AWANTURA ZAKOŃCZONA ZARZUTAMI I ARESZTEM ZA POSIADANIE NARKOTYKÓW

Sadzonki konopi indyjskich   ::  Fot:  KMP KOSZALIN

Policjanci z WRD koszalińskiej komendy otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z koszalińskich mieszkań. W trakcie kiedy weszli na klatkę schodową, wyczuli bardzo silną woń marihuany.

Jak się szybko okazało zapach wyłaniał się z mieszkania, w którym miała mieć miejsce interwencja. Mundurowi po wejściu do lokalu od razu zobaczyli sadzonki konopi indyjskich, które ustawione były w słonecznym miejscu, na parapecie okiennym.

Kryminalni, którzy włączyli się w czynności procesowe dokładnie przeszukali każde pomieszczenie. W trakcie tej czynności, w jednym z nich ujawnili trzy duże worki z zawartością suszu roślinnego. Po zbadaniu i zważeniu potwierdziło się, że zabezpieczone narkotyki to marihuana o łącznej wadze 1,5 kilograma.
W związku ze sprawą posiadacz nielegalnych substancji został zatrzymany. Po zapoznaniu się z aktami sprawy koszaliński Sąd przychylił się do złożonego wniosku i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
Zgodnie z przepisami Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

sierż. Beata Gałka