

Oglądasz teraz: Start