Łatwiej ukraść niż kupić? 28-latek ukradł komplet kół

Ukradł koła z osobówki :: Fot. KMP Koszalin

Policjanci z komisariatu przy ul. Krakusa i Wandy w Koszalinie zatrzymali mężczyznę, który ukradł komplet kół z przypadkowo napotkanego pojazdu. Opony przydały mu się od razu, aluminiowe felgi zamierzał sprzedać.

28-latek jest właścicielem vw passata. Od jakiegoś czasu nosił się z zamiarem wymiany w nim opon. Wpadł więc na pomysł, że nim wyda na to swoje pieniądze rozejrzy się po mieście. Planował, że może znajdzie gdzieś zaparkowany samochód z oponami pasującymi do jego passata.

Zaczął więc sprawdzać miejskie parkingi. Po jakimś czasie odpowiednie koła znalazł w peugeocie zaparkowanym przy koszalińskim Urzędzie Celnym. Poczekał na moment, gdy w pobliżu nie było innych osób i zdemontował opony razem z aluminiowymi felgami, komplet warty 1300 złotych. Następnego dnia w zakładzie wulkanicznym pozbył się zużytego ogumienia w swoim samochodzie. Natomiast felgi schował planując, że je sprzeda i jeszcze zarobi na tym parę złotych.

Nie udało mu się tego zrobić, gdyż został zatrzymany przez policjantów z II komisariatu, którzy przedstawili mu zarzut kradzieży. Teraz 28-latek czeka na sprawę w sądzie. Odzyskane opony i aluminiowe felgi zostały oddane właścicielowi.

(red)

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Oglądasz teraz: Start