Akcja „Prędkość” na drogach

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie kontrolowali kierowców na drodze krajowej nr 6 i 11. W tym czasie ujawnili prawie 60 wykroczeń.

Policjanci z koszalińskiej drogówki prowadzili działania na obu drogach krajowych wiodących przez nasz powiat – nr 6 i 11. Mundurowi dysponowali ręcznymi miernikami prędkości oraz dwoma radiowozami z wideorejestratorami.

Przez kilka popołudniowych godzin ujawnili 58 wykroczeń popełnionych przez kierowców podróżujących tymi trasami. 44 z nich przekroczyło dozwoloną na danym odcinku prędkość i zostało ukaranych mandatami oraz punktami karnymi.  Pięć osób przewoziło swoje pociechy bez wymaganych fotelików, na jednego kierowcę nałożono grzywnę za nieprawidłowe wyprzedzanie. Policjanci zatrzymali również dwóch mężczyzn, którzy prowadzili pojazdy będąc w stanie po użyciu alkoholu.

Podobne działania będą przeprowadzane również na innych drogach naszego miasta i powiatu.