Miasto - Tygodnik Koszaliński

Program wyborczy ułożą na spacerze

  Program wyborczy ułożą na spacerze  :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Koalicja Obywatelska oficjalnie zaczęła kampanię wyborczą w Koszalinie. Gotowe są już listy kandydatów na miejskich radnych.  Trwa opracowanie programu, w czym pomóc mają…spacery z mieszkańcami.
Pierwszy z nich już w piątek, 31 sierpnia, o godz. 17.30. Członkowie Koalicji Obywatelskiej zaczną spacer spod siedziby Telewizji Kablowej Koszalin przy ul.Kotarbińskiego 3, a skończą go w Szkole Podstawowej nr 18 przy ul. Staszica.

Dyżury radnych

W poniedziałek, 3 września, w godz. 18-19 w siedzibie Rady Osiedla „Jamno-Łabusz” przy ul. Koszalińskiej 68 dyżurować będą przedstawiciele RO – Marian Czernik i Izabela Stec.

We wtorek, 4 września, w godz. 16-17 w siedzibie Rady Osiedla im. J.J. Śniadeckich przy ul. Jana Pawła II 4a dyżurować będzie radny Marek Reinholz oraz przedstawiciel RO – Urszula Żebrowska, w godz. 16-17 w siedzibie Rady Osiedla im. M. Wańkowicza przy ul. Fałata 9 dyżurować będzie radny Jakub Kowalik oraz przedstawiciel RO – Anastazja Piotrowska

Taki pejzaż

Klub "Na Skarpie" KSM "Na Skarpie" zaprasza na finisaż wystawy pt. „Taki pejzaż" Alicji Gałązki i Justyny Gałązki. Impreza odbędzie się 5 września o godz. 16.30.

Wstęp wolny.

Kamerynki 2018

Centrum Kultury 105 i Filharmonia Koszalińska zapraszają mieszkańców na ostatni koncert w ramach cyklu „Kamerynki” do City Boksu. 2 września, o godz. 17, zagra zespół Viva La musica w programie „Przeboje klasyczne po polsku oraz Jonasz Kofta”.

Koszalińscy seniorzy korzystają z programu

277 tys. zł w ramach rządowego Programu Wieloletniego Senior Plus trafiło do Szczecina i Świdwina. Pieniądze są przeznaczone na utworzenie i wyposażenie klubu „Senior+”. Szczecin otrzymał 150 tys. zł, a Świdwin – 127 tys. zł.

Koszalin także dostaje finansowe wsparcie na opiekę dla starszych mieszkańców.W ramach rządowego Programu Wieloletniego Senior Plus samorządy mogą otrzymać dofinansowanie na rozbudowę i doposażenie ośrodków wsparcia lub utrzymanie miejsc w domach i klubach seniorów. Dotacja to maksymalnie 80 procent kosztów inwestycji.

Będą pieniądze na drogi i dworzec

  Będą pieniądze na drogi i dworzec  :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Premier Mateusz Morawiecki gościł w Koszalinie. Wziął udział w podpisaniu umowy na budowę infrastruktury telekomunikacyjnej w regionie koszalińskim.
Zapewnił też, że znajdą się pieniądze na dokończenie dróg ekspresowych S6 i S 11 oraz na remont dworca PKP, na który przeznaczy ponad 10 mln zł.
Umowę na dofinansowanie budowy infrastruktury telekomunikacyjnej w regionie koszalińskim podpisali Wojciech Szajnar, dyrektor Centrum Projektów Polska Cyfrowa, i prezes firmy telekomunikacyjnej, która wygrała konkurs na świadczenie tych usług.

Kolejny festyn z generałem

Stowarzyszenie Społeczny Instytut Obywatelski „Obywatele dla Regionu”, Rada Osiedla Rokosowo i Wspólnoty Mieskzaniowe ul. Hallera 8-10 zapraszają na III festyn ph.„Rodzinna sobota z Generałem Hallerem”.
Odbędzie się on w sobotę, 8 września, na placu przy ul. gen. Józefa Hallera 8 – 10, wjazd od ul.Gnieźnieńskiej. Początek o godz. 13.00. W czasie festynu odbędą się gry i konkursy zręcznościowe oraz konkursy i animacje dla dzieci.

Młody teatr – jaki jest w 2018 roku?

  M-TEATR  :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Odpowiedź padnie za miesiąc, w Koszalinie. Może nawet warto zaryzykować założenie, że padnie ona na Pomorzu Środkowym.

W tym roku bowiem po raz pierwszy koszaliński „m-teatr” odbędzie się równocześnie z festiwalem „Scena wolności” w Teatrze Nowym w Słupsku. Dwa przedstawienia – „Tlen” i „Zakonnice odchodzą po cichu” zostaną nawet pokazane na obu imprezach. A koszaliński spektakl „Czekamy na sygnał”, którego premiera poprzedziła ubiegłoroczne KKM „m-teatr”, będzie jednym z wydarzeń ostatniego dnia słupskiej „Sceny wolności”.

Początek emocji

Koniec lata to jednocześnie początek zmagań ligowych w sportach drużynowych. Jak wiadomo, Koszalin może poszczycić się dwiema drużynami w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Klub koszykarski AZS Koszalin w tym sezonie obchodzi swoje 50-lecie. Przypieczętowanie tej rocznicy medalem wydaje się jednak być poza zasięgiem. Choć w sumie nie powinno się nigdy mówić „nigdy”. Kibice piłkarskiej Premier League pamiętają z pewnością sukces sprzed dwóch lat kopciuszka Leicester City, który sensacyjnie zdobył mistrzostwo kraju.

Strona 5 z 1344

Oglądasz teraz: Start