„Bezpieczny senior” w Świeszynie

„Bezpieczny senior” w Świeszynie :: Fot. KMP Koszalin

Policjanci z Wydziału Prewencji KMP Koszalin odwiedzili mieszkańców gminy Świeszyno w ramach programu „Bezpieczny senior”. Spotkanie zostało zorganizowane w bibliotece wspólnie z radą sołecką oraz pracownikami GOPS.

Mł.asp. Magdalena Marzec informuje: - Dzięki pomocy gminy kilkunastu mieszkańców poznaje zasady korzystania z internetu. Dlatego mundurowi obecni na spotkaniu zwracali uwagę na niebezpieczeństwa związane z dostępem do sieci. Ostrzegali przed łatwowiernością i zalecali ostrożność w nawiązywaniu kontaktów z innymi internautami. Policjanci wytłumaczyli również seniorom, jakich zasad przestrzegać, by bezpiecznie zawierać transakcje w sieci. Obecni na spotkaniu przyznawali, że nie byli do końca świadomi zagrożeń czyhających na nich przy korzystaniu z internetu.

Policjanci zwracali również uwagę na niebezpieczeństwa w najbliższym otoczeniu seniorów. Wskazywali szczególnie na sposoby działania przestępców wykorzystujących dobroć i rodzicielską miłość. Mundurowi podawali przykłady oszustw metodą „na wnuczka” i omówili sposoby działania fałszywych inkasentów, urzędników, osób podających się za pracowników socjalnych czy innych instytucji. Uczulali również na wszelkiego typu wygrane i atrakcyjne promocje ogłaszane przez telefon przez nieznane im firmy.

Na koniec policjanci odpowiadali na pytania mieszkańców oraz przekazali każdemu uczestnikowi Pakiet Bezpiecznego Seniora.