Miasto - Tygodnik Koszaliński

W osłabieniu, ale zwycięsko

W AKCJI     ::  Fot:  MARIUSZ CZAJKOWSKI

W środę, 29 marca w zaległym spotkaniu drugoligowym 14. kolejki w grupie 2, piłkarze ręczni Gwardii Koszalin podejmowali drużynę Wybrzeża II Gdańsk.

Chociaż w zespole koszalińskim zabrakło czterech podstawowych graczy pokonali oni gdańszczan 34:24 (16:12).
Do 12 minuty trwała wyrównana gra, a na tablicy widniał wtedy rezultat 5:5. Dopiero od tego momentu gwardziści „złapali” swój rytm gry i odskoczyli rywalom na pięć bramek, ale później znowu nastąpił dłuższy okres wyrównanej gry. Dopiero między 42 a 52 minutą koszalinianie zdobyli jedenaście bramek, a rywale tylko jedną i Gwardia prowadziła 32:17.

W końcówce nastąpiło rozluźnienie w szeregach gwardzistów i rywale zdołali zniwelować rozmiary porażki do dziesięciu bramek.
Skład i bramki Gwardii: Dawid Gryzio, Mirosław Bugaj – Michał Hertig 1, Jarosław Pawlak 1, Piotr Prudzienica 1, Piotr Goerig 5, Patryk Kiciński 11, Marek Jakutowicz 6, Maciej Kamiński 5, Krzysztof Szymko 1, Paweł Urbański 3.
W kolejnym spotkaniu ligowym Gwardia zmierzy się na wyjeździe z Cartusią Kartuzy. Jest ono zaplanowane w sobotę, 1 kwietnia o godz. 17.