Kolejka z gotówką

Towarzystwo Miłośników Koszalińskiej Wąskotorówki dostało kolejną dotację na swoją działalność. Za 20 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie pasjonaci zabytkowej kolejki wyremontują część trasy na odcinku Manowo-Rosnowo.

Członkowie TMKW złożyli do urzędu wniosek o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy obiektach na terenie województwa zachodniopomorskiego, wpisanych do rejestru zabytków. Urząd Marszałkowski przekazał ze swego budżetu 699 934 złotych na ratowanie 22 zabytków w naszym regionie. Wśród nich znalazł się tylko jeden koszaliński obiekt- wąskotorówka.

Miłośnicy kolejki złożyli wniosek pt. „Prace na szlaku zabytkowej Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej na odcinku Manowo-Rosnowo wraz z naprawą przepustu wodnego w 16 kilometrze linii”.

Uroczyste wręczenie umów o dofinansowaniu projektów miało miejsce w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Szczecinie. Umowy przekazywał wicemarszałek województwa, Wojciech Drożdż i Cezary Nowakowski, dyrektor Biura Dokumentacji Zabytków.

Dalsze prace przy wydłużeniu trasy ciuchci na pewno ucieszą nie tylko członków towarzystwa, ale jej pasażerów, których w wakacje nie brakuje. Największą atrakcją przejazd zabytkową kolejką stanowi dla dzieci. Rodzice też są mile zaskoczeni, bo na miejscu, w Manowie, na strzelnicy przy Centrum Edukacji Ekologicznej, na maluchy czeka nie tylko ognisko, ale i zabawy zorganizowane przez członków TMKW.

– W tym roku na pewno liczba pasażerów przekroczy siedem tysięcy – zaznacza Paweł Gajdzica, prezes TMKW. – Dotacja z Urzędu Marszałkowskiego bardzo nas cieszy. Właśnie układamy tory w kierunku Rosnowa. Jeślibyśmy utrzymali takie tempo finansowania, to za rok moglibyśmy już jechać do Rosnowa.

Zabytkowa kolejka kursuje w każdą niedzielę. Odjazd do Manowa o godz. 11. 00 z dworca Koszalin Wąskotorowy przy ul. Kolejowej 4. Rezerwacja pod numerem tel. 601 154 937.

(ejm)

Komentarze  

 
#1 Krzysiek 2012-07-25 05:40
Super!
Gratuluję!
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: Start