Sprzęt dla posterunku w Mielnie

Nowoczesny defibrylator oraz torba medyczna R0 przekazane zostały w środę na ręce kierownika mieleńskiej jednostki.

Przedsiębiorcy z Sarbinowa zakupili urządzenia na rzecz Fundacji Razem Bezpieczniej, której zarząd postanowił o tym, że trafią one do Mielna. Począwszy od tego lata znajdywały się będą na wyposażeniu radiowozu, a po zakończonym sezonie wakacyjnym trafią do posterunku.

Aby policjanci i współpracujący z nimi strażnicy gminni mogli w pełni i świadomie korzystać z nowoczesnego sprzętu medycznego szkolili się w zakresie udzielania pierwszej pomocy pod okiem specjalisty z Komendy Wojewódzkiej w Szczecinie. Zapoznają się z zasadami pracy i obsługi defibrylatora, tak, aby w nagłych sytuacjach, jeszcze przed przyjazdem karetki, móc profesjonalnie udzielić pomocy potrzebującym osobom.