Morze sensacji w Kołobrzegu

Całonocny maraton filmowy na plaży, sensacyjne pokazy kaskaderskie, projekcja prapremierowa i panel dyskusyjny na temat polskiego kina sensacyjnego – m.in. te atrakcje znajdą się w programie Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego „Sensacyjne lato filmów" (KKF).

Pierwsza edycja festiwalu odbędzie się w dniach 9-12 sierpnia w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu oraz na kołobrzeskiej plaży.

Jak podkreśla Tomasz Raczek, KFF „ma być przypomnieniem polskiego kina gatunkowego, kina najbliższego widzom". Dlatego podczas Sensacyjnego Lata Filmów zaprezentowane zostaną najlepsze polskie filmy sensacyjne i odkryte nowe produkcje. Organizatorzy festiwalu przywidują przyznanie Kołobrzeskiej Nagrody Filmowej „Latarnik”.

Jak tłumaczył podczas konferencji prasowej Andrzej Stachecki, producent KFF: – Laureatem będzie reżyser, który w doskonały sposób łączy warsztatowe zalety realizacji filmu sensacyjnego z ambicjami sztuki filmowej.

Więcej w Tygodniku „Miasto"

(am)